Permatik Jilet Değişimi, Yarım Jilet Uygulaması
(09/04/2019, Saat: 13:21)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @yeniden11 ilk aşamada  falçatayla kestim alt kısımdaki  4  noktayı sonrasında üst kapağı çıkarmak için  tığ yada şiş mi kullanmam lazım köşelerdeki boşluklardan sokacağım  harelde  şişi öyle çıkaracam  o zaman doğru mu

biraz derinden  keseceğim  4 noktayı tırnakla çıkarmak için yada biraz daha  oymak lazım

hocam gerek yok köşeden tığı sokup kapağı kanırtarak açmaya bence... benim demek istediğim alttaki kestiğiniz noktalardan yani perçin çubuklarının dibine tığ veya şişle baskı yapmanız..o baskı ile kapak zaten yukarı kalkar biraz daha sonra tırnak veya tığ ile çekersiniz.. yani benim en kolay açtığım permatikti.. derby kullan atı denemeyin bile o zaman ilkinde kapağı parçaladım ikincisinde zar zor tığ ile perçin çubuklarını kırarak çıkarttım.
@jegal Smile))
(09/04/2019, Saat: 15:09)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: konuya kilit vuran cevap  Sleepy

benim bahsettiğim konu biraz daha derin aslında... bu alette gayet iş görebilir de..bu kilit vuran aleti nereden temin edeceğiz..mesele bu..bunun çok daha iyisini ve pratiğini recnol se-g ile türkler yaptı zaten..
(09/04/2019, Saat: 16:27)yeniden11 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim bahsettiğim konu biraz daha derin aslında... bu alette gayet iş görebilir de..bu kilit vuran aleti nereden temin edeceğiz..mesele bu..bunun çok daha iyisini ve pratiğini recnol se-g ile türkler yaptı zaten..

hocam amerikayı yeniden keşfetmek üzere gelen sizsiniz zaten . forumda biraz vakit geçirseniz her tür tıraş aletini, tekniğini öncesini sonrasını görecektiniz. yönteminiz ilginç gelse de pratik ve sağlıklı değil. tekniğinizi geliştirin uygun bütçeyi oluşturun sizin için iyi olabileceğini düşündüğünüz bir alette karar kılın temin edin gerisi çorap söküğü gibi gelir. forumda ikinci eli takip edin çok değerli ürünler uygun fiyata satılıyor

DÜZELTME>>> Rocnel, Türkler
(09/04/2019, Saat: 16:39)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam amerikayı yeniden keşfetmek üzere gelen sizsiniz zaten . forumda biraz vakit geçirseniz her tür tıraş aletini, tekniğini öncesini sonrasını görecektiniz. yönteminiz ilginç gelse de pratik ve sağlıklı değil. tekniğinizi geliştirin uygun bütçeyi oluşturun sizin için iyi olabileceğini düşündüğünüz bir alette karar kılın temin edin gerisi çorap söküğü gibi gelir. forumda ikinci eli takip edin çok değerli ürünler uygun fiyata satılıyor

DÜZELTME>>> Rocnel, Türkler

evet forumu incelemem lazım daha fazla .yeniyim ve yoğunum şuan. bu düşünce aklımdaydı bayağı süredir ama üstünde kafa yorup emek harcadığım bir fikir değildi.. burda ifade edeyim kendimi dedim. o hızla girdim foruma... ikinci el traş aletlerine bakayım... tekniğimi de geliştirmem lazım elbette daha fazla..ama benim aradığım ikinci el bir traş aleti alıp, teknik geliştirip, Hindistan cevizi kabuğundan traş tası yapıp kendimce mutlu olmak değil esasen.
benim bahsettiğim, jilette modifikasyon, sonra da yeni standartlarda endüstriyel üretimle ıslak traşta yeni dizaynlara bir yol açılması..
haa bu yapılmışsa zaten diyeceğim yok.. ilgili linki buraya eklersiniz , incelerim..buraya da fikirlerime destek bulmak buradaki bu işlerde tecrübeleri olanlar varsa tavsiyelerini almak için yazıyorum. aradığım nasıl bir destek.. benim fikirlerim uygulanabilir mi, nasıl bir alet gerekir, bu aleti üretebilecek, mesela 3d yazıcı veya metal döküm, cnc ile deneyimleri olan birileri çıkar da bana yol gösterir mi... yani türkiye saat formuna üyeydim.. o foruma özel saat üretildi ve satıldı ... bu forumda da benzer uygulama yapanlar vardır diye düşünüyorum... yani yeni traş aleti dizayn edenler, üretenler veya üretimde yer alanlar vardır diye düşündüğümden yazdım buraya...
ama Amerika kaşifi ilan edilip duruyorum... umduğumu bulamadım şimdilik..
Her cümlenize tek tek cevap verebilirim aslında ama bunu yapmayacağım. Yeni bir ürün üretmek fikrinde iseniz önce hedef kitlenizi tanıyın. Daha sonra sektörün içindekilere tasarımları fikirleri paylaşın destek alın. Permatik kırdım köstek oldunuz durumu yok Burada siz öyle algıladınız
@mustbe komşum önceki konu başlıklarında da geleneksel tıraşa bakışımı belirtmişdim burada tekrardan kısaca söylemek istiyorum yerli gelenek tıraş aletlerinin koruma tarağını çıkartarak yada kırarak aynı şekilde permatiklerde de kırarak kullanımından zevk alıyorum çoğumuzda severek yapıyoruz. Buradaki durum geleneksel tıraşa ters bir durum olarak görmüyorum aksine geleneksel tıraşa çok şey kazandırıyor kullan at tek bıçaklarda jilet değişim 1 hafta bilemedin 1 ay rahat kullanılır ''ben buna karşıyım arkadaş '' diyebilirsin saygım var bizim taraksız kullanım permatik ucunu kırma. permatikde jilet değiştirme bizimde keyfimiz heycanımız bakışımız bu Smile
(10/04/2019, Saat: 21:45)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mustbe komşum önceki konu başlıklarında da geleneksel tıraşa bakışımı  belirtmişdim burada tekrardan  kısaca söylemek istiyorum yerli gelenek tıraş aletlerinin koruma tarağını çıkartarak yada kırarak aynı şekilde permatiklerde de kırarak kullanımından zevk alıyorum çoğumuzda  severek  yapıyoruz. Buradaki durum geleneksel tıraşa ters bir durum olarak görmüyorum aksine  geleneksel tıraşa çok şey  kazandırıyor kullan at tek bıçaklarda jilet değişim 1 hafta bilemedin 1 ay rahat kullanılır  ''ben buna karşıyım arkadaş '' diyebilirsin saygım var bizim  taraksız  kullanım  permatik ucunu kırma. permatikde jilet değiştirme bizimde keyfimiz heycanımız bakışımız bu Smile

uygulamanın nihai fotoğraflarını yüklemediğimi farkettim. ilk fotoda permatiğin arkasındaki 4 perçinden üstteki ikisinin artık olmadığı görülüyor. sadece allttaki iki perçin jileti ve üst kapağı tutuyor artık ama bu bir gevşekliğe oynamaya sebep olmadı. normal permatik gibi rahat traş oluyorum..
57009176_2588813691189404_60798527194917...e=5D360E81
ikinici fotoda üst kapağın gayet iyi tuttuğu, bir açıklığın olmadığı görülüyor..
57154364_849973908686013_342722633274281...e=5D3B4FAF

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Makinada Yarım jilet kullanalım dedik Biraz çalıştık oldu galiba Esmer6633 2 1,378 30/04/2023, Saat: 02:13
Son Yorum: Esmer6633
  DIY Atık jilet kutusu Dragon 38 24,498 06/06/2021, Saat: 15:20
Son Yorum: Soner
  Atık jilet kutusu OnLyTNT 151 149,475 12/12/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: cenkcenk
  Jilet Kutusu corpus36 27 18,770 13/09/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: trooper_gs
  Kolay atık jilet kutusu yapımı NeseDertAsk 1 2,543 28/05/2019, Saat: 01:44
Son Yorum: dr_green
  Knot değişimi. ( Chimouge ) Ümit Bilgi 15 7,727 10/05/2019, Saat: 20:30
Son Yorum: osaka23
  Günlük tıraş için rahat kullanışlı jilet kutusu tipsol 9 18,831 27/09/2015, Saat: 01:49
Son Yorum: ynspektas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: