Bim 11.06.2019 Tıraş Ürünleri
Fırça benimde hoşuma gitmedi.Bir adet sabun aldım birde No:1 kolonya mor olan.Kolonyaların kalıcılıgı hiç iyi degil niye aldım bende bilmiyorum.No2 yada no:3 kokusu bir süre sonra degişiyor igrenç oluyor. Ayrıca limon kolonyası kadar yakıcı degil hatta hiç degil traş sonra gayet kullanılabilir.
şuana kadar bimde satılan en efsane fiyat/performans tıraş ürünü tariş yeşil çay kolonyası olabilir, harika birşey, çok beğendim.
Fırçayı, mavi olan kolonyayı, bide sabunu aldım.Fırçayı domuz fırça diyerekten acele ile aldım sabah ve çıktım.İşe yetişmem gerekiyordu.Kolonya kalıcı değil.Sabunu açmadım daha.Fakat burdaki yorumları okuyunca canım sıkıldı.Tüm ürünler bende çok dandik izlenimi yarattı.Üstelik hiçbirine doğrudan ihtiyacım yoktu.Sadece meraktan aldım.Bu arada sentetik fırçada 5cm uzunluğundaki kıllarda yumuşama olur mu zamanla...Bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mı?.
Sabun köpürmesi iyi yumuşatma ve kayganlık yönünden zayıf traş sonrası cildi kurutuyor. Kişiden kişiye değişebilir. Koku olarak başarılı buldum.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Merhabalar,
Ben de merakımdan gittim yakınımdaki bir markette ürünleri inceledim.
Tıraş sabunu diğer komşularımın da belirttiği gibi sentetik ve oldukça kalitesiz ve seyrek bir düğüm kullanılmış, ortası nedereyse boş.

Sabun ise görüntü olarak Derby ve More for You sabunlara benzese de içerik olarak bildiğim kadarıyla hem derby hem de MFY sabunda tallow olmasına rağmen bu sabunda yok.

İlgilenenler için sabun içeriği:
Sodium Palmate, Potassium Cocoate, Sodium Palm, Kernelate, Aqua, Geraniol, Citronellol, Eugenol, Limonene CI77891
Bim'e bugün gelen tıraş ve ilgili diğer ürünlerden bazıları. Fırça, sabun ve çantayı aldım. Fırça sentetik sanırım (Daha önce sentetik kullanmadım), kılları çok yumuşak ama düğümde yeterli kıl yok gibi geldi bana. Çanta kullanışlı, içinde ve dışında gözleri var. Sabun basit görünüyor ama deneyemedim. Yarın sabun ve fırçayla test sürüşü yapabilirim. Barber kolonyaları da gene ucuz segment içinde ilgi çeken ürünler.

jrwg07.jpg
334s0w1.jpg
2znri91.jpg
igzse9.jpg
1234cxl.jpg
(11/06/2019, Saat: 16:26)Fermanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı, mavi olan kolonyayı, bide sabunu aldım.Fırçayı domuz fırça diyerekten acele ile aldım sabah ve çıktım.İşe yetişmem gerekiyordu.Kolonya kalıcı değil.Sabunu açmadım daha.Fakat burdaki yorumları okuyunca canım sıkıldı.Tüm ürünler bende çok dandik izlenimi yarattı.Üstelik hiçbirine doğrudan ihtiyacım yoktu.Sadece meraktan aldım.Bu arada sentetik fırçada 5cm uzunluğundaki kıllarda yumuşama olur mu zamanla...Bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mı?.

Sözde proraso sandal agacı alacaktım ertelecegim mecbur.Şu sabunu marketlerde vs satsalar ama pahalı alan olmaz bir sabun alamaya kalksam en az 7/8 TL kargo ödeyecegim.Hadi kargo parası boşa gitmesin diye yanına bir kaç ürün daha ekleyecegim felan ertelemek mantıklı.=)

Aynen bende merakımdan baktım ve duramadım.Fırça zaten beni alma diye bagırıyordu iyiki almamışım.Kolonya ve sabuna ihtiyacım yoktu yinede aldım.Sabunun kutusunu sabun basmada kullanırım diye düşünüyorum kapaklı olması nedeniyle.

Merak ettigim konu şimdi bu fırça jaguar 236 mı? Kılları domuz mu sentetik mi? Kıllar naylon gibi duruyordu ama kullanmadan kaç kişimtam olarak anlayabilir bilemem.

(11/06/2019, Saat: 16:26)Fermanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı, mavi olan kolonyayı, bide sabunu aldım.Fırçayı domuz fırça diyerekten acele ile aldım sabah ve çıktım.İşe yetişmem gerekiyordu.Kolonya kalıcı değil.Sabunu açmadım daha.Fakat burdaki yorumları okuyunca canım sıkıldı.Tüm ürünler bende çok dandik izlenimi yarattı.Üstelik hiçbirine doğrudan ihtiyacım yoktu.Sadece meraktan aldım.Bu arada sentetik fırçada 5cm uzunluğundaki kıllarda yumuşama olur mu zamanla...Bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mı?.

Kolonya gerçekten iyi degil özellikle kalıcılık anlamında.Tek güzel yanı cam şişe oda bir işinize yarar mı bilmem =)
Sabahtan gidemedim o yüzden alabildiklerim sınırlı oldu

Makyaj çantası bulamadım, tıraş malzemeleri için iş yapabilir diye düşünüyorum alan olursa yorum yapar.

0023c17b5ef4b8a879d014981c0b7e84.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ankara Yenimahalle'de eve yakın mağazada 10'ar fırça ve sabun vardı yaklaşık, kolonya sayısı da epey fazlaydı. Çantayı incelediğimde işime yarar gibi geldiğinden aldım 1 tane, 4-5 tane daha mevcuttu.

Çantayı yıkarken farkettim heralde içinde su biriktirmeye müsait gibiydi, Selman abinin doğada tıraş olduğu son videosu geldi aklıma hemen Rolleyes
Kolonyaları ama kalıcılık beklememek lazım genel olarak
Esans oranı% 2-5 arası olur genelde , daha fazlası edt oluyor zaten

Ama Marmara nın kolonyalarındaki esans kalitesi iyi değil . İlk nota güzel ama sonrasında kokular kendini kaybediyor bambaşka birşeylere dönüşüyor.
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türk Tıraş Ürünleri Satıcıları ve Siteleri chevalier 46 54,271 02/12/2022, Saat: 19:23
Son Yorum: thatwickerhat
  Eminönü'de Klasik Tıraş Malzemeleri Satan Dükkanlar Nelerdir? Fatihkorkmaz 1 2,000 25/07/2022, Saat: 00:30
Son Yorum: ArdaSeremet
  Semogue ürünleri Portekiz Fabrika serkant2 0 1,647 16/06/2021, Saat: 16:12
Son Yorum: serkant2
  Ankara'da Geleneksel Tıraş Ekipmanı Nereden Temin Edilebilir? Haldun 187 186,351 02/04/2021, Saat: 15:29
Son Yorum: mtcn77
  Antalya'da geleneksel traş ürünleri satılan yerler Kea.aksoy 9 10,192 20/02/2021, Saat: 19:23
Son Yorum: wololo
  Online Satış Yapan İtalyan Tıraş Malzemesi Siteleri ckeskin 21 38,765 17/07/2020, Saat: 18:06
Son Yorum: İsmetaltan
  İspanya Online Tıraş Malzemeleri Satan Firmalar Soner 1 4,563 30/05/2020, Saat: 19:42
Son Yorum: Muhibbi
  Almanya tıraş ürünleri satan internet siteleri Soner 7 4,947 11/05/2020, Saat: 18:58
Son Yorum: Soner
  MALATYA'da geleneksel tıraş ürünleri eyvallah 5 3,943 26/04/2020, Saat: 19:11
Son Yorum: sasevi.2015
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 96 90,086 27/02/2020, Saat: 18:24
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: