Atkinsons Deluxe Tıraş Kremi ve Balm Deneyimim
Merhaba değerli komşularım,

Geçen günlerde edindiğim tıraş kremi Atkinsons Deluxe krem hakkında bir iki kelam etmek isterim. Bu yazı, kesinlikle inceleme yazısı olma iddiasında değil çünkü bu kremin yarıştığı Premium liginden başka bir ürün denemediğim için karşılaştırma yapma imkanım yok. Benimkisi sadece naçizane kremin bende ve cildimde yaşattığı hissiyatı izah etmek. Değerli üstatlar bu ürünü mutlaka Henri et Victoria, Wholly Kaw, Tobs, Tabula Rasa vs. gibi ürünler ile karşılaştıracaklardır.

İlk olarak Razorus’tan edindiğim Atkinsons krem ve yanında hediye gelen aynı markanın pre&after shave sample balm, tedarikçi sağolsun, çok güzel paketlenmişti, sağına soluna şişme plastik gibi araçlar konarak kargo yolculuğunda başına mümkün mertebe bir şey gelmesi engellenmişti. Kremin kendi kutusu ve kabı da zaten Premium bir ürün olduğu daha en baştan hissettiriyor.
e3b7b79b8c3631db223041bf2a030840.jpg
Kremin kapağını ilk açtığımda croap tarzı kremden yoğun, sabundan yumuşak bir doku ile karşılaştım ve karışık kokuların gerisinden gelen bir limonlu, bitkisel şampuanımsı bir koku aldım. Köpürttükçe de koku yayıldı. Tüm banyoyu koku sardı da yarım saat o kokuyla tıraş oldum denecek kadar uzun sürmüyor. (zaten böyle bir beklentim de yoktu). Gliserin bazlı bu kremin içeriğinde hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, bal, badem, lavanta, ardıç, biberiye, gül ve salatalık özleri bulunuyor. 24 old bond street serisinin kokusunu sevenlere öneriliyor.
ddc465427f76be005fdc3f0f932aff85.jpg
Köpüğü ile ilgili olarak aman aman bol bir köpük yaptı diyemem. Benim alıştığım arko, proraso gibi bol köpük yok ama yeterli seviyede. Zaten @dikdik_s üstadın bir konuda yaptığı yorumdan böyle yüksek seviyeli artizan sabun & kremlerden bol köpük beklemeyin demişti. O yüzden köpük banyosu yaptırmamasına da hazırlıklıydım. Ancak köpük kalitesi oldukça yüksek, az köpük ama kıvamlı köpük yapıyor.
1520762da0a90116bb242f0db4ceef6d.jpg
Köpüğü yüzüme sürüp yaymaya başlayınca esas kalitesini anladım. Temizlik hissiyatı veren şampuanımsı kokusu burnunuza gelirken aynı zamanda cilde sıkı sıkı tutunduğunu ve işini yapmaya başladığını hissedebiliyorsunuz.
İlk tıraşı Futur klonu ile oldum. 4.ayarda başladığım ilk perde tıraşımda özellikle normalden
fazla bastırmama rağmen hiç tahriş ve kızarma hissetmedim. Kayganlık ve nemlendirme çok iyiydi. Geleneksel tıraşta önerilen bir pratik değil ama aletle geçtiğim yerlerden tekrar tekrar geçmeme imkan veren kayganlık ve nemlendirme mevcut bu kremde. Rutin 3 perde + düzeltmeler ile tıraşımı tamamladım.  Eğer kullandığım sabunlara göre (arko, proraso, derby, Nivea, efrasyab, cella, haslinger, ws çubuk ve krem, blueness) skorlama yapmam gerekirse,

Kayganlık: 8/10 (tobs’dan iyi)
Nemlendirme: 9/10 (tobs’dan iyi)
Koruma/Yastıklama: 10/10 (tobs ile eşit)
Köpük Bolluğu: 7/10 (tobs’a yakın)
Köpük kalitesi: 8/10 (tobs’a yakın)

gibi bir not  skalası olur.

Kremin beraberinde gelen ts balm ile ilgili de birkaç cümle söylemek gerekirse; balm bir harika, sürdüğünüz ilk birkaç dakika yakıyor ancak devamında hemen çalışmaya başlayan karınca sürüsü gibi bir yenileme & tamirat işlemine başladığını hissedebiliyorsunuz. Kokusu da kreme benzer bir koku. Tek kelimeyle harika bir balm. Şu ana kadar kullandığım tıraş sonrası ürünlerine göre açık ara en iyisi. Fiyatına değer bence.

Tüm komşulara keyifli tıraşlar dilerim.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Yüregine saglik komsum cok güzel bi yazi olmus . Kremin sertlik tam olarak Cella gibimi ?
(16/04/2019, Saat: 20:55)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüregine saglik komsum cok güzel bi yazi olmus . Kremin sertlik tam olarak Cella gibimi ?

Sağolun komşum, celladan bir tık daha yumuşak.

———————
Nice and clean.
@Zeyes komşum inceleme için teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@Zeyes komşum inceleme için teşekkür ederim.Markanın deneme boyu balmını kullanınca memnuniyetimden dolayı siteye bakınca ürünü görmüştüm .Merak ettiğim bir üründü.Fakat fiyat bayağı bir yukarıda.
de te fabula narratur.!
Aftershave balm'ı gerçekten çok hoş turunçgilli ferah bir kokuya sahiptir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
@Zeyes komşum inceleme için teşekkürler balmını ekledik listeye .
Atkinsons baslık hak eden bir markaydı forumda eksik olan. İnceleme icin tesekkur ederiz komsum.
Güzel inceleme için elinize sağlık. Rengi çok beyaz, o dikkatimi çekti. Koku tasviri ise tam taze bir hissiyat yaratıyor okuyucuda. Denenmesi gereken sabun listeme yazdım.
"A Samurai always wears two swords."
Teşekkür ederim komşularım.

———————
Nice and clean.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 15,896 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 555,825 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,160 24/04/2023, Saat: 04:03