Geltir Üyeleri için Kalaylı Bakır Tıraş Tası Etkinliği
Koymus oldugunuz mezure itibariyle baktigimizda ic capi en genis yerde 10 cm.

Bir kopurtme tasi icin cok yetersiz bir olcu bu.

Sabun basmak icin ise kapagi itibari ile cok havadar olacaktir.

Sicak su tasi icin ise pahali.

Etkinliginize katilimi artirmak icin ornek modeli degistirmenizi oneririm hocam.
Smile 
(15/03/2019, Saat: 09:28)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koymus oldugunuz mezure itibariyle baktigimizda ic capi en genis yerde 10 cm.

Bir kopurtme tasi icin cok yetersiz bir olcu bu.

Sabun basmak icin ise kapagi itibari ile cok havadar olacaktir.

Sicak su tasi icin ise pahali.

Etkinliginize katilimi artirmak icin ornek modeli degistirmenizi oneririm hocam.

komşum dediğin üzere diğer köpürtme taslarının isim vermeden sitelerden çaplarını ve fiyatlarını ve malzemeyi yazıyorum, sadece kıyas açısından yanlış anlamayın,

marka 1- 11,3cm-350tl ahşap
marka 2- 11,5cm-180tl seramik
marka 3- 11,8cm-100tl boynuz
marka 4- 7,8cm -80tl ahşap
marka 5- 9cm -10tl çelik
marka 6- 10cm -90tl çelik

gördüğünüz üzere genelde iç çapları 11cm yetersiz olsaydı seri üretime geçilip rağbet görmezdi, tabi kişisel tercihlere bişey diyemem.

kapağı itibarı ile kapak içe oturması ve düz olması açısından estetik sınırında, bundan düz olurmu bilmiyorum üstünde malzeme rahatça durabiliyor, ayrıca önceki tasıma 150gr lık sabunu gayet rahat basmıştım,

kargo firması ile görüştüm 6tl 7tl gibi bitirmeye çalışacağım, tası biraz modifiye etmeye çalışacağım ama 15cm çapında hamam tası beklemeyin  Smile   Smile  
, ilk partiye özel bir indirim de düşünüyorum, bugün yoğunum yarın son durumu ve güncellemeleri paylaşacağım, niyetimin komşularım da faydalansından
öteye geçmediğini siz değerli komşularımda görecek diye umuyorum,
(15/03/2019, Saat: 10:47)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum dediğin üzere diğer köpürtme taslarının isim vermeden sitelerden çaplarını ve fiyatlarını ve malzemeyi yazıyorum, sadece kıyas açısından yanlış anlamayın,

marka 1- 11,3cm-350tl ahşap
marka 2- 11,5cm-180tl seramik
marka 3- 11,8cm-100tl boynuz
marka 4- 7,8cm -80tl ahşap
marka 5- 9cm -10tl çelik
marka 6- 10cm -90tl çelik

gördüğünüz üzere genelde iç çapları 11cm yetersiz olsaydı seri üretime geçilip rağbet görmezdi, tabi kişisel tercihlere bişey diyemem.

kapağı itibarı ile kapak içe oturması ve düz olması açısından estetik sınırında, bundan düz olurmu bilmiyorum üstünde malzeme rahatça durabiliyor, ayrıca önceki tasıma 150gr lık sabunu gayet rahat basmıştım,

kargo firması ile görüştüm 6tl 7tl gibi bitirmeye çalışacağım, tası biraz modifiye etmeye çalışacağım ama 15cm çapında hamam tası beklemeyin  Smile   Smile  
, ilk partiye özel bir indirim de düşünüyorum, bugün yoğunum yarın son durumu ve güncellemeleri paylaşacağım, niyetimin komşularım da faydalansından
öteye geçmediğini siz değerli komşularımda görecek diye umuyorum,
Yeni güncellemeyi beklemekteyim,bu arada iç çapı 12 cm olursa yeterli olur bence

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
(15/03/2019, Saat: 10:50)AltKapalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni güncellemeyi beklemekteyim,bu arada iç çapı 12 cm olursa yeterli olur bence

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elimden geleni yapacağım komşum ama şunu da bilmenizi isterim bakır olarak kullanmamızın sebebi babamdan dedemden gelen bi alışkanlıktır,
babamın tasının çapı 8 cm ancak gelir 50 yıldır geleneksel traş olur, ve traş tası sanırım dedesinden kalma ve 100 yıla yaklaştı,
hiç bir plastik yada porselen ve dahi ahşap bu etkiyi veremez ve hatıraları biriktiremez, benim tasım kaç kere elimden düştü kırılmadı,
içine koyduğum kaynar su ile hem diğer tasımda köpük yapıyorum hem makineyi ısıtıyorum, sıcak köpük olmadan hiç traş olmadım askerlik harici Smile
Oldukça güzel duruyor, güzel bir işçiliği olsa gerek komşum. Ellerinize sağlık.
Kalaylama işlemini ne sıklıkla yapmak gerek? Gerektiğini nasıl anlarız ve kalaylama ne kadar tutar?

Bu aybaşı maddi bilançoya bakıp alıp almayacağımı bildireceğim de, sanki talep toplama süresi biraz kısa mı?

Saygılar, sevgiler.
Big Grin 
(15/03/2019, Saat: 14:48)Bostani Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oldukça güzel duruyor, güzel bir işçiliği olsa gerek komşum. Ellerinize sağlık.
Kalaylama işlemini ne sıklıkla yapmak gerek? Gerektiğini nasıl anlarız ve kalaylama ne kadar tutar?

Bu aybaşı maddi bilançoya bakıp alıp almayacağımı bildireceğim de, sanki talep toplama süresi biraz kısa mı?

Saygılar, sevgiler.

bostani komşum bugün çok yoğunum tas ı yarın son bi düzenlemeden geçirip ölçülerini max yapmaya çalışacağım, süreyi de fiyatıda güncelleyeceğim
bakalım komşular bu defa ne diyecek.

kalaylama hakkında bazı bilgiler paylaştım ama kısaca şöyle izah edeyim , kalay maddesi çok yüksek sıcaklıkta ve kimyasallar ile aşındırılır veya kaplanır,
mesela evdeki kalaylı bakır menemen tavanızda bir yıl yüksek ateşte pişirme yapsanız ocak üstünde ve metal kaşıkla sürtme ile karıştırma ile bir yılda ancak aşınma başlar,
ben iki yıldır kalaylı traş tasımda kaynar su ile traş olurum, bi değişim yok, eğer ocak üstünde su ısıtmazsanız 10 yıl gider rahat,

mesela bakır ve kalaysız bi kapta yemek pişirirseniz veya bekletirseniz yemekteki asitler bakırı çözmeye başlar yenilirse zarar verir,
ancak ben banyoda bakırın elektrik nötrleme özelliğinden faydalanmak adına kalaysız bakır hamam tası kullanıyorum. süper oluyor  Big Grin

kalay maliyeti minimum 5tl den başlar (bizim tas ve daha küçükler 5tl dir) boyutuna göre işçiliğe göre yükselir. saygılarımla.
Komşum tasımıza isim yazdırma gibi bir seçeneğimiz olacak mı acaba? Smile

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(14/03/2019, Saat: 22:08)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Komşularım,

bugün kalaylı bakır traş tası başlığından bu etkinliğe döndük, bu başlık altında talepleri toplayacağım,
talebi olan komşularımdan tekrar bu başlık altında taleplerini yazmalarını rica ediyorum,

ölçüleri oval hatlı olduğu için mm sapmalar olabiliyor bugün tekrar ölçtüm
dış çapı 12 cm büyütmeye çalışıyorum
iç çapı 11 cm büyütmeye çalışıyorum 16.03.2019 da yeni halinin resmini atacağım
derinlik 6 cm
taban çapı 8 cm
et kalınlığı 0,7 mm

*kargo katılımcı komşularıma aittir. kargo için 7 tl civarı yaptırmaya çalışıyorum

* Talep toplama ..... gün ile sınırlı olacaktır. ...... günün sonunda ödeme için banka IBAN numarasını paylaşacağım. yeni süreyi yazacağım

* etkinliğe katılan komşularımdan teslimat adresi ve iletişim bilgilerini rica edeceğim.

* Taleplerin toplanması ve kapların yapılmasının hemen ardından kargoya verilecektir.

* Değerli komşularım standart tasımızdan kaç adet istediğinizi şu an okuduğunuz etkinlik başlığı altında yazınız.

-İçi Kalaylı ve Kapaklı Traş Tası 50TL indirim geliyor

KATILIMCILAR
(15/03/2019, Saat: 15:03)Utkan Bey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum tasımıza isim yazdırma gibi bir seçeneğimiz olacak mı acaba? Smile

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

komşum bakırın üstüne yazı yazmadım, çünkü çok farklı çeşit yöntemler var ama ben bu zamana kadar yazdıranı görmedim
(15/03/2019, Saat: 15:01)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bostani komşum bugün çok yoğunum tas ı yarın son bi düzenlemeden geçirip ölçülerini max yapmaya çalışacağım, süreyi de fiyatıda güncelleyeceğim
bakalım komşular bu defa ne diyecek.

kalaylama hakkında bazı bilgiler paylaştım ama kısaca şöyle izah edeyim , kalay maddesi çok yüksek sıcaklıkta ve kimyasallar ile aşındırılır veya kaplanır,
mesela evdeki kalaylı bakır menemen tavanızda bir yıl yüksek ateşte pişirme yapsanız ocak üstünde ve metal kaşıkla sürtme ile karıştırma ile bir yılda ancak aşınma başlar,
ben iki yıldır kalaylı traş tasımda kaynar su ile traş olurum, bi değişim yok, eğer ocak üstünde su ısıtmazsanız 10 yıl gider rahat,

mesela bakır ve kalaysız bi kapta yemek pişirirseniz veya bekletirseniz yemekteki asitler bakırı çözmeye başlar yenilirse zarar verir,
ancak ben banyoda bakırın elektrik nötrleme özelliğinden faydalanmak adına kalaysız bakır hamam tası kullanıyorum. süper oluyor  Big Grin

kalay maliyeti minimum 5tl den başlar (bizim tas ve daha küçükler 5tl dir) boyutuna göre işçiliğe göre yükselir. saygılarımla.

Çocukluğumda evdeki tüm yemek kapları bakırdı.
Evdeki Kullanım durumuna göre yılda 1 veya 2 yıl sonra mutlaka tekrar kalaylanırdı.
Çünkü, kalay ortadan kısmen de olsa kalktığında yemekte zehirlenme ihtimali olurdu.

ve buna bağlı olarak kalaycılık yapanlar lazım olan ekipmanları ile köylerde veya şehirlerde mahalle aralarında gezer ve isteyenlerin kaplarını kalaylardı.
Özellikle kalay yıpranması ve tekrar ne zaman kalaylanır konusunda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Bende de bakır köpürtme kabı olduğundan ve tıraş olurken ki kullanıma göre kullanım süresi ne kadar olur diye merak ediyordum.
Sonuç olarak test edilmiş, onaylanmıştır.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,218 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
Star Kış Sezonu IV. El Yapımı Sabun Etkinliği Efrasyab 206 48,250 21/07/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: Murat35_55
  Kermes (SMA Hastası Bebeğimize Yardım Etkinliği) 3RD1 6 4,448 04/07/2022, Saat: 13:32
Son Yorum: Johny White
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,668 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  PERİRA KÖPÜRTME KASESİ ETKİNLİĞİ sohayli 84 29,550 28/12/2021, Saat: 12:05
Son Yorum: sohayli
  3d EPOKSİ KÖPÜRTME TASI sohayli 93 33,976 22/12/2021, Saat: 14:53
  Seramik Köpürtme Kasesi Etkinliği Impreza 11 4,925 04/11/2021, Saat: 23:28
Son Yorum: Impreza
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,778 16/09/2021, Saat: 14:49
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,156 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
  Numune Esans Etkinliği Creator 11 4,034 03/07/2021, Saat: 18:43
Son Yorum: Creator

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: