Fatip
(12/08/2016, Saat: 16:47)Yeni Üye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlattığınız gibi sakallarım olsa besler büyütürüm, kesmeye kıyamam.  Big Grin

Demek 2 dk daha ayırıp bir perde daha keyfimizi sürdürcez Big Grin

Bazen banyodan hiç çıkasım gelmiyo 4. Cü perdeden sonra artık tahriş

olcak korkusu ile bırakıyorum. 4. Cü perde rotuş tabi.
Geçen hafta uzun araştırmalar sonucunda İMPA ticaretten Altın renkli bir Fatip aldım ve hemen forumda satış ilanını verdim. Sorun Fatip'in kalitesinde değil, son derece kaliteli, ağırlığı tam kıvamında ve altın sarısı rengi çok hoş. Açılıp kapanması da çok kolay. Yalnız belki de ustura ile günlük tıraşa alışkın olduğum için, bana yeteri kadar agresif gelmedi. Önce korkarak yüzüme değdirdim ancak son derece hızlı bir tıraşla bitirdim.

Gerçekten çok güzel ve tam bir fiyat/performans aleti, ancak R41 keskinliğini ve agresifliğini beklememek gerekiyor.
Arkadaslar arada atlamısız. Fatip sessiz sedasız bu open comb modellerinde kafa degisikligi yapmıs. Jilet acısı cok az degismis, agresifligi biraz azalmıs. Yeni Fatipler (su an piyasadaki neredeyse hepsi) V2 kafa denilen birazcık daha yumusatılmıs versiyonlarmıs. Ben eski kafasını severdim ama, daha genele hitap icin boyle bir tercih yapmıslar anladıgım. Gec ogrendik bilginiz olsun.
Fatip candır Big Grin
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Bende eski oldugunu sandigim Gunmetal bir Fatip var. Boyasi acilmis gibi hatta. Agresifligi fena degil. Gundelik de kullanilabilir. Peki, Fatip Gentile hangi agresiflikte kalıyor? Yumuşacık olmalı.

SeckinB
V2 işçilik konusunda V1'den daha iyi ama halen jiletin eşit olması için elle ayarlamak gerekiyor.Ama genede en beğendiğim tıraş aletim.
(21/02/2018, Saat: 21:55)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatip candır  Big Grin

Baba sendeki sanırım V1 di, degere bindi o simdi. Arada dermisin artık yapmıyorlar bunun gibisini diye, he mudur. Big Grin
(21/02/2018, Saat: 22:09)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baba sendeki sanırım V1 di, degere bindi o simdi. Arada dermisin artık yapmıyorlar bunun gibisini diye, he mudur. Big Grin

Nerede o eski Fatipler, artık yapmıyorlar böylesini mirim. Big Grin
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Ben de aynı düşünce ile Gentil almıştım ancak durumun hiç de böyle olmadığı ilk tıraşta ortaya çıktı. Gentil'in jilet tutuşu ve açısı bakımından Grande'den hiç farkı yok sadece kapalı tarak, yumuşak bir tıraş vermiyor.

(21/02/2018, Saat: 21:58)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende eski oldugunu sandigim Gunmetal bir Fatip var. Boyasi acilmis gibi hatta. Agresifligi fena degil. Gundelik de kullanilabilir. Peki, Fatip Gentile hangi agresiflikte kalıyor? Yumuşacık olmalı.

SeckinB
(13/12/2016, Saat: 22:46)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen hafta uzun araştırmalar sonucunda İMPA ticaretten Altın renkli bir Fatip aldım ve hemen forumda satış ilanını verdim. Sorun Fatip'in kalitesinde değil, son derece kaliteli, ağırlığı tam kıvamında ve altın sarısı rengi çok hoş. Açılıp kapanması da çok kolay. Yalnız belki de ustura ile günlük tıraşa alışkın olduğum için, bana yeteri kadar agresif gelmedi. Önce korkarak yüzüme değdirdim ancak son derece hızlı bir tıraşla bitirdim.

Gerçekten çok güzel ve tam bir fiyat/performans aleti, ancak R41 keskinliğini ve agresifliğini beklememek gerekiyor.

Usturadan sonra hiçbirşey yeterince agresif gelmiyor neyazık ki. Ben Futuru altıncı ayarda kullanıyorum yine de usturadaki hissi yakalayamıyorum..
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,608 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Fatip vs Mühle R41 onurstyle 52 46,845 16/11/2019, Saat: 21:59
Son Yorum: Atlante
  Fatip Grande Jilet Dengesizliği Mauser 9 13,102 30/12/2016, Saat: 22:29
Son Yorum: cirzini62
  Fatip Gold - Merkur 34C - Progress seiko 18 21,114 09/09/2015, Saat: 21:53
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü: