Ustura ile tıraş olmak.
(25/06/2012, Saat: 22:20)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/06/2012, Saat: 21:29)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/06/2012, Saat: 21:23)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gün sonunda buldum
ws double edge siyah renk (16 TL)
1 tane çelik kap aldım (7,5TL)
2 Adet arko sabun (1,25TL adet)
Jilet olarak yeşil astra bulabildim sadece ona da 3 TL verdim daha ucuz olduğunu okudum forumdan ancak her şeyi aldığım dükkandan onuda aldım.
Arkadaşlara yardımcı olmak için fiyatlarını da yazdım.
Bu gece deneyeceğim sabunları kapa basıp.
Teşekkürler önerileriniz için.

Hocam amma da cokmus fiyatlar Sad

Ws 9
Celik kap 5
Arko 1
Astra 50 kr

Tabi bunlar istanbul fiyatlari ama ankarada da bu denlifark olmasi cok kotuymus. Umarim aradiginizi bulursunuz boylece aradaki farkin onemi kalmaz Smile

Zonguldaktayım hocam ben fiyatlar bu şekilde.Küçük ilin dez avantajları

Ankarayi nerden cikardiysam kusura bakmayin hocam :/
(25/06/2012, Saat: 22:40)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/06/2012, Saat: 22:20)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/06/2012, Saat: 21:29)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/06/2012, Saat: 21:23)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gün sonunda buldum
ws double edge siyah renk (16 TL)
1 tane çelik kap aldım (7,5TL)
2 Adet arko sabun (1,25TL adet)
Jilet olarak yeşil astra bulabildim sadece ona da 3 TL verdim daha ucuz olduğunu okudum forumdan ancak her şeyi aldığım dükkandan onuda aldım.
Arkadaşlara yardımcı olmak için fiyatlarını da yazdım.
Bu gece deneyeceğim sabunları kapa basıp.
Teşekkürler önerileriniz için.

Hocam amma da cokmus fiyatlar Sad

Ws 9
Celik kap 5
Arko 1
Astra 50 kr

Tabi bunlar istanbul fiyatlari ama ankarada da bu denlifark olmasi cok kotuymus. Umarim aradiginizi bulursunuz boylece aradaki farkin onemi kalmaz Smile

Zonguldaktayım hocam ben fiyatlar bu şekilde.Küçük ilin dez avantajları

Ankarayi nerden cikardiysam kusura bakmayin hocam :/

Yok ne demek hocam rica ederim
netten alsaynız kargo da eklesenız daha ucuza gelırdı Blush
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(25/06/2012, Saat: 23:00)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: netten alsaynız kargo da eklesenız daha ucuza gelırdı Blush

Hocam öneriniz için teşekkür ederim.Makine 15 liraya geliyordu kargo ile.16 lira deyince satıcı 1 lira için pazarlık yapmadım.
Çelik sabunluk da nette görmedim hiç bulunca sevindim hatta.
Açıkçası-amiyane tabirle- jilet koydu bir tek bana.
olsun acilisi yaptiniz. bundan sonra yavas yavas alet edevati toparsiniz.
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.Tıraşımı oldum.Berberde olduğuma yakın bir his verdi.Çenemdeki ufak bir kesiği saymazsak.
(25/06/2012, Saat: 23:57)ahmet67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.Tıraşımı oldum.Berberde olduğuma yakın bir his verdi.Çenemdeki ufak bir kesiği saymazsak.

Ustalık giriyo. Big Grin
Oda yavaş yavaş olur sanırım.İyiki tavsiyelerinizi dinleyip direk ustura almadım elime.
Bu konuyu okuyunca birşey kafama takıldı.
Neden herkes direk ustura ile başlanmamasını öneriyor acaba?
Ben jiletli ustura ile traşa başlamadan önce gillette'in mach2 bıçaklarını kullanıyordum.
Böyle sağda solda araştırmadan, sedef ustura ve derby jilet ile başladım. İlk başlarda acemilik, uygun olmayan köpük (basınçlı kutulardaki traş köpüklerini kullanıyordum) e tabi üstüne keserim korkusu da eklenince ufak tefek kesikler - çizikler oldu tabii.
Fakat ciddi bir problem yaşamadım, bana kalırsa acemilikteki kesik-çizik ve jilet yanıklarının en büyük sebebi keserim korkusuyla kararsız hamleler yapmaktan ve gerçek anlamda cildi traşa hazırlamamış olmaktan kaynaklanıyor.
Açıkçası safety razor ile traş olmadım, gerek burada gerek SRP, B&B de okuduklarımdan sonra mutlaka denemek istiyorum. Fakat direk ustura ile başlamakta da bir sakınca olacağını düşünmüyorum.
Saygılar
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
(02/07/2012, Saat: 14:10)lathrodectus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konuyu okuyunca birşey kafama takıldı.
Neden herkes direk ustura ile başlanmamasını öneriyor acaba?
Ben jiletli ustura ile traşa başlamadan önce gillette'in mach2 bıçaklarını kullanıyordum.
Böyle sağda solda araştırmadan, sedef ustura ve derby jilet ile başladım. İlk başlarda acemilik, uygun olmayan köpük (basınçlı kutulardaki traş köpüklerini kullanıyordum) e tabi üstüne keserim korkusu da eklenince ufak tefek kesikler - çizikler oldu tabii.
Fakat ciddi bir problem yaşamadım, bana kalırsa acemilikteki kesik-çizik ve jilet yanıklarının en büyük sebebi keserim korkusuyla kararsız hamleler yapmaktan ve gerçek anlamda cildi traşa hazırlamamış olmaktan kaynaklanıyor.
Açıkçası safety razor ile traş olmadım, gerek burada gerek SRP, B&B de okuduklarımdan sonra mutlaka denemek istiyorum. Fakat direk ustura ile başlamakta da bir sakınca olacağını düşünmüyorum.
Saygılar

ben de blogları okuduktan sonra ıslak tıraşa direkt sedef ustura ile başladım. bu foruma üye olduktan sonra jiletli aletlere merak sardım ve usturada yaşamadığım tahrişi jiletli aletlerle yaşadım. tekniği zamanla kaptım ama dönüşüm Çelik usturalara oldu. demek ki geleneksel tıraşa nasıl başlanırsa öyle gidiyorSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,360 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,159 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 972 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,744 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,569 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,631 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,626 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,362 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,265 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: