Ustura ile tıraş olmak.
(25/05/2020, Saat: 06:26)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Atlante
Farklı konılarda arada soyluyorum gerci ama,bu konuda da bahsini gecirelim shavette dedigimiz Ali bıyıklı tarzı aletler ince ve tehlikeli DE jiletleri kullanıyor arkadaslar. Shavette ile tıras olmayı inanın gunde 50 kisiyi kesen berber dahi kendi uzerinde kullanmaya cekiniyor.

Çelik ustura kalın celik yapısıyla farklıdır. Shavettlerde yasadıgınız korku çekince vs. olaylarını normal celik usturalar ile ustesinden gelebilirsiniz. En kolayı DE aletlerdir ama jileti yuzumde hissedeyim klasik tırası dibine kadar yasayım diyorsanız inanın normal çelik usturalar shavettlerden cok daha rahat ve kolay kullanımlı aletler.

Abi onun da bilemesi kayışı vs. tam emekli adam işi benim gözüm kesmiyor.
Arada bir DE89'a kaçsam da usturaya devam ediyorum. Bugün sedef-permasharp ikilisiyle 5 günlük sakalımı tıraş ettim. Önceki tıraşlarımda olan yanma, tahriş vb. durumları yaşamadım. Sinekkaydıya ulaşma çabasında değilim, aynaya baktığımda temiz bir yüz görüyorsam tamam diyorum artık. Az olan tecrübelerime dayanarak 2 şey kafamda oturdu:

***En az 4-5 günlük sakal ve ***sakal çıkış yönünde tıraş, bundan sonra bu ikisi vazgeçilmezim.
Komşular ben usturayla tıraş olurken yüzümde kesik olmuyor ama bariz hissediyorum derinin bir tık üstünü almışım gibi geliyor. Kanama yok ama bazen kırmızılık ve yanma oluyor. Ustura tıraşını o kadar sevmeme rağmen sırf bu sorunun aşamadığım için vazgeçtim. Sad
(15/06/2020, Saat: 15:24)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular ben usturayla tıraş olurken yüzümde kesik olmuyor ama bariz hissediyorum derinin bir tık üstünü almışım gibi geliyor. Kanama yok ama bazen kırmızılık ve yanma oluyor. Ustura tıraşını o kadar sevmeme rağmen sırf bu sorunun aşamadığım için vazgeçtim. Sad

--------------------------------------------
....açıyı değiştirerek ve daha az baskı ile deneyiniz komşum .. bir de mümkün olursa, çelik ustura ile de bir tecrübe edin .. biraz da sabır elbette .. fark ettiğini goreceksiniz buyuk ihtimalle.. tıraşa hazırlık da ayrıca onem arzediyor tabii ki ..
(15/06/2020, Saat: 17:02)yunusso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: --------------------------------------------
....açıyı değiştirerek ve daha az baskı ile deneyiniz komşum .. bir de mümkün olursa,  çelik ustura ile de bir tecrübe edin .. biraz da sabır elbette .. fark ettiğini goreceksiniz buyuk ihtimalle.. tıraşa hazırlık da ayrıca onem arzediyor tabii ki ..

Komsum voskhod jilet tabac sabun kullanarak ustura ile tiras oldum 3 gunluk sakalin etkisi ne kadar dir bilmiyorum ama harika bir tiras sifir tahris sifir yanma. Sorum şudur komşum. Kac gune bir ustura tirasi cildi yormaz ?
...çok değisken olabilir; cilde gore , tekniğe gore vs .herkeste aynı olmayabilir, bir yorum yapamayacağım kusura bakmayın.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şahsi fikrim günaşırı tıraş olmak. Günlük jiletli ustura tıraşı cildimi yoruyor.
Tiras olali 1 gun gectiyse rimei ile 3 perde uzun keyifli eger 3- 4 gun ise ustura ile 1 perde+ duzeltme. Usturanin tek kotu yani tiras keyfinin kisa surmesi.
ustura ile traş olurken ben daha çok zaman harcıyorum mesela. sürekli dikkat az baskı çabası.bi deneyim paylaşmak istedim.arkadaşımın tavsiyesi ile derby usta baskılı olanı denedim(önceden derby extra bende bıraktığı yolma hissinden dolayı üretimden kalkmalı bu kadar kör jilet olmaz görüşündeydim).bu ustanın affediciliği çok iyi aha kestim dediğimde hiç bişey yok,ayrıca tıraş sonrası şapta hiç yanma yok.artık perma sharpla tıraş olurken zorlanıyorum.
Her 10 tıraşımdan 8'ini ustura tıraşı olarak tercih ediyorum. Sakalın yoğun olduğu yere göre baskıyı biraz arttırıp agresif davranmasını sağlıyorum. Ustura elinizin kantarına göre mild ya da agresif olabiliyor ki bu sayede tahriş yaşamıyorum.
Sarı 7 o clock ve Permasharp usturada sabit tercihlerim.
Keyifli tıraşlar komşular...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,170 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,268 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,006 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 212,116 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,698 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,814 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,654 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,073 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,497 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,850 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: