Yadigar Kullanıcıları
(22/10/2019, Saat: 15:48)Kepo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1999 yılında vefat eden dedemin tıraş ekipmanlarına annemin köydeki evde yaptigi araştırma sonucunda ulaştım.Gillette marka olan rocket hd 500 galiba, altin sarısı olanını çözemedim.Arko krem ile permasharp da beni etkiledi. Manevi anlamda ziyadesiyle tatmin oldum diyebilirim.https://i.imgyukle.com/2019/10/22/EsjZQS.jpg

Güle güle kullanın komşum. Dedenizi de rahmetle anarsınız kullanırken.
(22/10/2019, Saat: 15:48)Kepo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1999 yılında vefat eden dedemin tıraş ekipmanlarına annemin köydeki evde yaptigi araştırma sonucunda ulaştım.Gillette marka olan rocket hd 500 galiba, altin sarısı olanını çözemedim.Arko krem ile permasharp da beni etkiledi. Manevi anlamda ziyadesiyle tatmin oldum diyebilirim.

Altın sarısı olan Gillette Old Type büyük ihtimalle. Alt tablası yok. Koruma barsız alet kullanma geleneği ya da dişler kırıldığı için atılmış olabilir.

Büyüklerinizden böyle bir miras kaldığı için çok şanslısınız. Baba tarafımda sadece Yuma var ve tabi ki koruma barı yok.

Annemin babasının Gillette Slim Twisti var ve hala kullanıyor. O yüzden el koyamadım ona.
(22/10/2019, Saat: 15:49)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullanın komşum. Dedenizi de rahmetle anarsınız kullanırken.
Tıraş olurken duygulanacağım ve rahmetle anacağım kesin komşum. Teşekkür ederim.
(22/10/2019, Saat: 16:18)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Altın sarısı olan Gillette Old Type büyük ihtimalle. Alt tablası yok. Koruma barsız alet kullanma geleneği ya da dişler kırıldığı için atılmış olabilir.

Büyüklerinizden böyle bir miras kaldığı için çok şanslısınız. Baba tarafımda sadece Yuma var ve tabi ki koruma barı yok.

Annemin babasının Gillette Slim Twisti var ve hala kullanıyor. O yüzden el koyamadım ona.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Komşum yuma olmayan büyük yok galiba, bizim gerçeğimiz. Allah dedenize uzun bir ömür versin.
Rahmetli dedemin bana 4. Hatıra Tıraş aleti oldu onunla geleneksel tıraş zevkini paylaşmaksa ayrı duygu aletin üzerinde M ve 3 ibareleri var üretim yılı nedir acaba aletin bilgi bulamadım komşular yardımcı olursanız bilmek isterim keyifli tıraşlar

411e11d94c2aad24cdf9063a28b8028a.jpg
bdf98facebf95270c7681d714f15a6e3.jpg

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Allah rahmet eylesin dedenize, çok güzel görünüyor umarım sizden de torunlarınıza geçer. Alet 1967 yılının 3. çeyreğinde üretilmiş.
(22/10/2019, Saat: 22:28)Değer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allah rahmet eylesin dedenize, çok güzel görünüyor umarım sizden de torunlarınıza geçer. Alet 1967 yılının 3. çeyreğinde üretilmiş.
Çok teşekkür ederim komşum inşallah onlarada bu hobiyi aşılamak nasip olur

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Allah rahmet eylesin komşum. Çok isterdim dedemden kalsın birşeyler diye Smile inşallah bizden kalır diyelim
Allah rahmet eylesin komşum.
Hatırası da olunca bir başka oluyor vintage aletler.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: