Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti
@3RD1
3one6 = üç bir altı = 316 çelik
Bende sürekli kafa yapısıyla ilgili çıkarımlar yapmaya çalışıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(29/03/2019, Saat: 23:28)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @3RD1
3one6  = üç bir altı = 316 çelik

Ben ilk okuduğumda anlamıştım komşum, güzel düşünülmüş demiştim içimden Smile
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
e556ac10a25d7ec44b9a05072da1b929.jpg
3ON6 ; e yi düşürürsek Türkçeye uyumlu isim olmuş Smile
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Ne zaman satisa sunulacak bilgisi olan var mi?
https://youtu.be/4lZMZT6vq_Y
EJ 3ONE6 beklenen fiyati $100 uzeri. Yabanci sitelerde $119 yazmislar.
Razorock Gamechanger .84 fiyati ise $55. EJ’in yarisi, hatta yarisindan az.
Razorock GC CNC 316L. Ve forumda cok begenilen bir alet.

Razorock ayda 500 ile 1000 arasi alet uretirken, diger CNC teknigini kullanan ureticiler yilda sadece birkac 100 alet cikariyorlar.
Diger ureticiler butun zamanini, butun sistemini sadece birkac 100 alet icin kullaniyorlar.
Belki de daha masrafli uretim teknikleri kullaniyorlar.
Kisacasi Razorock GC in fiyatinin diger CNC ureticilere gore daha dusuk olmasi bana mantikli geliyor.
Eklemek isterim ki Razorock GC'nin kalitesi cok yuksek bir alet.

Ama benim dusunceme gore, Game Changer'in CNC uretim teknigi EJ'e gore cok daha masrafli.
EJ de GC gibi binlerce alet uretiyor. EJ’nin fiyatinin GC'in 2 kati olmasi bana mantikli gelmiyor.
Ben çelik tıraş malzemelerini çok fazla sevmiyorum. Bugüne kadar uzun süre severek kullandığım çelik makinem olmadı, sadece bir tane yerli vardı o da onarıma gitti gelmedi ya neyse. Şu sıralar sanki pirinç makineler bir kaç senede pert oluyormuş da asıl çelikler ömürlükmüş gibi gereksiz bir algı yaratılmaya çalışılıyor üreticileri tarafından. Çeliğin geri dönüşü, yani feedback denilen kesme esnasında ele verdiği geri dönüş hissi çoğu zaman daha zayıf kalıyor. Benim asıl sevmediğim olay ise gereksiz ağır olmaları. Çok ağır makineler bir süre sonra eli ve bilek eklemini zorluyor. Ayrıca baş aşağı çevirirken falan elden kaçırma riskini ortaya çıkarıyor.

Som çelik makinelerdeki katı rijitliği de pek sevemedim, o hafif yapılıdaki hafif titreşimi, yüksek çatırtı çıtırtı akustik seslerini daha çok seviyorum. Hafif tıraş makinelerini daha çok beğeniyorum. Özellikle de sap kısmını içi boş olanlarını ya da aluminyum saplı daha hafif modelleri beğeniyorum. Bunlar ele ve yüze gereksiz ağırlık yapmadıkları gibi, yüzde tıraş ederkenki ele geri dönüşkeri kesme hisleri çok keyifli oluyor. Hem de bileğinizi zorlamıyorlar ve elde tutmaları, ince manevralar yapmaları daha kolay oluyor.

Misal ağır som çelik bir makineye feather jilet takıp blade buffing yapmaya çalışmak, kocaman arabayla daracık sokaklarda manevra yapmak gibi, insanı yoruyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(05/06/2019, Saat: 12:31)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben çelik tıraş malzemelerini çok fazla sevmiyorum. Bugüne kadar uzun süre severek kullandığım çelik makinem olmadı, sadece bir tane yerli vardı o da onarıma gitti gelmedi ya neyse. Şu sıralar sanki pirinç makineler bir kaç senedir pert oluyormuş da asıl çelikler ömürlükmüş gibi gereksiz bir algı yaratılmaya çalışılıyor üreticileri tarafından. Çeliğin geri dönüşü, yani feedback denilen kesme esnasında ele verdiği geri dönüş hissi çoğu zaman daha zayıf kalıyor. Benim asıl sevmediğim olay ise gereksiz ağır olmaları. Çok ağır makineleri bir süre sonra eli be bilek eklemini zorluyor. Ayrıca baş aşağı çevirirken falan elden kaçırma riskini ortaya çıkarıyor.

Som çelik makinelerdeki katı rijitliği de pek sevemedim, o hafif yapılıdaki hafif titreşimi, yüksek çatırtı çıtırtı akustik seslerini daha çok seviyorum. Hafif tıraş makinelerini daha çok beğeniyorum. Özellikle de sap kısmını içi boş olanlarını ya da aluminyum saplı daha hafif modelleri beğeniyorum. Bunlar ele ve yüze gereksiz ağırlık yapmadıkları gibi, yüzde tıraş ederkenki ele geri dönüşkeri kesme hisleri çok keyifli oluyor. Hem de bileğinizi zorlamıyorlar ve elde tutmaları, ince manevralar yapmaları daha kolay oluyor.

Misal ağır som çelik bir makineye feather jilet takıp blade buffing yapmaya çalışmak, kocaman arabayla daracık sokaklarda manevra yapmak gibi, insanı yoruyor.

+++
Aynen katılıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ne kadar güzel özetlenmiş. Katılmamak elde değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 165 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 721 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 Lord Sparhawk 1,150 1,026,718 09/07/2023, Saat: 18:41
Son Yorum: altın porsuk
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,384 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,372 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,297 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,925 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,229 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,309 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
Video THE OUTLAW MILD STAINLESS STEEL Çirkinvekısa 0 1,312 26/10/2021, Saat: 10:39
Son Yorum: Çirkinvekısa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: