Ustura ile tıraş olmak.
(22/05/2015, Saat: 22:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [/b]

Sağ el kamisori sol el ile kullanılmaz mı ? Ben sol tarafı sağ el ile zor alıyorum

Bizimki dostlar arası espri Kaptan çok yaşa

Sağ el için üretilen kamisori de var sol el için üretilen de. Ustura tek el kullanılmaz çift el kullanılmalı tartışmaları olduğu gibi kamisori için de benzer tartışmalar var. Kamisoride 1 adet kesici olması için tasarlanmış yüz var, bazıları diyorki sadece bu taraf kullanılmalı bazıları ise diyorki hayır efendim iki tarafı da kullanılabilir. Bu kadar kişisel tercihler söz konusuyken tartışmalar bitmiyor Smile En güzeli kim nasıl rahat ediyorsa öyle kullanması, yapması, etmesi.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(22/05/2015, Saat: 22:12)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağ el için üretilen kamisori de var sol el için üretilen de. Ustura tek el kullanılmaz çift el kullanılmalı tartışmaları olduğu gibi kamisori için de benzer tartışmalar var. Kamisoride 1 adet kesici olması için tasarlanmış yüz var, bazıları diyorki sadece bu taraf kullanılmalı bazıları ise diyorki hayır efendim iki tarafı da kullanılabilir. Bu kadar kişisel tercihler söz konusuyken tartışmalar bitmiyor Smile En güzeli kim nasıl rahat ediyorsa öyle kullanması, yapması, etmesi.

Konu benim ''sol eli kullanamıyorsanız sol elde ısrar etmeyin'' vurgusundan genişledi.
Yoksa sağ sol farketmez tehlike oluşturmadıktan sonra ayrıca ustura kullanmak işin raconu da değil muhle R41 kullananlar çelik usturayı bile bırakıyormuş Smile
(22/05/2015, Saat: 22:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu benim ''sol eli kullanamıyorsanız sol elde ısrar etmeyin'' vurgusundan genişledi.
Yoksa sağ sol farketmez tehlike oluşturmadıktan sonra ayrıca ustura kullanmak işin raconu da değil muhle R41 kullananlar çelik usturayı bile bırakıyormuş Smile

R41 hiç kullanmadım komşum bilmiyorum fakat usturayı bıraktırabileceğini sanmıyorum Smile Bende Gem MMOC var, şuana kadar kullandığım aletler arasında usturaya en yakın tıraşı veren o fakat benim ustura kullanma sebebim tıraşın kaliteli olmasından çok geçmişi yaşamak, o eski ve kullanılmış usturaların zamanını düşünmek, kimlerin kullandığını ve bu usturaların nasıl zamanlar geçirdiğini düşünmek gibi daha romantik sebepler olduğu için en baba DE alet gelse vazgeçmem gibi Smile

Beni DE'ci yapmak yerine ben sizi usturacı yapayım Smile
-Grace Hopper

(22/05/2015, Saat: 23:02)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 hiç kullanmadım komşum bilmiyorum fakat usturayı bıraktırabileceğini sanmıyorum Smile Bende Gem MMOC var, şuana kadar kullandığım aletler arasında usturaya en yakın tıraşı veren o fakat benim ustura kullanma sebebim tıraşın kaliteli olmasından çok geçmişi yaşamak, o eski ve kullanılmış usturaların zamanını düşünmek, kimlerin kullandığını ve bu usturaların nasıl zamanlar geçirdiğini düşünmek gibi daha romantik sebepler olduğu için en baba DE alet gelse vazgeçmem gibi Smile

Beni DE'ci yapmak yerine ben sizi usturacı yapayım Smile

Kaptan, ben zaten asli jiletli,fahri çelikci usturacıyım
Usturaya alışan bırakmaz,katılıyorum
Eski vintage aletler de bahsettiğiniz romantik hava baskın ,sanat eseri olarak algılıyorum emekle vücuda gelmiş usturaları DE leri

http://www.geltir.com/thread-1528.html
(22/05/2015, Saat: 23:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaptan, ben zaten asli jiletli,fahri çelikci usturacıyım
Usturaya alışan bırakmaz,katılıyorum
Eski vintage aletler de bahsettiğiniz romantik hava baskın ,sanat eseri olarak algılıyorum emekle vücuda gelmiş usturaları DE leri

http://www.geltir.com/thread-1528.html

Bu başlıktan haberim yoktu, tam benlikmiş. Teşekkürler üstat Smile Çelik ustura tıraşlarınızı daha çok görmek isteriz, diğer üyeleri ÇUS'a teşvik etmek yetmez Smile
-Grace Hopper

(22/05/2015, Saat: 23:16)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu başlıktan haberim yoktu, tam benlikmiş. Teşekkürler üstat Smile Çelik ustura tıraşlarınızı daha çok görmek isteriz, diğer üyeleri ÇUS'a teşvik etmek yetmez Smile

Günlük olunca çelikle çok olamıyorum.
Günlük için jiletli tehlikeli,çelikde zahmetli
şeklinde mazeret uydursamda çelikle her sabah günlük olan arkadaşlarımız var forumda
ÇUS kim hazırlanıyordu en son ?
@btoprak Smile
(22/05/2015, Saat: 23:24)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük olunca çelikle çok olamıyorum.
Günlük için jiletli tehlikeli,çelikde zahmetli
şeklinde mazeret uydursamda çelikle her sabah günlük olan arkadaşlarımız var forumda
ÇUS kim hazırlanıyordu en son ?
@btoprak Smile
Ne zaman yakalanacağız diye merak ediyordum üstadım Blush. Ben tembel bir öğrenci çıktım hiç sormayın. Elimde en kralından ekipman var ama sık kullanamıyorum. Ama ÇUS konusunda vazgeçmiş değilim. Yavaş yavaş ta olsa çalışıyorum. Tamam belki sizler kadar iyi puan alamam ama belki ileride ben de uzmanlığımı elime alabilirim Smile.
(23/05/2015, Saat: 00:08)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne zaman yakalanacağız diye merak ediyordum üstadım Blush. Ben tembel bir öğrenci çıktım hiç sormayın. Elimde en kralından ekipman var ama sık kullanamıyorum. Ama ÇUS konusunda vazgeçmiş değilim. Yavaş yavaş ta olsa çalışıyorum. Tamam belki sizler kadar iyi puan alamam ama belki ileride ben de uzmanlığımı elime alabilirim Smile.

Askerlik yapmayana,ÇUS u geçemeyene kız vermezlerdi eskiden Smile
Hocam siz en iyisini yaparsınız bence hatta ortalama da @Aleksey i geçersiniz o da tembel biraz
Hocam bende ustura ile ilk tıraş olduğum sıralarda sakal parça parça kalıyordu. Fakat umursamayıp usturayla tıraş olmaya devam edince bu sorun ortadan kalktı. Smile
(23/05/2015, Saat: 00:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Askerlik yapmayana,ÇUS u geçemeyene kız vermezlerdi eskiden Smile
Hocam siz en iyisini yaparsınız bence hatta ortalama da @Aleksey i geçersiniz o da tembel biraz

Üstadım Aleksey deyip geçmeyin. Komşum şimdiden sabun yapmaya başladı, benimkisi kaplumbağa misali, ama Aleksey komşum tavşan maşallah. Bir kafaya takmaya görsün Smile.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,280 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,280 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,015 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 212,295 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,719 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,850 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,656 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,100 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,522 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,892 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: