İNCELEME: Baili BD176
Evet arkadaşlar forumda incelemesi var mı bilmiyorum inşallah yoktur deyip incelememize başlayabiliriz Big Grin Bu günkü konuğumuz baili bd176 aliexpressten siparişini verdim. Yaklaşık 10 gün içinde, küçük bir karton kutu içinde paketlenmiş olarak elime ulaştı. Kutuyu açtığımızda kendi aynalı plastik kutusu içinde alet karşımıza çıkıyor.

Kutusu sıradan plastik bir numarası yok. Kapak açılınca aynanın ağırlığından geriye doğru düşüyor. İçinde bir adet Bali marka jilet çıkıyor. Gelelim alete 76 gram ağırlığında. Klasik tıraş aletlerine göre biraz daha modern bir görünümü var. Çinko üzeri krom kaplama, eldeki hissiyatı oldukça dengeli. Asıl beni mest eden kısmına geçiyoruz; aletin işçiliği ve kaplama tek kelimeyle mükemmel, ışıl ışıl parlıyor, oldukça premium bir hissiyatı olduğunu rahat bir şekilde söyleyebilirim. En ufak bir çapak ve işçilik kusuruna rastlayamadım. Sadece kafa kısmında ufak iki noktada sürtme izi var. Kutuyu incelediğimde kendi plastik kutusunda kafanın oturduğu yuvada, köşe çıkıntılarına denk gelen noktadan kaynaklı muhtemelen taşıma esnasında oldu çünkü geldiğinde kapağı açıktı. Mekanizmayı döndürürken pürüzsüz. Parçalı makinem olmadığı için siparişini verdim(sırf meraktan).

Sırada aletin en önemli kısmı jileti tutuşu evet arkadaşlar bu yakışıklı bu kadar övüldükten sonra jileti yamuk tutarsa üstündeki kaplamanın hiç bir önemi kalmıyor. Alet jileti ok gibi tutuyor en ufak bir kasma veya kayma mevcut değil. Ayrıca kafa yapısı gereği jiletin tüm köşelerini kapıyor. jiletin dışarıda kalan kısmı yok. Oldukça güvenli tıraş kısmında yorumda bulunamıyorum daha olmadım olunca tıraş ile ilgili izlenimlerimi de eklerim.

OPM2My.jpg
7SQ9Nf.jpg
4VbV6f.jpg
4WBdML.jpg
Güzel inceleme için teşekkürler komşum. Alet gerçekten çok güzel görünüyor pırıl pırıl. Sanırım kullanmadiniz. Kullanınca kesim karakteristiğine deginirseniz memnun olurum.
Voskhod  Jilet adamdır!
Hayırlı olsun. Görünüş itibariyle iyi görünüyor. Kullanımda da mutlu olursunuz umarım
So far so good..
Benzer bir ürün edinip agresif bulunca kenara atmıştım. Sonuç ne çıkacak merak ettim.. İnceleme için teşekkürler..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
@Legend komşum, inceleme yazısı için teşekkür ederiz.
Yabancı forumlarda mild bir karakterde olduğu yazıyor, sonucu bende çok merak ediyorum komşum.
Deden gibi tıraş ol.
Evet komşular ilk tıraşımı oldum. Öncelikle sakal yapım aşırı sert ve gür bir kökten bazı yerlerde 2 3 kıl çıkar. Kartuşlularla tıraş olmak benim için eziyetti sakalı çekiştirme, devamlı tıkanma sorunu,  sık sık lavaboya vurma o yüzden iyi ki geleneksele geçmişim diyorum. Sakalımı 3 gündür kesmiyordum aletin geleceğini bildiğim için ilk denemeyi nispeten uzun sakalda denemek istedim.

Arko sabunla sakalımı güzelce köpürtüp, jelatininden çıkardığım perma sharp jileti alete taktım. Makineye ilk bakınca jilet ve tarak kısmı arasındaki mesafeden dolayı agresifmiş gibi duruyor. O yüzden ilk başlangıçta çekinerek başladım tıraşa. Jileti aşağı doğru kaydırdıkça alet yağ gibi yüzümde kaymaya başladı bir ara kesmiyor  açıyı tutturamadım herhalde diye düşündüm. Agresif aletlerde olan jiletin yüzde hissedilmesi bu alette yok. İlk anların vermiş olduğu tedirginlikle yavaş hareket ederken alet ''bas gaza! bas!, elini korkak alıştırma kesmem ben senin yüzünü'' diye bağırıyordu. Bende onu kırmadım ve gittikçe hızlandım en çok çene kısmında zorlanıyordum çünkü oradaki sakallarım daha da sert jilet takıldığı için mecburen kuvvet uygulamak zorunda kalıyordum bunun sonucunda da ya kesik atıyodum yada noktasal kanamalar. Çok hızlı bir şekilde oradan da geçiş yaptıktan sonra 2 perdede sakal çıkış yönüne doğru tıraşımı tamamladım herhangi bir tıkanma olmadı.

Sonuç ne bir kesik, ne yanma, ne tahriş son olarak after shave sürdüm sıfır yanma. Ancak bunun sonucu gayet temiz ama çok yakın olmayan bir tıraş verdi. Özellikle yakın tıraş olmaya da çalışmıyorum benim için önemli olan cildimin tahrişsiz olması. Bunu da sanırım aletin kafa yapısı gereği jiletin köşelerini kapayan oval tasarımı jiletin direk yüzünüze temas etmesini engelliyor. Tıraştan sonra fark ettiğimde agresif aletlerde olan bazı yerlerin bebek poposu gibi bazı yerlerde ele gelen sakallar bu alette yok her yeri eşit olarak kesiyor. Tabi bunlar ilk tıraş izlenimleri biraz erken 2 günlük ve 1 günlük sakalda da denemek lazım.

Kesim hissiyatını tanımlamak gerekirse kesinlikle aşırı güvenli, mild karakterde, yüzü kesmek için aşırı efor sarf etmek gerek. Günlük tıraş olayım, cildimi yormasın kartuşlu konforunda tıraş olayım derseniz biçilmiş kaftan. İlk defa DE aletle bu kadar rahat tıraş oldum.  Agresif seven arkadaşlara hitap edeceğini düşünmüyorum.
BD176 Feather jiletle çok iyi tıraş veriyor!
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(08/04/2019, Saat: 21:45)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BD176 Feather jiletle çok iyi tıraş veriyor!

Doğrudur komşum elimde feather jilet malesef yok o yüzden bişey diyemiyecegim. Ben cok dikkat etmeden hizli bir sekilde tiras oldum. Zaten sinekkaydi hissiyatı hiç olmadı bu güne kadar bende. Sakallarim aşırı sert, batik olmasin diye cikis yonunde kesiyorum. Tersten elimi bastirip sürttüğümde de elime mutlaka gelir. ilk izlenimim bu sekilde oldu. Sonucta elim alete alisik degil ilerleyen günlerde farkli jiletlerle farkli sonuclar verebilir. Emin oldugum tek konu aletin mükemmel işçiliği ve kesim sırasında verdiği güvenli hissiyat oldu.
Alet birazcık rimei tıraş aletini andırıyor bana görünüş bakımından

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,314 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,183 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,572 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
  Baili 171 Tıraş Makinasi ekindgn 24 9,688 30/01/2021, Saat: 21:40
Son Yorum: Mustafa40
Information İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! ahraz 118 81,691 17/01/2021, Saat: 22:09
Son Yorum: Yilmazde
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 32,741 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,355 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv
  Paradlgm Titanium II inceleme Nani Kuş 38 15,464 04/06/2020, Saat: 13:06
Son Yorum: -mali
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,713 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  Asylum evolution (darwin) inceleme Aedan 15 5,716 05/12/2019, Saat: 19:59
Son Yorum: Aedan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: