Artık Sıkıldım Tersten Dalacağım Sakala. Önerileriniz
Yıllardır kıl dönmesi yapıyor diye tıraş olurken tersten almıyordum. Ama forumunda verdiği gazla bir kez daha deneyeceğim yanlız bu sefer eskisi gibi kartuşla değil bir DE (Mühle R89) makine ile.

Jilet olarak yeşil Astra kulanmayı düşünüyorum.

Sabun ise kokusunu çok sevmesem de Mitchel's Wool Fat. Koruyuculuğunun çok iyi olduğunu okumuştum.

Tavsiyelerinize açığım. Hangi jilet, sabun krem vs önerirsiniz.

Ben de sineklere slalom yaptırmak istiyorum Big Grin
önermiyorum. hocam tekniğinizi tam oturttuğunuzu düşünüyor musunuz?
bence biraz durun, teknik otursun ondan sonra.
(14/06/2012, Saat: 15:03)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: önermiyorum. hocam tekniğinizi tam oturttuğunuzu düşünüyor musunuz?
bence biraz durun, teknik otursun ondan sonra.
Uyarınız için teşekkürler sevgili Papazeriği.

Oturdu oturdu, oturmasa da ben sıkıldım artık oturmaktanTongue

Ne olacaksa olsun, akacak kan damarda durmazmış. Angel
hocam tersten alma teknıgınızde oturması lazım su an duze alıstınız ama tersten alınca sankı ılk oluyormus gıbı olacak. Bende ılk baslarda baya tahrıs yasadım ancak sımdı tersten alma konusunda hıcbır sıkıntı yok hatta kopuksuz yerlerdende baya gecıyorum bırsey olmuyor. Elınızın alısması gerek. Hıc denemedende alısamaz o yuzden ıyı bır adım attınız bence Smile
on senedir DE tıraş oluyorum ve bugün bile tersten tıraş olmayı denemem. bizden günah gitti o zaman Smile
Çıkış yonunun tersine tıraş olmaktasa Geofatboy un videoalrında anlattıgı gibi cıkıs yonunun sagından ve solundan almak cok etkili. Ben bir kac tıraştır oyle yapıyorum ve cok yakın tıras oluyorum. Ancak papazerigi dostumunda dedigi gibi cıkıs yonunun tersine alma isinde biraz dusunmek lazım. En azından 2-3 gun sakalınız varsa ve bir kaç gun tıraş olmayacaksınız belki olabilir ancak hassas cildiniz varsa sorun olacaktır yine de.
yapacaksanıda cuma sabahı yapın
cuma
cumartesi
pazar

toparlanmaya zamanı olsun cıldınızın
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Tam cesaretimi toplamıştım, gene korkuttunuz beni Confused
(14/06/2012, Saat: 15:32)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çıkış yonunun tersine tıraş olmaktasa Geofatboy un videoalrında anlattıgı gibi cıkıs yonunun sagından ve solundan almak cok etkili. Ben bir kac tıraştır oyle yapıyorum ve cok yakın tıras oluyorum. Ancak papazerigi dostumunda dedigi gibi cıkıs yonunun tersine alma isinde biraz dusunmek lazım. En azından 2-3 gun sakalınız varsa ve bir kaç gun tıraş olmayacaksınız belki olabilir ancak hassas cildiniz varsa sorun olacaktır yine de.

++++1
düzmüş tersmiş farketmiyor her şekilde kesiyorum ama gerek var mı derseniz sakal bu gene çıkıyor. o yüzden genellikle 3 perde düz keserim. ama düz oluyor mu? sadece şeklen, çünkü şakaktan aşağı 4 cm düz yanaklar geriye dogru bıyıklar aşağı boyun yukarı çapraz çene karman çorman..... maksat gelenek yerine gelsinSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tersten almadan bir seferde sinekkaydi tras nasil olunur? TARKAN 19 31,152 29/12/2014, Saat: 18:18
Son Yorum: mavi
  Tersten sakallari almanin cilde zararlari TARKAN 4 7,468 02/11/2013, Saat: 21:19
Son Yorum: crombacker

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: