Sabun Muhafaza Ederken Dikkat Edilecek Noktalar
Ters çevirmek bence nemi içeri hapsetmek olur. İçinde su kalmışsa ve o su atılmışsa ağzı açık bir süre bırakmak daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.
@Rigbie komşum sabunların görünüşünde bir problem yok gibi geldi bana tabi kullanımda bir farklılık varsa bilmiyorum. Ben de kabından yüklüyorum sonra kabı suyla çalkalayıp ters ceviriyorum yarım saat daha sonra 6-8 saat de kapağı açık bırakıyorum. Şimdilik bir problem yok sabunlarda inşallah da olmaz

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(26/10/2019, Saat: 17:25)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ters çevirmek bence nemi içeri hapsetmek olur. İçinde su kalmışsa ve o su atılmışsa ağzı açık bir süre bırakmak daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.

komsum ters ceviriyorum derken radyotor peteginin ustune koyuyorum (calismiyor) asagidan hava akisi oluyor kurumaya birakiyorum.

Goruntu olarak cok bozuk degil ama celladaki fark iyi hissediliyor kokusu vok hafifledi
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(26/10/2019, Saat: 23:50)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komsum ters ceviriyorum derken radyotor peteginin ustune koyuyorum (calismiyor) asagidan hava akisi oluyor kurumaya birakiyorum.

Goruntu olarak cok bozuk degil ama celladaki fark iyi hissediliyor kokusu  vok hafifledi

Buharlaşan nem, ne denli alttan açıklık olsa da yükseldiğinde hiç bir yere gidemeyip kabın içinde kalacaktır, dolayısıyla kuruma zorlaşacaktır. Tabii saatlerce ters duruyorsa bu durum geçerlidir.
(27/10/2019, Saat: 02:42)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buharlaşan nem, ne denli alttan açıklık olsa da yükseldiğinde hiç bir yere gidemeyip kabın içinde kalacaktır, dolayısıyla kuruma zorlaşacaktır. Tabii saatlerce ters duruyorsa bu durum geçerlidir.

evet ters bir sekilde koyuyordum genelde de unuttugum icin dueuyordu bi 6 6 saat.Agzi yukari bakicak sekildemi koymaliy misim ? Iyilik yaptigimi zannederken hafif bozduk sabunlari Smile
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(27/10/2019, Saat: 05:02)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet ters bir sekilde koyuyordum genelde de unuttugum icin dueuyordu bi 6 6 saat.Agzi yukari bakicak sekildemi koymaliy misim ? Iyilik yaptigimi zannederken hafif bozduk sabunlari Smile

Komsum 5-10dakika kadar agzi asagi bakacak sekilde hafif egimli bir noktaya (ornegin ben lavabonun kenarina koyuyorum) koyun. Daha sonrasinda sabun kutusunun dışını kurulayip, dolap disinda bir noktaya ters cevirip agzi yukari bakacak sekilde koyuyorum. Sabah tiras olduysam aksama kadar, aksam tiras olduysam sabaha kadar bekletiyorum. Hicbir sorunla karsilasmiyorum.
Deneyin mutlaka.
Varsa içindeki köpüğü alıp 1-2 saat ağzı açık bırakmak yeterli
Bir de faena gibi artizan sabunlarda yeni üretümse ağzı açık 1 hafta bekletmek sabunun kokusunun ve yapısını oturmasına yol açar
Ben havlu üzerine ters çevirip bekletiyorum. Altına da tıraş aletinin sapını dayıyorum. Yani tamamen havasız bırakmamak adına. İki senedir bu şekilde yapıyorum ve kullandığım Cella sapa sağlam. Herhangi bir sıkıntı yok.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Aklıma takılan konularla ilgili forumda dolanırken karşıma çıkan başlıklardan biri. Forum kullanma kılavuzu gibi valla bravo.
Başlığı (konuyu) yeniden gündeme getirerek; hem benim gibi bu işin başındaki yeni sevdalılara ulaşmasını sağlamak hem de kendi uygulamamı belirtip üstadların fikrin almak amaçlı yazıyorum.

Şimdi öncelikle sabun ne olursa olsun (katı ya da krem) fırçaya kaptan yüklemeyi seviyorum. Sabunların orjinal kapları küçük özellikle porsuk fırçaya yükleme yaparken fırçanın kenarları bildiğin zedeleniyor. Bende cellalar da dahil tüm sabunlarımı @Delikanlıtıraş kanalındaki videolarda Selman Beyin önerdiği migrosta satılan üçsan plastik kaplara bastım. İster köpürtme tasında ister yüzde köpürtme yapayım bu kaplarla fırçaya yükleme yapmak çok daha kolay ve efektif.

Haftaiçi her sabah tıraş oluyorum. Tıraş olduktan sonra kullandığım sabun kabımı şu şekilde ters çevirip bırakıyorum. Akşam eve geldiğimde kapağını kapatıp dolabıma kaldırıyorum.
j7avaT.jpg

Sabunlarımda şimdilik bir sıkıntı farketmedim ama dediğim gibi işin başındayım, 4 aydır geleneksel tıraş oluyorum ve ilerleyen zamanlarda sabunlarım bozulsun istemiyorum.
Uygulamamda bir hata var mıdır? Fikirlerinizi edinmek isterim. Saygılar.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
@Ferat
Her sabah tıras oluyorsan, kapagını hic kapatma derim kardes. Acık sekilde dursun tezgahında.
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir sabun/kreme en fazla ne kadar verirsiniz? Lord Sparhawk 115 90,764 21/05/2021, Saat: 12:40
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,662 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Sabun mu krem mi? piankhy 185 188,369 11/05/2021, Saat: 17:45
Son Yorum: Laylaylom
  Kaliteli sabun saklama kapları.. _Olgun_ 83 143,492 15/06/2020, Saat: 04:41
Son Yorum: safporsuk
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,018 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  ARKO sabun yüzü kim? mustbe 5 6,017 23/05/2019, Saat: 04:59
Son Yorum: mustbe
  Sabun mu kullanıyorsunuz?Köpük mü ? dogukan.bjk2 14 9,343 14/05/2019, Saat: 17:23
Son Yorum: ahbap
  Sabun Tası NIGRA 27 12,061 19/04/2019, Saat: 15:56
Son Yorum: BuraKaya55
  Miss world doğal sabun Soner 1 2,194 15/03/2018, Saat: 13:50
Son Yorum: ckeskin
  Kaç tane sabun/krem' iniz var? linguist 73 61,441 26/09/2017, Saat: 12:38
Son Yorum: ArdıçKatranı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: