Fatip
Elimde de89 varken, dayanamadım ve Razorus'tan fatip grande krom modelini aldım. 3 günlük sakal tıraşı oldum. 2. perdede biraz tahriş yaşadım ama çok temiz, yakın bir tıraş ortaya çıktı. Alet DE89'a göre oldukça agresif fakat işçilik konusunda yaklaşabildiğini düşünmüyorum. Üst plakanın altında kaynak noktalarında bazı sıkıntılar var ancak kullanım açısından bir sorun yaratmıyor. Alacak komşularımıza benden acemi tavsiyesi alet çeşitliliği ve DE89'dan agresif olsun diyorsanız size çok uygun bir alet.
Fatip i 5 tıraştır değişik jiletler ile kullanıyorum. Ilk 4 tıraşı günlük sakalda son tıraşı 2.5 günlük sakalda oldum. Ilk izlenimlerim alet günlük tıraş için 1-2 tık agresif. Aletin mahareti 2-3 günlük sakalda ortaya çıkıyor. Geçtiği yeri tertemiz eden etkili bir alet. Ağırlık dengesi ve jilet tutuşu güzel ama işçilik orta halli. Şimdiye kadar gsb, yeşil astra, usta ve rapira platinum lux ile kullandım gsb hariç hepsiyle de iyi anlaştık. Sonuç olarak ilk izlenimler olumlu. Hafta ici günlük tıraşta rimei cumartesi gece ve pazartesi sabah tıraşlarında fatip ile devam edeceğim gibi görünüyor.
Ben de fatip gentile ile ilk tıraşımı yeşil astra eşliğinde oldum bu akşam. Süper ikili oldu benim için, daha önce bu kadar rahat tıraş olmamıştım. Umarım devamı gelir.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fatip Piccolo Special iki farklı alt tutucu ile birlikte geliyormuş. Kapalı ve açık taraklı gelen bu alt tutucular bildiğimiz Grande ve Gentile ile aynı öyle değil mi?
(08/06/2020, Saat: 23:49)MERCAN.04 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatip Piccolo Special iki farklı alt tutucu ile birlikte geliyormuş. Kapalı ve açık taraklı gelen bu alt tutucular bildiğimiz Grande ve Gentile ile aynı öyle değil mi?

Aynen öyle. Hem kapalı taraklı gentile hem açık taraklı grande sahibi olmuş oluyorsunuz. Yalniz sapı daha kalın olan grande sapı değil piccolo sapı oluyor.
Razorusta anladığım kadarıyla gentile özelinde 15% indirim var. Almak isteyen olursa kaçırmasın fırsatı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,608 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  Fatip vs Mühle R41 onurstyle 52 46,845 16/11/2019, Saat: 21:59
Son Yorum: Atlante
  Fatip Grande Jilet Dengesizliği Mauser 9 13,102 30/12/2016, Saat: 22:29
Son Yorum: cirzini62
  Fatip Gold - Merkur 34C - Progress seiko 18 21,114 09/09/2015, Saat: 21:53
Son Yorum: seiko

Hızlı Menü: