Fatip
(24/12/2019, Saat: 15:23)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ENDER3470 Aramıza tekrardan hoş geldiniz. Yeniden doğru yolu bulmuşsunuz Ben de sizin gibi Noyan Bey'in tavsiyesi ile Fatip Grande Gentile aldım ve 3-4 kere kullandım. Tıraşından oldukça memnun kaldım. Dediğiniz gibi işçilik olarak EJ veya Mühle gibi üst düzey bir işçilik yok ancak tıraş hissiyatı ile bu eksikliği kapatıyor bence. Eski Fatip aletlerden dolayı Fatip deyince akla ilk olarak çok agresif olduğu geliyor ancak yeni üretim Fatip aletler hiç de öyle değiller. En azından benim kullandığım Gentile günlük tıraşa uygun bir alet. Siz de Fatip'inizi güzel günlerde kullanın.

Teşekkürler komşum, Grande ve Gentile arasında bildiğim kadarıyla tarak yapıları dışında tıraş olarak çok fark yok. Eğer görsellik ile ilgili bir önceliğiniz yoksa, tabiri caizse "çatır çutur" tıraşın tam karşılığı bir alet. Fatip olsun yakışıklı olsun diyenler için de Fatip Nobile serisi var. Yurt dışı sitelerinde gördüm. Bayağı hoşuma gitti açıkçası. Noyan Bey yılbaşından sonraki ithalatlarda değerlendireceğini söylemişti. Hep birlikte göreceğiz. Siz de güzel günlerde kullanın.
Fatip için mizacına uygun olarak, onu iyi tanımalı ipleri onun eline bırakmamalısınız eğer bırakacak olursanız kalbiniz kırılabilir hatta beklemediğiniz bir anda büyük bir darbe yemeniz içten bile değildir. Fatip sorun sende değil bendeSmile
Komşular merhaba gentile dorato almayı düşünüyorum günlüğe uygunmudur tavsiye edermisiniz ?
(24/12/2019, Saat: 22:42)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular merhaba gentile dorato almayı düşünüyorum günlüğe uygunmudur tavsiye edermisiniz ?
Komşum, kapalı tarak bir model olduğundan günlük tıraşa uygun olacağını düşünüyorum. Ama Fatip genel olarak biraz sert karakterde bir alet.
@Chefkara
@ENDER3470
Bu konuda mı yazdıydık baska konuda mı hatırlayamadım. Yeni fatiplerle eski fatipler arasında kafalarda fark var. Hani ikinci el almısınızdır veya eskiden beri sizdedir, siz sert karakterde alet derken, karsıda yeni urun almıs arkadas bana yumusak geldi derse karısıklık olmasın diye arada yazmak istedim. Bazı yabancı forumlarda V1 ve V2 diye ayrıstırıyorlar sohbet iceriginde.
Tişikkirlir Sipirmin.
(24/12/2019, Saat: 22:42)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular merhaba gentile dorato almayı düşünüyorum günlüğe uygunmudur tavsiye edermisiniz ?

Gentile, Edwin Jagger de89'u andıran gayet yumuşak karekterli bir makinedir komşum. Günlük tıraşa uygundur. Dikdik komşumun da yazdığı gibi güncel fatip kafalar artık eskisi gibi agresif değil. Zaten "gentile" italyanca nazik demek, Fatip'in özel yumuşak karakterli kafa tasarımıdır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
2019’un başlarında Razorus’tan fatip edinmiştim. Eski kafa miydi yeni kafa miydi bilemiyorum ama öyle yumuşak denebilecek bir tıraşı yoktu. Gayet agresif bir aletti. O yüzden bu yumuşadı yorumlarına katılmıyorum ha belki önceki versiyon daha da agresifti ama bu yeni hali de öyle yumuşak falan degil bana göre. Gentile modeli icin Selman Bey’in YouTube’da incelemesi mevcut. Açık tarak ile kapalı tarak fatip’in farklı olmadığını söylüyor. Fatip’i agresifligi nedeniyle elimden çıkarmış olsam da elimin rahat olduğu bir dönemde hem açık hemde kapalı tarak modelini almak istiyorum. Agresif tıraşın keyfi ayrı bir şey Smile

-2019’da aldığım aletin yeni versiyon olduğunu düşünüyorum.
(25/12/2019, Saat: 17:13)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2019’un başlarında Razorus’tan fatip edinmiştim. Eski kafa miydi yeni kafa miydi bilemiyorum ama öyle yumuşak denebilecek bir tıraşı yoktu. Gayet agresif bir aletti. O yüzden bu yumuşadı yorumlarına katılmıyorum ha belki önceki versiyon daha da agresifti ama bu yeni hali de öyle yumuşak falan degil bana göre. Gentile modeli icin Selman Bey’in YouTube’da incelemesi mevcut. Açık tarak ile kapalı tarak fatip’in farklı olmadığını söylüyor. Fatip’i agresifligi nedeniyle elimden çıkarmış olsam da elimin rahat olduğu bir dönemde hem açık hemde kapalı tarak modelini almak istiyorum. Agresif tıraşın keyfi ayrı bir şey Smile

-2019’da aldığım aletin yeni versiyon olduğunu düşünüyorum.

Fatip, 2016 yılı sonunda üretim sürecinde değişiklik yaptı ve kalıplarını değiştirdi. Eski modellerde görülebilen ufak tefek çapak sorunları ortadan kalktı. Ayrıca jilet tablası genişletildi ve makine daha uysal bir hale getirildi. Şu an klasik taraklı kafa ile gentile arasında fark bundan dolayı azaldı ama hala çok belirgin bir fark olduğu görüşündeyim.

Yumuşadı görüşlerine katılmadığınızı söylemişsiniz ama 2016 öncesi eski kafa fatip kullanıp kullanmadığınızı yazmamışsınız Kullanmadıysanız yeni üretimin farkı olmadığını neye göre söylediniz?

Eski kafa Fatipler son derece agresif makinelerdi, şu an ise orta ile agresif arasında bir karakterleri var. Öyle aman çok agresif denilecek bir makine değil. Merkür düz kafalardan belirgin şekilde daha agresif, ama parker düz kafalardan daha yumuşak ki parker düz kafalar gayet agresif olarak kabul görülürler.

Gentile ise 34c ile belki aynı, belki bir tık daha yumuşak denebilecek kadar mild bir alet. de89'a oldukça benziyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Yürürken yazmıştım açık olmamis. Yumuşadı demek alet artık yumuşak tıraş veriyor gibi anlaşılıyor.. Eskisine göre yumuşamış olması aleti yumuşak huylu yapmıyor hala oldukça agresif demek istedim.
Zaman zaman topsakalı da kesiyorum cildi dinlendirmek adına. Nispeten uzun sakalda iyi iş yapması açısından razorustan sipariş verdim nikel kaplı grande modeli(ekonomik olan). Bakalım bizi neler bekliyor Smile kararma vs gibi bir durum olur mu muhafaza ederken dikkat etmek gereken bir durum var mı?
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,712 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Fatip vs Mühle R41 onurstyle 52 47,235 16/11/2019, Saat: 21:59
Son Yorum: Atlante
  Fatip Grande Jilet Dengesizliği Mauser 9 13,177 30/12/2016, Saat: 22:29
Son Yorum: cirzini62
  Fatip Gold - Merkur 34C - Progress seiko 18 21,327 09/09/2015, Saat: 21:53
Son Yorum: seiko