Bazı Bölgelerde Sakal Çıkmama Sorunu
merhaba,benim sorunum çenemin yanaklara doğru uzanan bölgesinde sakal çıkmaması bu bölgede ufak tefek kıllar var ama bunların sertleşmesi için ne yapmalıyım jileti ters vurdum badem yağı denedim ama bi işe yaramadı aynı sorun boğazımda küçük bi kısımdada var mach3 le ve köpük kullanıyorum ve sinek kaydı tıraş oluyorum teşekürler
38 yasindayim bazi bolgelerde 5 kurus buyuklugunde bos alanlar var.
yapacak birsey yok gibi.
biraz sadistçe bir çözüm lakin eskiler sarımsak yağı sürerlermiş. bu bölge yara oluyor, sonra kabuk bağlıyor, epeyce acılı bir durum. işe yarar mı bilinmez tabii. ben de 30 yaşındayım bıyık yanlarımda ufak açıklıklar var, o kadar takmayın kafanıze.
Benimde alt dusagimin altinda bazi yerlerde ufak ufak bosluklar var ama sorun degil. Sinek kaydi yapabiliyorsaniz nereden cikip cikmadigi cok muhim olmasa gerek. Ayrica o bosluklarda kok olmasa gerek ki sakal cikmiyor belki de kok vardir da derinde midir de cikmiyorsur bilemiyorum ama onlarasiz da tiras olabiliyor ve bundan zevk aliyorsaniz gozunuz tolere etmeli artik onlari
yaşınız 25 in altındaysa ileri de çıkma ihtimali çok fazla

kartuşlu bıçakların kaygan şeridi az olsada özellikle tüp köpükler sakal köklerine çok zararlı,köpük kullandığım dönemlerde bilirim 5 günlük sakalıma sürdüğüm tüp köpük suratımı yakardı ( en pahalı markalar),kartuşlu aletler sanki yapısı gereği ve uzun süre kullanıldığı için biraz daha bakteri mikrop topluyor,her seferinde alkolle temizlemek lazım,yada sık değiştirmek

son 5 aydır sakalımın az olduğu bölgeler doldu,hatta sakallarım kalınlaştı

yaprak jilet kullanamasanızda arko yada derby sabun kullanın ,sakallsız yerlere fırsat buldukça bepantheni sürün sakal köklerine iyi gelecektir bu kremin düşükde olsa yan etkisi '' kıllandırmaktır'' bu yüzden gerekli yerlere sürün

saygılar

(13/08/2012, Saat: 15:13)cml1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba,benim sorunum çenemin yanaklara doğru uzanan bölgesinde sakal çıkmaması bu bölgede ufak tefek kıllar var ama bunların sertleşmesi için ne yapmalıyım jileti ters vurdum badem yağı denedim ama bi işe yaramadı aynı sorun boğazımda küçük bi kısımdada var M***3 le ve köpük kullanıyorum ve sinek kaydı tıraş oluyorum teşekürler
Sitenin genel şeması zaten tıraş olmak. Sinek kaydı için kıvranan var buralarda Smile KEşke sakalların seyrek olsa da sürekli sakal yoğunluğu olanlara göre derdin azalsa.

Ben boğazımda sakal var diye epilasyona gidiyorum azalsın diye,sen ise çıkmasını (:
sakal da dökülme ve bazı yerlerde çıkmama görüntüsü kişileri rahatsız edebiliyor Idea

(13/08/2012, Saat: 17:12)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sitenin genel şeması zaten tıraş olmak. Sinek kaydı için kıvranan var buralarda Smile KEşke sakalların seyrek olsa da sürekli sakal yoğunluğu olanlara göre derdin azalsa.

Ben boğazımda sakal var diye epilasyona gidiyorum azalsın diye,sen ise çıkmasını (:
Üstadlarım yanağımın çeneme doğru bazı yerlerinde sakal çıkmıyor bunun çözümü varmı. Tavsiyeleriniz nelerdir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,341 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Bir Türlü Kurtulamadığım Tahriş Sorunu esatakgul 22 5,613 19/07/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: Murathan Kurt
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,134 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,974 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,571 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,580 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,512 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,664 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Doktorlar Pandemiye karşı sakal ve bıyıkları kesmeyi öneriyor!!! Mustafa40 1 1,839 19/10/2020, Saat: 11:55
Son Yorum: Erdi
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,168 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: