Günlük nemlendirici tavyesi
(01/04/2019, Saat: 18:28)atoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doktor bey diyelim o zaman ...
Bu kremlerin günlük kullanımı ile ilgili bir problem oluşur mu o zaman ? yani neticede biraz daha medikal bir krem gibi duruyor ?
Excipal i araştıracağım lakin evde Ceradolin hyro da bulunuyor, sizin bir tavsiyeni olur mu (en azından içeriklerine bakarak ) ?

Komşum ben size cevap yazmayı unutmuşum kusura bakmayın

Excipial gibi kremlerin günlük kullanımda bir sorun olacağını pek düşünmüyorum. Bunlar tıbbi ürünler olsa da, çoğu kozmetik nemlendirici kremler de benzer şekilde üre bazlı oluyor. Yani çok bir farkı olduğunu düşünmüyorum yapı olarak. Ancak yardımcı maddeler açısından endişeleriniz varsa yardımcı maddeleri inceleyip öyle bakın uzun süre kullanım tercihine (sıvı paraben içeriyor mesela, tercih konusunda dikkat ettiğiniz bir şeyse). Ama yardımcı maddelerin de bazılarının çoğu tıraş sabununda da olan ortak maddeler olduğunu gördüm. İnceleyebilirsiniz. Ceradolin'in içeriğine baktım da, o farklı. Daha çok aromatik yağlar vb etken madde bileşimi var gibi. Yani biraz daha doğal gibi görünüyor. Hangisi daha üstündür denemeden bir şey diyemem, aromatik yağ aromaterapi konusunda eğitim/bilgi birikimi olarak biraz zayıfım. Fiyat/Performans konusuna da bakmak lazım. Ceradolin biraz pahalı gibi göründü bana Bir diğer husus, dediğim gibi bu ürünlerin çoğu nemlendirici etken madde olarak üre içeriyor neticede ve üre idrarda da protein yıkımın son ürünü olarak atılan bir madde. Acaba bu kremlerde kullanılan üre nasıl elde ediliyor kısmı da eğer bu konuda hassas iseniz dikkate alınması gereken bir konu olabilir Kısa ürün bilgisine (prospektusuna) baktım ama göremedim

BLA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaslar cok guzel oneri yapmıslar, Ceradolin hydro harika urun dostlar.. Balm yerine bile kullanabilirsiniz, yaglı his bırakmayan hafif ve kaliteli bir nemlendirici. İcinde silikon vs. hic takılmayın, kaliteli cildi besleyen ise yarar bir urun.

Alternatif fiyat olarak daha uygun ve daha hafif olanı cerave. Pompası ile rahat kullanımlı, yuzde hissiyatı cok hafif var yok arasında, ben gece yatmadan suruyorum.
Oncelik ceradolin oneririm, fiyatı pahalı gelirse, uygun fiyatlı bir urun olarak da cerave derim. Her ikisininde boyutları buyuk, uzun sure giden urunler.

o5t2zt.jpg
(27/04/2019, Saat: 20:22)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben size cevap yazmayı unutmuşum kusura bakmayın

Excipial gibi kremlerin günlük kullanımda bir sorun olacağını pek düşünmüyorum. Bunlar tıbbi ürünler olsa da, çoğu kozmetik nemlendirici kremler de benzer şekilde üre bazlı oluyor. Yani çok bir farkı olduğunu düşünmüyorum yapı olarak. Ancak yardımcı maddeler açısından endişeleriniz varsa yardımcı maddeleri inceleyip öyle bakın uzun süre kullanım tercihine (sıvı paraben içeriyor mesela, tercih konusunda dikkat ettiğiniz bir şeyse). Ama yardımcı maddelerin de bazılarının çoğu tıraş sabununda da olan ortak maddeler olduğunu gördüm. İnceleyebilirsiniz. Ceradolin'in içeriğine baktım da, o farklı. Daha çok aromatik yağlar vb etken madde bileşimi var gibi. Yani biraz daha doğal gibi görünüyor. Hangisi daha üstündür denemeden bir şey diyemem, aromatik yağ aromaterapi konusunda eğitim/bilgi birikimi olarak biraz zayıfım. Fiyat/Performans konusuna da bakmak lazım. Ceradolin biraz pahalı gibi göründü bana Bir diğer husus, dediğim gibi bu ürünlerin çoğu nemlendirici etken madde olarak üre içeriyor neticede ve üre idrarda da protein yıkımın son ürünü olarak atılan bir madde. Acaba bu kremlerde kullanılan üre nasıl elde ediliyor kısmı da eğer bu konuda hassas iseniz dikkate alınması gereken bir konu olabilir Kısa ürün bilgisine (prospektusuna) baktım ama göremedim

Doktor bey teşekkürler,

Bu tip içerikler üzerine uzman olmadığınızı söyleseniz bile her yorumunuz bizim için çok kıymetli.
Ürenin fonksiyonu tam olarak nedir bilemiyorum ... ancak çoğu üründe var ve bildiğim kadarıyla sentetik olarakta üretilebiliyor.. açıkçası çok kafaya taktığım bir konu değil .. sadece cilde "kısa vadede yararı var gibi görünen ancak uzun vadede zararı daha büyük olan" maddler olmasın, derdim bu ... örneğin sanırım Alkol de öyleydi. Ben Alkol olmasını pek istemez, kuruttuğuna ve ileride kırışıklık problemini daha yoğun hissedebileceğimizi düşündüğüm bir içerikti. Ancak, sanırım bir miktar alkolün, cilt üzerinde antiseptik etkisinden dolayı olması da gerekebiliyor.. Smile yine çok net olmadığım bir konu Smile

Tekrar teşekkürler. Ceradolin in maliyeti benim için önemli değil, zaten çok bereketli bir ürün.. buradan devam ...

(27/04/2019, Saat: 20:29)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar cok guzel oneri yapmıslar, Ceradolin hydro harika urun dostlar.. Balm yerine bile kullanabilirsiniz, yaglı his bırakmayan hafif ve kaliteli bir nemlendirici. İcinde silikon vs. hic takılmayın, kaliteli cildi besleyen ise yarar bir urun.

Alternatif fiyat olarak daha uygun ve daha hafif olanı cerave. Pompası ile rahat kullanımlı, yuzde hissiyatı cok hafif var yok arasında, ben gece yatmadan suruyorum.
Oncelik ceradolin oneririm, fiyatı pahalı gelirse, uygun fiyatlı bir urun olarak da cerave derim. Her ikisininde boyutları buyuk, uzun sure giden urunler.

o5t2zt.jpg

Üstat dediğin gibi zaten çok bereketli ürünler bunlar .. ondan fiyatına takılmam ...
İçinde bir miktar SPF olsa daha da güzel olur aslında ... SPF li bişeyler de düşünmek lazım, özellikle yaz güneşi de cilde iyi gelmiyor
(03/05/2019, Saat: 15:28)atoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doktor bey teşekkürler,

Bu tip içerikler üzerine uzman olmadığınızı söyleseniz bile her yorumunuz bizim için çok kıymetli.
Ürenin fonksiyonu tam olarak nedir bilemiyorum ... ancak çoğu üründe var ve bildiğim kadarıyla sentetik olarakta üretilebiliyor.. açıkçası çok kafaya taktığım bir konu değil .. sadece cilde "kısa vadede yararı var gibi görünen ancak uzun vadede zararı daha büyük olan" maddler olmasın, derdim bu ... örneğin sanırım Alkol de öyleydi. Ben Alkol olmasını pek istemez, kuruttuğuna ve ileride kırışıklık problemini daha yoğun hissedebileceğimizi düşündüğüm bir içerikti. Ancak, sanırım bir miktar alkolün, cilt üzerinde antiseptik etkisinden dolayı olması da gerekebiliyor.. Smile yine çok net olmadığım bir konu Smile

Tekrar teşekkürler. Ceradolin in maliyeti benim için önemli değil, zaten çok bereketli bir ürün.. buradan devam ...
Üre ve benzeri maddelerin mekanizması şöyle, derinin üst tabakası tarafından emilip su çeker. Atmosferde yani dış ortamda nem oranı yüksekse dış ortamdan su çeker, eğer dış ortamda nem oranı düşükse de canlı deri hücrelerinin içinden derinin üst tabakasına su çeker.

Bu arada bir önceki mesajda yazdığım sıvı paraben yanlış bir ifade olmuş, dalgınlığıma gelmiş. Paraben yok bunlara, sıvı parafin var. Parafin başka bir madde, paraben gibi kullanımında bir risk vs var mı bilmiyorum. Katı olanının mum gibi bir mantığı var yanlış hatırlamıyorsam Smile

Edit: Evet mum da katı parafinmiş kontrol ettim

@dr_green Bilgilendirme için çok teşekkürler, bende biraz Google yapınca üre ile ilgili benzer bilgilere ulaştım.. ama sizin tarifiniz daha açık oldu Smile
cire aseptine papatya teneke kutu ve kamill papatya özlü krem nemlendirmesi iyi fiyatları uygundur.
Bim'e dermokil krem gelmiş daha önce de gelmişti 7.50 TL fiyatı var 300 ml.

Neutrogena kullanıyorum normalde mavi kutulu olan.Kıvamı yogun ne vazelingibi böyle yüzünüzde birkatman oldugunu hissediyorsunuz.Emilmiyor kolay kolay.

Bu ürün gelmişken avakado/zeytintaglı/aloe vera olmak üzere her çeşidinden aldım.

Neutrogena göre kıvamı daha cıvık.Zaten görünce seyreltilmiş galiba düşünmedim degil.Tabi neutrogena kıyasla biraz daha fazla ürün kullanabilirsiniz kıvamından dolayı.

Kısa sürede emiliyor fakat nemlendirmesi yada koruyuculugu neutrogena kadar yok.Neutrogena 24 saat çok rahat yüzünüzde hissediyorsunuz ürünü birde biraz parlıyor cildiniz vazelin gibi birşey dermokilde ise bu etki yok.

Cildiniz kuru ise dermokilden pek fayda görmezsiniz.Kısa sürede emilsin fazla belli olmasın derseniz tercih edilir.Yazın çok rahat kullanılabilir.Kokuları da güzel.Traş sonrası da kullanılabilir.

Uygun fiyatıyla denemek isteyenler olabilir belki begenirsiniz.
Ben özellikle Arko Nem Krem Zeytinyağlı olanı beğenerek kullanıyorum. Tavsiye ederim.
V8A88h.jpgV8A2D6.jpg
Dün Konya'da Çelikkayalar markette arkonun şöyle bir ürününe denk geldim sanırım yeni çıkmış. İçerik olarak iyi gibi geldi 10 TL ye satılıyordu. Elimde Bepanthol olduğu için almaya gerek duymadım fakat deneyen komşum olursa yorumlarını bekliyorum.
Hametol ve bephantol kullanıyorum , gayet başarılılar
Hametol onarıcı yi özellikle tavsiye ederim
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: