Domuz Fırçaların Ömrü Ne Kadardır?
Benim berber kullanıyor bunu. Günde kaç tıraş yapıyor aylarca dayanıyor. Normal kullanıcıya ömürlük Smile
Bende bunlardan kullanıyorum dükkanda. İlk aldığımda sertti kullandıkça döküldü azaldı ve yumuşadı.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Benim banat perfect domuz kılı fırçam 3 sene sonra ortadan ikiye ayrıldı . Sap bir tarafa kıllar bir tarafa. Acaba kalitesi düşük olduğu için mi böyle oldu yoksa ben mi kullanmayı beceremedim, sıcak suya soktum çok silkeledim v.s.
Deden gibi tıraş ol.
(06/10/2019, Saat: 20:47)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim banat perfect domuz kılı fırçam 3 sene sonra ortadan ikiye ayrıldı . Sap bir tarafa kıllar bir tarafa. Acaba kalitesi düşük olduğu için mi böyle oldu yoksa ben mi kullanmayı beceremedim, sıcak suya soktum çok silkeledim v.s.
Benim banat fırça da yüzük kısmından fırlamıştı. Herhangi bir işlem uygulamadan geri sapa taktım, bir daha tekrarlamadı. Kıllar dağılmadıysa sorun yok bence.
Berber dükkanında 1 yılda ömrü bitiyor. Uçları kısalıyor. bence her yıl yenilemek gerekir.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(06/10/2019, Saat: 22:37)Berberbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Berber dükkanında 1 yılda ömrü bitiyor. Uçları kısalıyor. bence her yıl yenilemek gerekir.

Youtube.com/Berberbey

Bu genellemeyi doğru kabul edemeyiz. Fırçanın ömrü kullanılan kılın türüne, kalınlığına, kıl miktarına, loft yapısına, kullanım tarzına göre değişir. Bizim iç pazarda satılan 5-10 liralık işporta malı domuz kılı fırçalarla semogue fırçaları kesinlikle aynı kefeye koyamayız. Kullandıkları kılın kalınlığı, gerginliği, sağlamlığı, düğüm yoğunluğu bizim ucuz yerli ürünlerden çok daha üst düzeyde.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(07/10/2019, Saat: 11:37)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu genellemeyi doğru kabul edemeyiz. Fırçanın ömrü kullanılan kılın türüne, kalınlığına, kıl miktarına, loft yapısına, kullanım tarzına göre değişir. Bizim iç pazarda satılan 5-10 liralık işporta malı domuz kılı fırçalarla semogue fırçaları kesinlikle aynı kefeye koyamayız. Kullandıkları kılın kalınlığı, gerginliği, sağlamlığı, düğüm yoğunluğu bizim ucuz yerli ürünlerden çok daha üst düzeyde.
İşportadan aldığımı kim söyledi. Alsam bile benim için iş yapar mı yapmaz mı ben ona bakarım. Marka peşinde koşup da gereksiz yere isime para yatırmak gibi hevesim yok.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(07/10/2019, Saat: 15:01)Berberbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşportadan aldığımı kim söyledi. Alsam bile benim için iş yapar mı yapmaz mı ben ona bakarım. Marka peşinde koşup da gereksiz yere isime para yatırmak gibi hevesim yok.

Youtube.com/Berberbey

Şu var; hayatın çoğu alanında olduğu gibi fırça konusunda da ne kadar ekmek o kadar köfte durumu var.

"İşportadan alıyorsunuzdur" demedim zaten, semogue ürünleri ucuz işporta ürünlerinden çok daha kalitelidir dedim. Hani bir senede kıllar eriyor demişsiniz ya, belki çok ucuz fırçalar alıyor olabilirsiniz diye öyle yazdım.

Semogue kullananlar hemfikirdir ki ülkemizdeki bilindik firmaların domuz fırçalarından da bariz daha kalitelidir. Tüm dünyada domuz kılı fırçada Semogue dendi mi akan sular durur çünkü fırçalarının kalitesi, kılları rakipsizdir. Kılları oldukça sağlam ve kalın yapılı olduğundan semogue fırçaların açılma süresi başka domuz kılı fırçalara nazaran oldukça uzundur. Siz belki sırf marka diye niye o kadar para vereyim diyorsunuz ama bir semogue fırçadaki domuz kıllarıyla ve işçilikle, ülkemizde meslek hayatınız boyunca şu ana kadar satın alıp kullanmış olduğunuz fırçaların kılı ve işçiliği çok farklı düzeydedir. Yani gerçekten verdiğiniz fiyat farkına değmektedir.

Bir gün semogune soc fırça alır da kullanırsanız bana hak verecek ve bu domuz kılı fırçaysa bu zamana kadar kullandıklarım neymiş diyeceksiniz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bu konuya eklemek istediğim bir şey var, fırçanın sıcak suda bekletilmesi ile ilgili.

Biliyorsunzu fırçalarımızı sıcak suda bekletirken sıcak suyun knot kısmından alçakta durması gerekiyor knotu etkilememesi için.

Knot eğer epoksi ve türevleri gibi yapıştırıcı ile yapıştırıldıysa buna daha çok dikkat etmek gerekiyor.

Fakat farkettiyseniz bizim yerli fırçaların sap kısmının az üstünde taş gibi bir kısım var orası işte beton.

Gözden çıkardığım bir yerli fırça vardı,2 yıldır kaynar suyun içine sapı dahil atıyorum gram kıl dökmesi vs yok.Meğer kıllar beton ile tutturulduğu içinmiş.

Buda ek bir gözlemim olarak dursun. Big Grin
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Evet beinmde dikkatimi çeken bir husus, betondan ziyade bi tür derz gibi malzeme.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OBJE PROFESSIONAL DOMUZ KILI TIRAŞ FIRÇASI Alkali 1 101 21/04/2024, Saat: 21:53
Son Yorum: Alkali
  OBJE PROFESSIONAL DOMUZ KILI TIRAŞ FIRÇASI Alkali 3 157 20/04/2024, Saat: 17:39
Son Yorum: sfenks
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,226 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 9,165 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,555 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 112,973 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,700 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 184,457 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Domuz Kılı Fırçalarda Sertlik Oranı/Cetveli muhendisbey 11 3,706 06/04/2021, Saat: 17:57
Son Yorum: muhendisbey
  Temizel domuz kılı fırçaları Soner 9 8,095 25/10/2020, Saat: 12:02
Son Yorum: kral arthur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: