Ustura ile tıraş olmak.
Üstadlar selamlar.
Ben de forumdaki yorumlardan etkilenip başlangıç olarak deneme amaçlı kendime bir adet Sedef ustura bir adet Astra yeşil bir mavi Rapira ve Derby Extra aldım.(Daha öncesinde diğer ekipmanlarım tamdı sabun vs.)
Sürekli ustura kullanacağımdan değil de tecrübe etmek açısından. Neyse, sakalım çok sık olmasa da yaşa göre oldukça sık. Ama yüzüm hassas. Bu yüzden ön aşamayı uzun tuttum.
İlk usturalı tıraşımda Astra'yı denedim. Aslında başta her şey iyi gitti. Ama boyun bölgesinde yer yer tutuş açısından kaynaklı olduğunu düşündüğüm yakınlık farkları ortaya çıktı. 2. perde de düzelttim.
Ve sonuç...Boyun bölgesinde biri kanamalı olmakla beraber iki küçük çizik ve kızarıklık. Bir süre usturayla olan ilişkime ara verdim.
Bol köpüklü tıraşlar.
(11/04/2013, Saat: 13:48)adnnbyrk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadlar selamlar.
Ben de forumdaki yorumlardan etkilenip başlangıç olarak deneme amaçlı kendime bir adet Sedef ustura bir adet Astra yeşil bir mavi Rapira ve Derby Extra aldım.(Daha öncesinde diğer ekipmanlarım tamdı sabun vs.)
Sürekli ustura kullanacağımdan değil de tecrübe etmek açısından. Neyse, sakalım çok sık olmasa da yaşa göre oldukça sık. Ama yüzüm hassas. Bu yüzden ön aşamayı uzun tuttum.
İlk usturalı tıraşımda Astra'yı denedim. Aslında başta her şey iyi gitti. Ama boyun bölgesinde yer yer tutuş açısından kaynaklı olduğunu düşündüğüm yakınlık farkları ortaya çıktı. 2. perde de düzelttim.
Ve sonuç...Boyun bölgesinde biri kanamalı olmakla beraber iki küçük çizik ve kızarıklık. Bir süre usturayla olan ilişkime ara verdim.
Bol köpüklü tıraşlar.

Daha bir tıraştaki sonuca bakıp karar vermeye gerek var mı? Hangi işi ilk defa yaptığımızda iyi ve sorunsuz yapıyoruz. Öyle 2 tıraşta sorunsuz tıraş olunsaydı herkes ustura kullanırdı zaten. Biraz zaman vermek gerekiyor 2-3 ay içinde el oturmaya cilt alışmaya başlar birkaç tıraşta değil. Devam edenler yakın ve konforu tıraşla ödüllendirilirler.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Sayin Lord Sparhawk,
Ben de o soguk celigi yanagimda hissetmek istiyorum ustalasinca Smile
Saygilar,sevgiler.
(11/04/2013, Saat: 15:16)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayin Lord Sparhawk,
Saygilar,sevgiler.

her traş sever o soğuk çeliği birgün tadacak
zehir birkere girdimi durdurulamaz Smile herkesin sonu çelik ustura bu forumda
(11/04/2013, Saat: 15:20)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Saygilar,sevgiler.

Üstadım ne evde yer, ne cepte para kaldi; yapmayin etmeyin Smile
(11/04/2013, Saat: 15:36)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11/04/2013, Saat: 15:20)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Saygilar,sevgiler.

Üstadım ne evde yer, ne cepte para kaldi; yapmayin etmeyin Smile

bu işler böyle hocam ben bile futur aldım düşünün artık sadece yorumlardan DE makinayı merak ettiğimiçin. bu forum zararlı diyorum kimse beni dinlemiyor
Bugün ilk defa, aldığım onca double edge safety razor'dan sonra, ustura ile tıraş olmayı denedim, ustura olarak Türkiye'den aldığım Kiepe Pro Cut, jilet olarakta Supermax Titanium Jilet kullandım, tıraş sabunu olarak Tabac, hazırlık olarakda duş aldım.
Şimdiye kadar hiç olmadığım kadar yakın tıraş oldum, kendimi keserim diye korkmuştum ama Allah'tan oda olmadı, boğaz bölgemde biraz kızarıklık oldu ama bluebeards postshave balm kızarıkları giderdi...
Usturayı Tavsiye ederim...
(22/04/2013, Saat: 14:53)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ilk defa, aldığım onca double edge safety razor'dan sonra, ustura ile tıraş olmayı denedim, ustura olarak Türkiye'den aldığım Kiepe Pro Cut, jilet olarakta Supermax Titanium Jilet kullandım, tıraş sabunu olarak Tabac, hazırlık olarakda duş aldım.
Şimdiye kadar hiç olmadığım kadar yakın tıraş oldum, kendimi keserim diye korkmuştum ama Allah'tan oda olmadı, boğaz bölgemde biraz kızarıklık oldu ama bluebeards postshave balm kızarıkları giderdi...

Ben esas bluebeard's revenge urunleri hakkindaki yorumlarinizi merak ediyorum; paylasabilir misiniz?
(22/04/2013, Saat: 14:53)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ilk defa, aldığım onca double edge safety razor'dan sonra, ustura ile tıraş olmayı denedim, ustura olarak Türkiye'den aldığım Kiepe Pro Cut, jilet olarakta Supermax Titanium Jilet kullandım, tıraş sabunu olarak Tabac, hazırlık olarakda duş aldım.

Aslında bende istiyorum güzel bir ustura var elimde ama şu sol el alışkanlığı maalesef beni bıktırıyor Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(22/04/2013, Saat: 19:25)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Aslında bende istiyorum güzel bir ustura var elimde ama şu sol el alışkanlığı maalesef beni bıktırıyor Smile

Sol el yavaş yavaş gelişiyor hocam. He oldu ki hiç gelişmiyor derseniz aşağıdaki konuda bir video var. Murray Carter tek elle tıraş oluyor ve ders niteliğinde gerçekten.

http://www.geltir.com/thread-1971.html
tamerkamisli.blogspot.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,436 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,305 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,026 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 212,506 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,735 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,882 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,662 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,116 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,545 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,957 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: