Aloe Vera ile Sabun Modifiyesi
Herkez e selam. Yeni üyeyim ve bende bildiğim denediğim ve sizlere de yararlı olacağını düşündüğüm bazı bilgileri ara ara paylaşacağım.
Çok uzatmadan hemen 1 tarif ile başlıyorum.
Bu tarifte aloe vera kullanacağız. Ama öyle bakkal ve marketler deki hazır aloe vera olmaz.
Taze aloe vera yaprağı olmalı kesinlikle.
Nereden bulurum diyenlere dolaşırken apartmanların küçük bahçelerine bakın derim  : Dodgy .
Şimdi bu aloe vera dalı yada yaprağı adını siz koyun bunu dip kısmından kesip dik bir şekilde peçete üzerine koyuyoruz ki sarı suyu aksın.
Bu akan sarı su cildimize zarar verir. Tahminen bir 15 dakika yetiyor.
Sonra bu yaprağın dışındaki yeşil kısımı patates soyar gibi soyup içindeki jeli ince uzun bir kabın içine koyuyoruz.
Ben içine yağ koyulan o uzun plastik kaplardan kullanmanızı tavsiye ederim.
Sonra üzerine bir miktar gül suyu ve saf su ilave ediyoruz. Tabi ki siz yararı olacağını düşündüğünüz başka şeyler de ilave edebilirsiniz.
Fakat ilave edeceğiniz her ne ise aloe vera nın o jel yapısını bozmamalı.
Sonra altında küçük bir bıçağı olan blender dediğimiz alet ile parçacık kalmayıncaya kadar çekiyoruz.
Biraz köpürüyor bu işlem sırasında ama hiç önemli değil çünkü çekme işlemini bırakınca köpük gidiyor.
Sonra bu karışımı küçük buz kaplarına doldurup buzluğa atabilirsiniz.
Dondur mayalım dolapta saklayalım demeyin bozulur.
Tıraş olacağınız zaman 1 parça aloe vera dondurmasından  Big Grin    eritip sabun köpürtme işini bu aloe vera karışımı ile yapıyoruz.
Jilet kaymıyor yok efendim sabun kıvamlı değil neymiş sabun yüzümü kurutuyor...... hepsine son.
Benden şimdilik bu kadar . Herkes e keyifli tıraşlar.

(istediğiniz her sabunu bu şekilde modifiye edebilirsiniz.)
İlginçmiş. Foruma hos geldin komsum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Hoş buldum komşum.
Hoşgeldiniz, aloe veranın dikenlerinede dikkat çivi gibi sert o denlide sivridir Big Grin !
Hoş buldum. Faydalı olabilirsem ne mutlu.
(18/03/2019, Saat: 23:05)select Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ~

Hoş geldiniz ve bilgiler için de teşekkürler.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Aleovera denilince aklıma şu video geldi. Hindistanlı dayı iyi ayıklıyor. Smile https://www.youtube.com/watch?v=VLvspzpOsuo
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Aloe vera üretimine mi geçsem dedirten bir başlık... Foruma hoşgeldiniz, paylaşım için teşekkür ederim.
Hoşgeldiniz. Keyifli sohbetleriniz olsun. Aloe vera gerçekten mucizevi bir bitki, bununla uğraşmak istemeyen tembel bünyeler, evdeki aloe vera kreminden sabunun üzerine bir parmak sürüp, sonra köpürtme yapsa olurmu bu şekildede select komşum? Aynı yada benzer bir etki verirmi?
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(19/03/2019, Saat: 17:23)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Keyifli sohbetleriniz olsun. Aloe vera gerçekten mucizevi bir bitki, bununla uğraşmak istemeyen tembel bünyeler, evdeki aloe vera kreminden sabunun üzerine bir parmak sürüp, sonra köpürtme yapsa olurmu bu şekildede select komşum? Aynı yada benzer bir etki verirmi?
Mesela bu Madame Cocoda bulunan 99 aloa Vera denen jel ile?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evde croap (sabun + krem) karışımı yaptım Oldman 2 1,121 30/04/2023, Saat: 14:12
Son Yorum: Oldman
  Sabun Bastığım Kaplarım ve Hazırladığım Etiketleri forevermore07 22 8,629 13/11/2019, Saat: 15:06
Son Yorum: forevermore07
  Kaliteli bir sabun yaptırdım... damascus 111 70,399 25/08/2019, Saat: 20:40
Son Yorum: kral arthur
  Sabun Kutusuna Logo o9uz 3 2,832 02/03/2018, Saat: 18:02
Son Yorum: pundoe
  Soğuk Proses Sabun Yapımı akvaryumcu84 35 59,636 04/06/2016, Saat: 23:09
Son Yorum: Fallschirmjäger
  Sabun etiketleri onurstyle 12 20,968 27/09/2015, Saat: 01:06
Son Yorum: dikdik_s
  scuttle sabun basma linguist 7 16,238 23/08/2014, Saat: 22:15
Son Yorum: theunnamed
  Tasa sabun basmak - Benmari tekniği ile BigHillMe 20 46,884 04/10/2013, Saat: 11:27
Son Yorum: Suhulet
  Bedava Büyük Plastik Sabun Kabı BigHillMe 16 26,158 25/04/2012, Saat: 23:38
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: