18 Mart 2019 Çanakkale Zaferi 104. Yıldönümü
Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

tcbayrak.jpg
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Atatürk'ün, 1934 senesinde Çanakkale Zaferinin yıldönümünde topraklarımızda hayatını kaybeden yabancı askerlerin annelerine yazdığı mektubu sizlerle paylaşamak istiyorum; belki aramızda bilmeyen vardır...Lider olmak için önce insan olmak gerektiğinin en güzel örneğidir.

"Uzak memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar; burada dost bir vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar; göz yaşlarınızı dindiriniz, evlatlarınız bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat rahat uyuyacaklardır. Bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır."
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
Unutmadık astım bayrağımı.

bcc64de97f33fb10b0085943091d7c28.jpg

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin saygıyla, sevgiyle ve özlemle anıyorum. Ruhları şad olsun..
Smile a little be
Bize bu cennet vatanı miras bırakan, canını ve kanını vererek Çanakkele'yi geçirtmeyen ve düşmanı bozguna uğratan yüce şehitlerimize, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ve nice zaferde kahraman Türk ordusuna komuta etmiş olan tüm kumandanlarımıza rahmet diliyor ve aziz ruhlarını saygı ve sevgiyle anıyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene
So far so good..
Ahbap kardesim cok guzel yazmıs. Ustune ekleyecek birsey yok. Bu Cumhuriyetin kurulusu kanla yazılmıs kahramanlık oykuleri ile dolu. Aziz ruhlarını saygı ile anıyorum.

29xaglz.jpg
Cennet vatan topraklarının kaybedilmemesi ve bağımsızlığımızın ebediyete kadar varolması için başta Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere son nefeslerine kadar savaşan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Aziz hatıralarına keşke onlar kadar sahip çıkabilecek evlatlar yetiştirebilsek...

23a089c48d631dfd27e33b5033782828.jpg
Ruhları şaad olsun, huzur içinde uyusunlar. Bu ülkenin geleceği için kilit noktalardan biriydi ve o düşman o boğazdan geçse idi bugün belkide bu ülke var olmayacaktı, varlığımızın başlangıcını bu savaşın kazanımına borçluyuz diyebiliriz.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Ruhlari sad olsun. Memleketimiz kanla kazanildi, ne masabasinda cetvelle sinirlari cizilen somurgelere, ne de incik boncukla takas edilen yeni dunya ulkelerine benzer...
Çanakkale geçilmez diyen biz değiliz.. İlber Ortaylıdan etkileyici bir gerçek !!

Bizlere bu vatanı bıraktıkları için sonsuz şükran borçluyuz kendilerine Ruhları şad olsun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  15 Mart 2022 Gümrük Kanunu Değişikliği. Bakkal 4 1,768 16/03/2022, Saat: 17:24
Son Yorum: exselans
  15 Mayıs 2019 --- 22 Euro Gümrük Muafiyeti kaldırıldı izbe 53 21,837 06/08/2019, Saat: 21:57
Son Yorum: batmanforever
  15 Mayıs 2019 Gümrük Kanununda Khk ile yapılan değişiklikler izbe 7 4,071 15/05/2019, Saat: 12:43
Son Yorum: emiriko
  8 mart kadınlar günü bekvural 1 1,830 09/03/2018, Saat: 10:40
Son Yorum: onurcakmak
  PayPal Geri Geliyor Mart 2017 yener 0 2,604 14/10/2016, Saat: 20:51
Son Yorum: yener
  CNR Kitap Fuarı 27 Şubat - 8 Mart yamtar 2 4,458 21/02/2015, Saat: 22:45
Son Yorum: yamtar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: