Kelebek Makinelerde El İle Jilet Açısı Ayarı Yapmak
Merhabalar Abiler,

Tek kademe kelebek aletlerde (örneğin Gillette Slim Twist Vintage) el ile gevşeterek jilet açısı ayarlama işlemini yapanınız var mıdır? Ben bunu, ile ara ara yapıyorum ve jiletin sıkılığında herhangi bir problem olmuyor. Bu konuda tecrübeleriniz nelerdir?
Gillette Slim Twist'in jilet yerleştirme bölümünün yapısı gereği ihtiyaç duyulmuyor diye biliyorum.
Bazi aletlerde cevirip sıktikca jilet yukari asagi oynuyor,bazilarinda ise aci sabit.Surekli ayni verimi alabilmek icin 2.bahsettigim aletleri tercih ediyorum genelde.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(04/04/2019, Saat: 14:37)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Slim Twist'in jilet yerleştirme bölümünün yapısı gereği ihtiyaç duyulmuyor diye biliyorum.

makine bunun siyah saplı olanı ve jilet açısı sıkılık azalması olmaksızın(belirli bir noktaya kadar tabii) değişebiliyor.
https://picclick.com/Vintage-Slim-Twist-...32487.html
(04/04/2019, Saat: 15:20)Ricochet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: makine bunun siyah saplı olanı ve jilet açısı sıkılık azalması olmaksızın(belirli bir noktaya kadar tabii) değişebiliyor.
https://picclick.com/Vintage-Slim-Twist-...32487.html

Anladığım kadarıyla siz kapakaları gevşeterek jiletin açısını dengelemeye çalışıyorsunuz. Bu yöntem pek tavsiye edilmiyor.
Jileti yerleştirdikten sonra kapakları kapatmak için çevirme yüzüğünü sonuna kadar çevirmeniz gerekiyor.

Kullandığım Gillette Slim Twist:
25f3bxz.jpg
Feather populer de söylediğinizi birkaçkere yapmıştım agresifliği biraz artıyor az gevşetince.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(04/04/2019, Saat: 15:54)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladığım kadarıyla siz kapakaları gevşeterek jiletin açısını dengelemeye çalışıyorsunuz. Bu yöntem pek tavsiye edilmiyor.
Jileti yerleştirdikten sonra kapakları kapatmak için çevirme yüzüğünü sonuna kadar çevirmeniz gerekiyor.

Kullandığım Gillette Slim Twist:

Evet, söylediğiniz gibi kapakları gevşeterek kullanıyorum, tabii makul bir yöntem olmadığını düşünüyorum ben de sizin gibi fakat bu gibi aletlerde agresifliği değiştirmek adına, elzem olmamakla birlikte uygulanabilir bir yol gibi duruyor.

(04/04/2019, Saat: 16:27)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather populer de söylediğinizi birkaçkere yapmıştım agresifliği biraz artıyor az gevşetince.

Evet, benim de uygulama amacım budur, özellikle daha az keskin jiletlerde agresifliği arttırmak için.
(04/04/2019, Saat: 16:41)Ricochet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, söylediğiniz gibi kapakları gevşeterek kullanıyorum, tabii makul bir yöntem olmadığını düşünüyorum ben de sizin gibi fakat bu gibi aletlerde agresifliği değiştirmek adına, elzem olmamakla birlikte uygulanabilir bir yol gibi duruyor.

Evet, benim de uygulama amacım budur, özellikle daha az keskin jiletlerde agresifliği arttırmak için.

Bu yöntemi kullanmak yerine daha agresif bir alet kullanmanız daha mantıklı olmaz mı?
(04/04/2019, Saat: 17:00)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yöntemi kullanmak yerine daha agresif bir alet kullanmanız daha mantıklı olmaz mı?

Tabii ki öyle, fakat başlığı açma nedenim ayarlanabilir aletlere alternatif bir yol olarak kullanılıp kullanılmadığını merak etmemdi. Tıraş içerisindeki geçişler için, jileti sıkı tutabilen bu türden aletlerin el ile gevşetildiği taktirde ayarlanabilir alet işlevi görebildiğini düşünüyorum.
(04/04/2019, Saat: 17:20)Ricochet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabii ki öyle, fakat başlığı açma nedenim ayarlanabilir aletlere alternatif bir yol olarak kullanılıp kullanılmadığını merak etmemdi. Tıraş içerisindeki geçişler için, jileti sıkı tutabilen bu türden aletlerin el ile gevşetildiği taktirde ayarlanabilir alet işlevi görebildiğini düşünüyorum.

Rahat ve güvenli bir şekilde tıraş olabiliyorsanız sorun yok Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson sword tto kelebek tip yeni tıraş aleti zbilgen 91 49,503 17/03/2023, Saat: 00:49
Son Yorum: anlatıcı
  Pürüzsüz Saplı Kelebek Tıraş Aletleri artan09 11 6,080 20/05/2021, Saat: 10:19
Son Yorum: Oldman
  Van Der Hagen Kelebek Tipi dipcikgibi 7 4,100 21/12/2020, Saat: 12:25
Son Yorum: marv
Photo Yintal Ayarlanabilir Kelebek Tıraş Aleti arandur 4 4,514 22/10/2020, Saat: 01:13
Son Yorum: Abus
  Yağlama TTO-Kelebek 3.Perde 8 4,565 07/01/2020, Saat: 10:52
Son Yorum: 3.Perde
  Gillette ayarlı makinelerde simetrik olmayan bar düzeltme laktik 6 6,553 25/07/2019, Saat: 01:42
Son Yorum: mustbe
  Rocnel TTO Kelebek Tip Çelik Tıraş Aleti rocnel 16 10,935 23/06/2018, Saat: 11:43
Son Yorum: Aersin
  TTO/Kelebek Tıraş Aletindeki Mekanizma Sorunu msakalli 8 8,465 26/12/2017, Saat: 15:03
Son Yorum: FatihAhmet
  tto/kelebek aletlerdeki jilet eğimi ve tahriş hattusha 6 6,250 18/09/2016, Saat: 00:39
Son Yorum: hattusha

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: