Faena Vanilla Tıraş Sabunu
Organizasyon olursa beni de yazın Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Uzerine geltir logosu bassin fokion, tabula rasa tsn steampunk misali. Smile
Benim de dileğim o aslında. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Günün Tıraşında takip etmiştir komşularım belki, bu sabunu ben de denedim. İlk iki tıraşımda beni üzen Faena ile bugün deneysel bir tıraş oldum. Günün Tıraşı başlığından direk alıntılıyorum.

Alıntı:Dünün tıraşı olacak gerçi ama yazmayı unutmuşum gün içinde. İlginç bir tıraş oldu, bilimsel deney tadında.
Faena sabunun bana yeterli gelmemesini iki sebebe bağlamıştık Cihan komşumla;
-Az ürün,
-İzmir'in suyu,
-Porsuk fırçanın bu ikisini istenilen şekilde bir araya getirmemesi.
Bu nedenlerle;
-İçme suyu kullandım tıraş sırasında,
-Ürünü bolca kullanmak için tum sakal bölgem beyaz olana kadar direk yüzüme sürdüm kaptan alıp,
-Fırça olarak da Plisson sentetik kullandım (ürünü çok iyi kullanan, çabuk ve güzel köpük yapan bir fırça olması sebebi ile)
-Bir de ekstra olarak bir yanakta Mongoose bir yanakta çelik ustura kullandım, koruyuculuk ve kayganlık şikayetim olduğu için.

Kıvamı görüntüde çok başarılı olana kadar yüzde köpürttüm. Buraya kadar her şey harika.

Tıraş;
-Mongoose B2 Polished / iKon SE
-Feather Pro (2)
-ERN 11/16 Ustura
-Illionis 127 Kayış
-Plisson Sentetik
-Faena Vanilla
-Speick Losyon

Sonuç; ne yazık ki Faena benim için hala ortalama bir ürün. Nemlendirme başarılı, ancak sabunun ne yazık ki tek beğendiğim yönü bu. Ne koku, ne performans beni tatmin etmedi. Kabul ediyorum, koku öznel. Ama performansın da bu şekilde öznel olması Cihan komşumla beni çok şaşırttı. İlk defa böyle bir deney yapıyorum bir ürün için, varın siz düşünün şaşkınlığımızı. Artisan bir ürün olması, internetteki yorumlar, Cihan komşumun incelemesi derken beklentim yüksekti, ancak olmadı, olduramadık. Sad

Ürünü satın almadan denememe yardımcı olduğu için Cihankeskin komşuma tekrar teşekkür ederim.
@cihankeskin üstad bu sabunun şu anda hem Lanolin içerikslisi hem de lanolinsiz olanı var. Sitesinde forum kullanıcılarına özel lanolinsiz ürettiğini yazmış, ama aslında lanolin cildi yumuşatmada ve nemlendirmede iyi bir ajan olarak tanımlanıyor.

Bu konuda bir fikriniz var mı ? Sizce neden lanolinsiz üretim yapmışlar özel olarak? Hangisi iyidir?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak komşum. Evet Fokion iki çeşit sabun üretimi yapıyor. Birisinde Lanolin var diğerinde Lanolin yok yani Vegan. Aşağı yukarı bütün kokularda iki versiyon da var. Hayvansal ürün kullanmak istemeyen kişiler Lanolinsiz olanı özellikle tercih ediyorlar.

Forum üyelerine özel olarak ürettiği iki farklı sabun var. Bunları alabilmek için ben de burada da yazdığım için bayağı uğraştım ve aldım. Bu sabunları direk Fokion satıyor. Sınırlı sayıda üretmiş. Bu ikisinin kokuları birden fazla kokunun karışımı kompleks kokular. Yani forum üyelerine ürettiği sabunlara özellikle Lanolin koymamış değil. Sadece bu sabunlar lanolinsiz bir seri olarak üretilmiş. Bunun nedeni performansla ilgili bir tercih değil sadece Fokion'un bu sabunları yaparken kişisel bir tercihi.

Hangisi iyidir hangisi kötüdür konusunda bir yorum yapamayacağım. Bendeki 3 Faena sabunun hepsi lanolinsiz. Hiç lanolinli bir Faena sabun denemedim ama ben bendekilerden çok memnunum. Bence birden fazla kokuda alacaksanız bir lanolinli bir lanolinsiz alabilirsiniz. Tek bir sabun alacaksanız belki lanolinli almak sizi daha çok tatmin edebilir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin komşum, teşekkür ederim güzel açıklaman için.

Ben zannediyorum lanolin içerikli olanı satın alacağım ve çok övdüğünüz için vanilyalı olanı tercih edeceğim. Farklı bir koku olur benim için de.

Tekrar teşekkürler
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Uzun bir zaman geçmiş en son yorumdan beri.

Forumu okurken bu marka ile ilgili çok olumlu yorumlar okuyunca merak ettim doğal olarak nasıl tedarik edilebilir diye. Sitesinde burada tanıtılan hiçbir ürün yok. Sanırım artık burada tanıtılan vanilla veya amber musk vb çeşitli sabunlar artık üretilmiyor. Sitesinde görünenler hakkında ise yorum bulamadım.. Anlaşılan tanışamayacağız Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 171 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,457 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,277 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 809 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 991 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,195 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,453 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,468 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,421 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,644 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: