alcatel g-240w-b modem VPN Kurulumu
Arkadaslar selam

alcatel g-240w-b marka/model modeme vpn kurmak istiyorum ama arayuzde vpn ile ilgili bir menu goremedim. Bu modeme vpn nasil eklenir konu hakkinda bilgisi olan varmidir?
(11/04/2019, Saat: 09:45)volkanslim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar selam

alcatel g-240w-b marka/model modeme vpn kurmak istiyorum ama arayuzde vpn ile ilgili bir menu goremedim. Bu modeme vpn nasil eklenir konu hakkinda bilgisi olan varmidir?

bu modelin 113 sayfalık kılavuzunda vpn diye aratınca sonuç 0. Bu modemin vpn desteklediğini sanmıyorum.
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
@starex selman abi Airties modemlerde vpn ayarı var mı abi model 5650
(11/04/2019, Saat: 14:49)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex selman abi Airties modemlerde vpn  ayarı var mı abi  model  5650

evet basit anlamda vpn desteklediği görülüyor, kılavuzdan benim anladığım, Aİrties 5650 cihaza kablolu ya da kablosuz bağlı olan pc veya mobil cihazları uzaktaki başka ağlara bağlıyor yani dışardaki kullanıcı sizin Airties cihazınıza, ağınıza bağlanmak için vpn yapmıyor. İkisi farklı şeyler.
Bir wifi router alıp çözeyim diyorum.
(13/04/2019, Saat: 00:12)volkanslim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir wifi router alıp çözeyim diyorum.
Tam olarak ne yapmak istiyorsun
vpn kurup netflix bolge ayarini avustralya yapmak istiyorum.
(14/04/2019, Saat: 10:37)volkanslim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: vpn kurup netflix bolge ayarini avustralya yapmak istiyorum.
Bunu modem/router ile yapabileceğini sanmıyorum. Birçok vpn sağlayıcı kendi uygulaması ile hizmet veriyor. Mobil ya da pc için uygulama indirip kurduktan sonra, vpn bağlantısı yapılıyor. Ama şunu deneyebilirsin: Mobilden/pcden vpn yap, netflix aç bölge değiştir ve görüntüyü tv ye bir şekilde cast etmeyi dene. Bol şans.
(14/04/2019, Saat: 12:17)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu modem/router ile yapabileceğini sanmıyorum. Birçok vpn sağlayıcı kendi uygulaması ile hizmet veriyor. Mobil ya da pc için uygulama indirip kurduktan sonra, vpn bağlantısı yapılıyor. Ama şunu deneyebilirsin: Mobilden/pcden vpn yap, netflix aç bölge değiştir ve görüntüyü tv ye bir şekilde cast etmeyi dene. Bol şans.

netflixi tv den kendi uygulamasi uzerinden izliyorum. mobil veya pc kullanmak hem kalabalik yaratir kullanimi zorlastirir hem de goruntu kalitesini feda ederim.

router olayi soyle oluyor; once bir vpn - router cifti secmem lazim. internette baktim bazi vpn lerin bazi routerlara uygun firmware upgradeleri var. bunlardan birini alacagim. ardindan baglantiyi routera yonlendirip tv den router wifi'ina baglanacagim. netflix menusunden bolgeyi degistirecegim.

sanirim bu isimi cozer.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kablosuz modem sorunu tipsol 19 14,453 30/03/2015, Saat: 23:17
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: