Herkese Merhaba
Ben Necdet ADALI sinopluyum 27 yaşındayım özel güvenlik görevlisiyim.
Sözlerime nasıl başlasam bilemiyorum Lisedeyken babamın metal tıraş aleti ile tıraş olduğunu görüyordum babam taraksız kullanırdı daha iyi olduğunu söylerdi. Biz tabi başlangıc olarak mach3,5bıçaklı gibi sahada bu takımlarla yer aldık. fakat ayna karşısında babam gibi sinek kaydı tıraş olamadığımı ve özellikle boğaz altında çok kıl bıraktığımı farkettim.Aşağı sokağa kurulan bir semt pazarımıza uğradım ama ne yazık ki yuma tıraş aletleri kir pas içindeydi bunları nasıl cildime sürebilirim diye tereddütlerde kaldım başka bir tezgahda rimei marka tıraş aletini gördüm gayet şık işciliği sağlam en azından kir pas içinde değildi arko sabun, orak plastik kab ve irem fırça aldım yanına permasharp jiletde aldım evin yolunu tuttum güzelcene inceledim. metal tıraş aletlerini babam taraksız kullanıyordu bende pense ile kırdım attım çöpe. Başladım babam gibi tıraş olmaya babam hacı şakir el sabunuyla olurdu bende arko vardı üstelik tasa bastım allah allah dedim babam hacı şakir ben neden arko , bir süreliğine tasa basılı arkoyu rafa kaldırdım kalın hacı şakir sabunlardan aldım A101 den güzelce babam gibi elimde köpürttüm ve sürdüm sonuc ilk tıraşım olduğu için biraz zor bir sınavdı benim için muhakkak bunun bir tekniği vardır diye düşündüm taraksız metal aletler hangi teknik uygulanır diye arattım googleden geltir.com direk sayfalarda göründü Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak gibi bir başlık çıktı karşıma ona girdim ama teknikle ilgili birşey yazmıyordu şaşırdım birşeylerin yanlış yaptığımı düşündüm peki bu işin doğrusu nededim kendi kendime herşeyde bir hayır vardır diyerekden geltire üye oldum uyguladığım yöntem doğru yanlış mı bunu öğrenmek için geldim
Hocam hosgeldiniz bana sorarsaniz koruma barsiz alet kullanmayin derim ahresif istersniz agresof bir alet alin ama koruma barsiz kullanmayin mazallah yuzunuze atacaginiz ufak bir cizigin bile geri donusu olmuyor. Bana sorarsaniz once yeni baslayanlar kisminda vakit gecirin. Orada neredeyse her soruya cevap var ondan sonra kafanizda ufak tefek netlesir her sey tekrardan hosgeldiniz Smile
(03/05/2019, Saat: 21:33)Necdet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Necdet ADALI sinopluyum 27 yaşındayım özel güvenlik görevlisiyim.
Sözlerime nasıl başlasam bilemiyorum Lisedeyken babamın metal tıraş aleti ile tıraş olduğunu görüyordum babam taraksız kullanırdı daha iyi olduğunu söylerdi. Biz tabi başlangıc olarak mach3,5bıçaklı gibi sahada bu takımlarla yer aldık. fakat ayna karşısında babam gibi sinek kaydı tıraş olamadığımı ve özellikle boğaz altında çok kıl bıraktığımı farkettim.Aşağı sokağa kurulan bir semt pazarımıza uğradım ama ne yazık ki yuma tıraş aletleri kir pas içindeydi bunları nasıl cildime sürebilirim diye tereddütlerde kaldım başka bir tezgahda rimei marka tıraş aletini gördüm gayet şık işciliği sağlam en azından kir pas içinde değildi arko sabun, orak plastik kab ve irem fırça aldım yanına permasharp jiletde aldım evin yolunu tuttum güzelcene inceledim. metal tıraş aletlerini babam taraksız kullanıyordu bende pense ile kırdım attım çöpe. Başladım babam gibi tıraş olmaya babam hacı şakir el sabunuyla olurdu bende arko vardı üstelik tasa bastım allah allah dedim babam hacı şakir ben neden arko , bir süreliğine tasa basılı arkoyu rafa kaldırdım kalın hacı şakir sabunlardan aldım A101 den güzelce babam gibi elimde köpürttüm ve sürdüm sonuc ilk tıraşım olduğu için biraz zor bir sınavdı benim için muhakkak bunun bir tekniği vardır diye düşündüm taraksız metal aletler hangi teknik uygulanır diye arattım googleden geltir.com direk sayfalarda göründü Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak gibi bir başlık çıktı karşıma ona girdim ama teknikle ilgili birşey yazmıyordu şaşırdım birşeylerin yanlış yaptığımı düşündüm peki bu işin doğrusu nededim kendi kendime herşeyde bir hayır vardır diyerekden geltire üye oldum uyguladığım yöntem doğru yanlış mı bunu öğrenmek için geldim
Hoşgeldiniz komşum. Bir yaqi klasik kapalı taraklı aletle sonsuza kadar mutlu yaşayabilir gibi görünüyorsunuz. Agresif bir alet ile permasharp jiletin kesemeyecegi sakal yoktur diye düşünüyorum bir acemi olarak. Üstad komşuların tavsiyeleri daha teknik ve faydalı olacaktır diğer yandan.
Komşum hoş geldin. Yuma 'dan uzak dur. Onun amacı başka. Kıy paraya al bir Merkur 1904 42C. Jilet seçmez bir kalender ile mutlu mesut ol tıraşlarını. Sabun, krem, kolonya keyfine kalmış. Sadece BASTIRMA gerisi teferruat.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Hosgeldin Necdet, oyle bi arkadasa bakip cikacagim demeden bir muddet vakit gecir burda . tiras videolari ceken ustadlarimiz var. Razorus ve delikanli tiras kanallarini arat bulursun. Geleneksel tiras derya deniz zama gectikce daha cok acilmak istersin umarim Smile
Hoşgeldiniz. Bol köpüklü tahrişsiz tıraşlarınız olsun. Sizde benim gibi geleneksel tıraşa babadan kalma yöntemlerle dönüş yapmak istemişsiniz, en azından benim ergenlik dönemimde koruma barsız aletle mecburiyetten olsa gerek, çünkü babam kaldırıp atmıştı, bizde ondan öyle görerek barsız çok tıraş olduk. Geleneksele geri dönüş yapmak istediğimde tıpkı sizin gibi barsız tıraş olma heyecanına kaptırdım kendimi ilk tıraş olmaya başladığım günler gibi. Fakat birkaç deneme sonrası gereksiz risk olduğunu anladım, koruma barsız alet asla kullanmayın derim, benki gençlik yıllarında hep barsız oldum (elde olan imkanlarla mecburen) şimdi gerekli olduğunu düşünmüyorum. Temiz bir tıraş istiyorsanız agresiflik derecesi yüksek bir alet edinmeniz yeterli, hatta elinizdeki barı kırık Rimei nin yenisini alın bar ile kullanın işinizi rahatlıkla görür, tıraş sabunu varken başka sabun kullanmayın kıtlık döneminde değiliz Allah a şükür, saygılar.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(03/05/2019, Saat: 21:41)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hosgeldiniz bana sorarsaniz koruma barsiz alet kullanmayin derim ahresif istersniz agresof bir alet alin ama koruma barsiz kullanmayin mazallah yuzunuze atacaginiz ufak bir cizigin bile geri donusu olmuyor. Bana sorarsaniz once yeni baslayanlar kisminda vakit gecirin. Orada neredeyse her soruya cevap var ondan sonra kafanizda ufak tefek netlesir her sey tekrardan hosgeldiniz Smile

Teşekkür ederim

(03/05/2019, Saat: 21:42)donniebrasco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum. Bir yaqi klasik kapalı taraklı aletle sonsuza kadar mutlu yaşayabilir gibi görünüyorsunuz. Agresif bir alet ile permasharp jiletin kesemeyecegi sakal yoktur diye düşünüyorum bir acemi olarak. Üstad komşuların tavsiyeleri daha teknik ve faydalı olacaktır diğer yandan.

Teşekkür ederim hoşbulduk Maddi durumumu göz önünde bulundurarak değerlendireceğim

(03/05/2019, Saat: 22:21)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hosgeldin Necdet, oyle bi arkadasa bakip cikacagim demeden bir muddet vakit gecir burda . tiras videolari ceken ustadlarimiz var. Razorus ve delikanli tiras kanallarini arat bulursun. Geleneksel tiras derya deniz zama gectikce daha cok acilmak istersin umarim Smile

Hoşbulduk teşekkür ederim inşallah kalıcı olurum videoları ve forumu detaylı inceleyeceğim
Hoşgeldiniz Necdet Bey, derdinizin dermanı @jegal komşu gibi görünüyor Smile ama rimei kullanmış, yumayı görüp eline alıp geri aynı yerine bırakmış biri olarakda şunu söyleyim kaliteli alet kaliteli alettir. Forumda gezindikçe kafanıza yatan birşey elbet olur, kolay gelsin...
(03/05/2019, Saat: 21:58)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoş geldin. Yuma 'dan uzak dur. Onun amacı başka. Kıy paraya al bir Merkur 1904 42C. Jilet seçmez bir kalender ile mutlu mesut ol tıraşlarını. Sabun, krem, kolonya  keyfine kalmış. Sadece BASTIRMA gerisi teferruat.

Hoşbulduk teşekkür ederim toplumumuzda yumaya aşık olanlar merkur 1904 den bir tane bulunduruyor yedekde sanki Smile
Maddi durumuma göre yagiyle merkuru değerlendireceğim

(03/05/2019, Saat: 22:25)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Bol köpüklü tahrişsiz tıraşlarınız olsun. Sizde benim gibi geleneksel tıraşa babadan kalma yöntemlerle dönüş yapmak istemişsiniz, en azından benim ergenlik dönemimde koruma barsız aletle mecburiyetten olsa gerek, çünkü babam kaldırıp atmıştı, bizde ondan öyle görerek barsız çok tıraş olduk. Geleneksele geri dönüş yapmak istediğimde tıpkı sizin gibi barsız tıraş olma heyecanına kaptırdım kendimi ilk tıraş olmaya başladığım günler gibi. Fakat birkaç deneme sonrası gereksiz risk olduğunu anladım, koruma barsız alet asla kullanmayın derim, benki gençlik yıllarında hep barsız oldum (elde olan imkanlarla mecburen) şimdi gerekli olduğunu düşünmüyorum. Temiz bir tıraş istiyorsanız agresiflik derecesi yüksek bir alet edinmeniz yeterli, hatta elinizdeki barı kırık Rimei nin yenisini alın bar ile kullanın işinizi rahatlıkla görür, tıraş sabunu varken başka sabun kullanmayın kıtlık döneminde değiliz Allah a şükür, saygılar.

Hoşbulduk teşekkür ederim bir yanlış yaptığımın farkındayım. Sabun konusunda haklısın yerli sabunlar dışında pek alternatif bir seçenek yok gibi mecburen ithal kaliteli sabunlara yöneliceğiz fiyatlı sabunlar ama harelde bir cella işimi görür gibi düşünüyorum Smile

(03/05/2019, Saat: 22:37)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz Necdet Bey, derdinizin dermanı @jegal komşu gibi görünüyor Smile ama rimei kullanmış, yumayı görüp eline alıp geri aynı yerine bırakmış biri olarakda şunu söyleyim kaliteli alet kaliteli alettir. Forumda gezindikçe kafanıza yatan birşey elbet olur, kolay gelsin...

Hoşbulduk teşekkür ederim Forumda yeniyim daha önce forum üyeliğim olmadı harelde zamanla alışırım. Geleneksel tıraş adına bilgi küpü ve deneyimli saygın üyelerden oluştuğunu yorumlardan görüyorum
Geleneksel usülle tıraş olmayı kafaya yerleştir, maddi imkânının elverdiği seviyede alabileceğin en kaliteli aleti, en kaliteli fırçayı al; elinde alıştımı bar mar kırmayı fantezi olarak hatıranda anarsın diye düşünüyorum Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 881 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 818 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,643 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 663 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 716 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk