Grooming Dept
Uyku tutmadi, gece gece aklimdayken, en sevdigim sabunlardan birinin incelemesine baslayayim.
Grooming Dept sabunlari benim su ana kadar kullanmis oldugum en iyi uc icinde.

Mohammad bir cok sabun denemesi sonrasinda, 2017 yilinda, North Carolina'da uretime baslamis.
Suan icin tiras dunyasindaki en populer sabunlardan biri, yeni cikan sabunlari genellikle 1 haftadan kisa sure icinde tukeniyor.

Tallow base ve vegan base olmak uzere iki farkli katagoride sabun uretiyor.
Bu sabun ureticisinin en onemli ozelligi, icerik kalitesi cok yuksek sabunlar uretmesi.

Asagida paylasmis oldugum sabunlardan NYChypre iceriginde esek sutu, kuzu donyagi ve ordek yagi var.
NYChypre toplu icerigi:
Aloe Vera Juice, Stearic Acid, Donkey Milk, Potassium Hydroxide, Duck Fat, Lamb Tallow, Castor Oil, Glycerin, Kokum Butter, Shea Butter, Cupuacu Butter, Sucrose Cocoate, Fragrance, Safflower Oil, Jojoba Oil, Coconut Oil, Sodium Hydroxide, Acacia Senegal Gum, Kaolin Clay, Avocado Oil, Mango Butter, Grapeseed Oil, Sodium Hydroxide, Sodium Lactate, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Carnauba Wax, Allantoin, Chamomile Extract, Sea Buckthorn Extract. Flaxseed Oil, Sacha Inchi Extract. Silk Amino Acids and Tocopheryl Acetate.

Citric iceriginde sigir donyagi, keci sutu ve kuzu donyagi mevcut.
Toplu icerigi:
Aloe Vera Juice, Stearic Acid, Beef Tallow, Goat Milk, Castor Oil, Cupuacu Butter, Lamb Tallow, Camelina Oil, Shea Butter, Fragrance*, Marshmallow Extract, Glycerine, Sunflower Lecithin, Grape Seed Oil, Avocado Oil, Mango Butter, Coconut Oil, Larch Arabinogalactan, Glucomannan (Konjac root), Silk Peptides, Kaolin Clay, Allantoin, Sodium Lactate, Sodium Citrate, Grape Seed Extract, Chamomile Extract, Green Tea Extract and Tocopheryl Acetate (Vitamin E).
Fragrance*: Only essential oils, absolutes and resins used to compose the scent.

Resimde de gorulebilecegi uzere sabunlar sert sabunlar. Yogunlu yuksek, suyu cok seviyor. 30 saniye gibi bir surede mukemmel kopuk elde ediyorsunuz.
Suana kadar kullandigim sabunlar icersinde kayganligi en yuksek olanlardan biri, hatta en yuksek olani diyebilirim.
Tiras sonrasi nemlendirmesi o kadar yuksek ki, tiras sonrasinda ne bir after shave, ne de balsam kullanmak ihtiyaci duyuyorsunuz.
Tahminim Grooming Dept bundan dolayi, after shave urunleri uretimiyor.

Esans olarak, Citric adindan da anlasilacagi uzere meyvemsi turuncgil aramoli, altan cicek kokulari geliyor. NYChypre cicek aromali, yogunlukla sumbul ve lila kokusu aliyorsunuz, zaman gectikce altan kavun kokusuda geliyor. Icerisinde baharat kokularini da hissediyorsunuz. Hatta Grooming Dept en populer ozelliklerinden biri aromalarinin kompleks olusu. Kokulari oldukca kalici ve tiras sonrasinda butun banyoda etkisi hissediliyor.

Bu sabunlari yurtdisindan alabileceginiz adres West Coast Shaving. Fiyat araligi $20 ile $30 arasinda degisiyor.
Daha once dedigim gibi 1 hafta icinde stoklarda kalmiyor.

105uwpk.jpg
Rica etmistim, kırmadın basına is aldın. Sagolasın dostum. Forumda bilinmeyen bir sabundu. Yurt dısında WollyKaw la beraber ismi anılıyor.
Bison yagı (declaration Grooming), Esek sutu (Savonniere du Moulin), WollyKaw un omega3 eklentili vegan turleri veya yaglı tallow lu versiyonları vs. derken, bu yeni markalar tıras sabunu dunyasında buyuk degisiklikler yaptılar, senelerdir piyasayı kaplamıs olan 3T ingilizlerin rekabetten uzak o rahatlıgını sarstılar. Sahsen bazı sabunlarında gıda boyası kullanan Castle Forbes donemi benim gozumde bitmistir. Aynı sey Simpsons krallıgı yasanan fırca bolumunde de yasanıyor. Turlu artisianlar yeni markalar bastırıyor. Rekabet sayesinde urunler gelisiyor, bizler faydalanıyoruz. Market urunleri ile ustune olu topragını atılan geleneksel tıras, saglam adımlarla tekrar ayaklanıyor.
İnceleme için tekrar tesekkurler.
teşekkürler, bu aralar farklı tıraş sabunları ilgimi çekiyor güzel bir inceleme olmuş.
İçerik içerik degil , yeşilçam artistler geçişi gibi . Teşekkürler
Keyifle okudum, güzel inceleme için teşekkür ederim.

Tahrişsiz tıraşlar

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Ellerine saglik @CK89 abi. Guzel bir inceleme olmus. Benim ufak bir sorum olacak. Anladigim kadariyla kayganlik ve tiras sonrasi etkisi wholly kawlar gibi, peki koruyuculugu hangi seviyelerde abi?
@CK89 Cem Hocam inceleme için teşekkür ederim. Gayet güzel bir inceleme olmuş. Yabancı forumlarda bu sabunu araştırırken Mohammad ismi o zaman da karşıma çıkmıştı. Arkadaş Müslümandır sanırım. İçeriğinde tallow olan sabunlar konusunda güvenilir olacağını düşünüyorum bu nedenle. Yine de ayriyeten vegan sabunlar üretmesi de takdire şayan.
Bu arada Grooming Dept için şu ana kadar kullanmış olduğum en iyi üç içinde deyince diğer iki sabunu merak ettim. Paylaşırsanız sevinirim.
(08/05/2019, Saat: 17:22)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89 Cem Hocam inceleme için teşekkür ederim. Gayet güzel bir inceleme olmuş. Yabancı forumlarda bu sabunu araştırırken Mohammad ismi o zaman da karşıma çıkmıştı. Arkadaş Müslümandır sanırım. İçeriğinde tallow olan sabunlar konusunda güvenilir olacağını düşünüyorum bu nedenle. Yine de ayriyeten vegan sabunlar üretmesi de takdire şayan.
Bu arada Grooming Dept için şu ana kadar kullanmış olduğum en iyi üç içinde deyince diğer iki sabunu merak ettim. Paylaşırsanız sevinirim.

+1
Kapsamlı ve güzel bir inceleme olmuş ellerine sağlık. Benim de listemde olan ve yakın zamanda sipariş vermek istediğim bir sabundu, iyi bir izlenim bıraktığına sevindim.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@CK89, güzel incelemeniz için teşekkür ederim. Tıraş sabunları benim için hobi içinde hobi gibi oldu, diğer ürünlere nazaran sabun deneme isteği çok daha ağır basıyor. Sayenizde bu ürün de denenmesi gerekenler listesinde.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Grooming Dept - Cascade turkoglum13 16 5,478 19/02/2020, Saat: 00:46
Son Yorum: turkoglum13
Wink Declaration Grooming Sabun İncelemesi dikdik_s 18 9,186 22/06/2018, Saat: 22:48
Son Yorum: rating
  R&J's Circus Grooming Co. Watch the Juggler Tıraş Sabunu ckeskin 11 9,287 22/04/2016, Saat: 08:51
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: