Organique tıraş sabunu
Bugün razorus’a bakınırken gördüm bu sabunu. Kullanan komşulardan tecrübelerini alabilir miyiz acaba?
Zahmetli ama faydasi dokunabilir http://www.geltir.com/search.php?action=...order=desc
(19/04/2019, Saat: 20:49)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zahmetli ama faydasi dokunabilir http://www.geltir.com/search.php?action=...order=desc

Teşekkürler komşum. Anlaşılan kullanan da pek yok )
Muhakkak tedarik eden olmuştur aslında bu ürünü ama kimse birşey dememiş..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bu sabun hakkında, uzun zamandır konu açmak istiyordum, fakat zaman ayırıp uğraşacak vakit ayıramadığım için hep erteledim durdum, konu için teşekkürler.

71i881.jpg

Sabunu Razorus un sitesinde daha önceden görüyordum, fakat fiyat olarak pahalı geliyordu. Birgün yine bir e ticaret sitesi olan trendyol da da satıldığını gördüm. Satıcı dükkanını incelediğimde ürünü satanın Türkiye distrübütörü olduğunu gördüm,  o sıralar  yine %50 indirimliydi razorus, trendyol ve organique aynı fiyat 64,50 tl idi ücretsiz kargo olduğu için ben kendi firmasından aldım. Şuan ürün Razorus stoklarında tükenmiş durumda, fakat organique Türkiyede mevcut.
https://www.organiqueturkiye.com/urunler...nu--150-ml

noyizb.jpg

Ürün Polonya merkezli bir firma, bilindiği gibi Polonya birçok kozmetik firması için Avrupa nın üretim merkezi durumunda. Firma adındanda anlaşılacağı gibi organik ürünler üretimi üzerine yoğunlaşmış. Ürün içeriğindeki gliserin ve aloe vera ile ön plana çıkıyor, bu maddeleride kimyasal olarak değil bitkilerden elde ederek ürünlerine kattığını ön planda tutuyor. Ürünün içeriği aşağıdaki gibidir.

21joxa0.jpg

Ürünü alım aşamasındaki araştırmamda sabunun sert olduğunu ve köpürtmekte zorlanıldığını okudum, bir gece öncede sabunun üzerine 1 2 mm lik su konularak yumuşatılması tavsiyeleri vardı. Birsüre bu şekilde kullandım evet bu yöntem işe yarıyordu köpürüyordu, fakat sabunun içinde bulunduğu kab çok küçük olduğu için fırça ile rahat çalışılamıyordu. Bir dikkatimi çeken ise tıraş aletini temizlek için su doldurduğum kaba aleti köpükten kurtulmak için soktuğumda çıtır çıtır çıtır diye baloncuk patlama sesleri duymam oldu bu daha önce hiçbir krem veya sabunda başıma gelmemişti.

Sabunun çok güzel bir kokusu var onu belirtmek isterim, çiçeksi feminem bir koku. Sanki uçsuz bucaksız bir bozkırda güneşli bir bahar havasında çiçeklerle dolu bir arazide gezintiye çıkmış hissi sunuyor insan zihninde, en azından ben öyle hissettim bu şekilde tasvir ediyorum.

Bir dönem ara verdim kullanmaya kabından yüklemek için zorlanıyordum çünkü. Sonra sabunu başka bir kaba aktarmaya karar verdim, bim de satılan kuş lokumu kabları tamda bu iş için biçilmiş kaftan bence. Bıçakla fındık büyüklüğünde küçük küçük parçalar sabundan kesip çıkararak bu kaba tıransfer ettim sert sabun olduğu için sivri uçlu bir meyve bıçağı ve yine bim de satılan ameliyat eldiveni diye tabir edilen eldivenlerden kullandım. Kabından çıkarırken dikkatimi çeken diğer birşey kabın iç duvarlarını kaplayan parlak şey oldu önce bunu naylon jelatin sandım, sonra bıçağın ucuyla kaldırdığımda jelatin olmadığını sabun içinde bulunan bir madde olduğunu ve zamanla kabda durmaktan dış kısımlara doğru nüfuz ederek bu duruma geldiğini anladım, o jelimsi tabakayıda çıkararak kaba bastım, çok kaygan olduğu için biraz zorlansamda başardım.

Bu kaba aldıktan sonra sabunu yüklemede daha iyi sonuçlar aldım, mesela bir gece önceden üzerine su koymaktan kurtuldum, ıslak fırça ile direk girişip köpük kaldırıyorum üzerinide tam düz yapmadım sabunun hafif dalgalı şekli köpüğe yardımcı oluyor.

28j8j28.jpg

Sabunun performansına gelirsek ürün organik olarak üretilmesine karşın geyet başarılı, kayganlığı, nemlendirmesi tıraş sonrası hissiyatı güzel, koruyuculuğu biraz orta diyebilirim köpük dolgunluğu ve yastıklaması kabı değiştirdikten sonra artış gösterdi. Tabiki bir don yağlı sabun performansı beklenilemez ama yinede üretim şekli göz önüne alındığında başarılı bir ürün çıkmış.

5z086f.jpg

Firma Polonya daki kendi sitesinde ürünü 39,90 Polonya Zlotisi ne yani 61 tl gibi fiyattan satmakta.
https://www.organique.pl/kosmetyki-dla-m...lenia.html

Aşağıda yüzüme uyguladığım ilk perdeden sonra fırçada kalan köpük.
5eaczc.jpg
1zedxed.jpg
2lm2v6b.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Komşum inceleme için teşekkür ederim. Keyifle okudum.

Ancak belirtmek istediğim önemli bir husus var. Markanın adı Organique ama ürünün kendisi organik değil. İçindeki SLS maddesi organik olmadığını gösteren en büyük örnek.
Teşekkürler komşum verdiğin ayrıntılı bilgiler için. Aynen bi oksimoron durumu var ismi organik ama kendi pek değil sanki. Şampuanlardan aşina olduğumuz sülfatlı bileşiklerin saçta kurutucu bi etki bıraktığını anımsıyorum. Yüzde etkisini sönümleyici başka maddeler elbet var ki nemlendiricilik özelliğinden bahsetmişsin. Bir de titanyum dioksit gördüm içeriğinde, bu da kimi ilaçlarda kullanılan bi madde-uzun vadede kanserojen etkisi olduğunu duymuştum. Tabi kozmetik olarak bi etkisi var mıdır bilmiyorum açıkçası araştırmadım.
Doğrudur komşum haklısınız kimyevi maddeler konusunda pek bilgim olduğu söylenemez, firmanın savunucusu durumunada düşmek istemem teşekkürler bilgilendirmeniz için. Almayı düşünenler bunları göz önünde bulundurarak tercihlerini dikkatli yapmalıdır.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Ben de bir ara almaya niyetlenmiştim ama kullanıcı yorumlarını okuyunca vazgeçmiştim. İnceleme için teşekkürler komşum.
Soner hocam elinize sağlık, güzel inceleme olmuş..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,272 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,394 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,232 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,836 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,717 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: