"kaplan1222" Tanışma Başlığı
Yeni konu açmayayim, konu kirliliği olmasın diye buradan yazıyorum.

Merhaba abilerim, 26 yaşında bir kardeşinizim ve memurum günlük olarak sakal traşı olma zorunluluğum var. Polis okulunda yapmış olduğum uygunsuz traşlar sonucu olduğunu düşündüğüm, adem elması bölgesinde kronik batma sorunu yaşıyorum. Polis okulundayken daha az durumdaydi ancak şuan çeneye kadar geldi. Ve bayağı kalabalık durumda kıl batması yaşıyorum. Yanak ve çene kısmında herhangi bir sorun yaşamıyorum ancak adem elması dediğim bölgede batık oluşuyor. Duş öncesi sonrası farketmeksizin gilette traş köpüğü ve 3 bıçaklı gilette traş bıçağı ile traş oluyorum. Bir geçtiğim noktadan bir daha geçmiyorum. Ama yine de batık oluşuyor. Sakallarımı dikkatle incelediğimde bazı kıllar cildime adeta paralel çıkıyor, yani aşırı derecede yatık. Sakal traş makinesi ile traş olduğumda ( beard clipper/trimmer) ise problem yaşamıyorum veya 1 2 tane küçük çaplı oluyor o da problem olmuyor benim için.

Jiletli traş bıçağı almayı düşünüyorum bir de onu denemek istiyorum. Çok para vermeden denemek amacıyla wilkinson marka olanı almayı düşünüyorum. Tavsiye verebilir misiniz?

2n9g4yh.jpg
Hoşgeldiniz. Bir tanışma yazısı açıp durumunuzdan da orada bahsedebilirsiniz. Herkes elinden geldiğince fikir verip yardımcı olacaktır. Benim ilk tavsiyem birkaç gün sakalları dinlendirin. Güncel fotoğraf ise kötü olmuş.
Ayrıca berberde ustura ile tıraş olunca durum ne oluyor?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Komşum hiç zaman kaybetmeden geleneksel tıraşa başlamanızı öneriyorum. Zaten bu forumdaki birçok kişi sizin gibi sorundan sonra kartuşlu makineleri bırakıp, jiletli makine, fırça ve sabunla tıraşa başlamışlardır. Ondan sonrası çok kolay. Bolca forumu okumanızı tavsiye ederim. Ben de sizin gibi aynı sorunla kendimi burada buldum. Şimdi çok mutluyum. Hiçbir tahriş sorunum kalmadı, izlerin dışında. Onlar da zamanla geçiyor.

Wilkinson iyi bir başlangıç ama sakın bastırmayın. Başlığı hafif olduğu için buna müsait.
Bir fırça ve tıraş sabunu edinin.
Mümkünse duştan sonra tıraş olun, ama günlük tıraş oluyorsunuz, bu zor gibi.
Soğuk suyla tıraşı tercih edebilirsiniz. Bu cildinizi hassas olmaktan kurtarıyor.
Asgari bunlara dikkat ediniz. 1 ay içinde farkı göreceksiniz. Ama sabırlı olunuz.
Makineyi hiçbir şekilde bastırmayınız. 2 perdede tıraş olmaya gayret edin. Bir defa geçtiğiniz yerde bir daha geçmeyin.

Naçizane tavsiyelerim şimdilik bunlar. Ama forumda çok faydalı detaylı bilgiler var.

Sıhhatler olsun...
Sayın @kaplan1222 komşum attığım linkte konuya ve videolara bakın derim. Çok bıçaklı aletlerin batık ve kıl dönmesine neden olabileceği animasyonda açıkça görülüyor. Size tavsiyem çok bıçaklılardan yaprak jilete geçmeniz. Forumu biraz daha kurcalarsanız komşularımızın bu konuda çeşitli yöntemler denediğini görürsünüz. Geçmiş olsun. Batıksız tahrişsiz tıraşlar dilerim.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=8308
@kaplan1222 hoşgeldin kardeşim paylaştığın resimde görüntü kötü her erkekde o bölge çok hassas batık sorunu tahriş yaşanabiliyor
senin durumda sanki bastırma yapmışsın daha iyi kessin diye. Dermatolojiye bir görünmen lazım asla kaşıma oynama toplam 1 ay tıraş olma kaybolması için. Geleneksel tıraşa şu durumda öneremem doktor tedavisi şart geçmiş olsun
@kaplan1222 komşum cildinizi fena halde tahriş etmişsiniz. Size tavsiyem bir an önce kartuşlu sistemden vazgeçip geleneksel tıraş yöntemine geçmeniz.
Wilkinson Classic tıraş aletini şahsen önermiyorum. Bu aletten çok daha etkili olduğunu düşündüğüm RiMei, koruyuculuğu yüksek tıraş sabunu ve senetik tıraş fırçası almanızı öneriyorum. Önerdiğim ürünlerin maliyeti hakkında size bir fikir vermesi açısından linklerini paylaşıyorum.

Tıraş aleti: 18 TL https://www.extrashaving.com/rimei-3parc...aleti--409
Sabun: 35 TL https://www.extrashaving.com/cella-tiras...sede-150ml
Sentetik fırça: 60 TL https://www.razorus.com/yaqi-sagrada-fam...as-fircasi
Tıraş Bıçağı: 10 TL (Astra Yeşil - Astra Mavi - PermaSharp)
Tıraş sonrası: Herhangi bir markanın Balm veya Balsamını kullanabilirsiniz
(14/02/2019, Saat: 11:22)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kaplan1222 komşum cildinizi fena halde tahriş etmişsiniz. Size tavsiyem bir an önce kartuşlu sistemden vazgeçip geleneksel tıraş yöntemine geçmeniz.
Wilkinson Classic tıraş aletini şahsen önermiyorum. Bu aletten çok daha etkili olduğunu düşündüğüm RiMei, koruyuculuğu yüksek tıraş sabunu ve senetik tıraş fırçası almanızı öneriyorum. Önerdiğim ürünlerin maliyeti hakkında size bir fikir vermesi açısından linklerini paylaşıyorum.

Tıraş aleti: 18 TL https://www.extrashaving.com/rimei-3parc...aleti--409
Sabun: 35 TL https://www.extrashaving.com/cella-tiras...sede-150ml
Sentetik fırça: 60 TL https://www.razorus.com/yaqi-sagrada-fam...as-fircasi
Tıraş Bıçağı: 10 TL (Astra Yeşil - Astra Mavi - PermaSharp)
Tıraş sonrası: Herhangi bir markanın Balm veya Balsamını kullanabilirsiniz

Komşuma ayniyle katılıyorum. Sadece jiletler içinden ben PermaSharp'ı önermiyorum. Kalitesi son dönemde ciddi düştü ve yüzü tırmalayan bir yapıya sahip. Ancak astraların her ikisi de, yeni üretimleri de dahil gayet konforlular. El alışkanlığı edindikten sonra, günlük veya gün aşırı tıraş olduğunuzu varsayarak Mühle veya Edvin Jagger 89 modellerindne birisine geçiş yapabilirsiniz. Geçmiş olsun tekrardan
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Smile 
Tekrardan Merhaba komşularım ( sanırım komşum diye hitap ediyoruz birbirimize Smile ) Bugün ufak tefek eşyaların satıldığı dükkandan resimdeki traş bıçağı , traş kremi ve traş fırçasını edindim. Çözüm olacak mı diye denemek istedim bu yüzden masrafı mümkün olduğunca düşük tutmaya çalıştım. İlk traşımı gerçekleştirdim ve hiçbir yerimi kesmedim. Jilet olarak derby Usta kullandım.

İlk traştaki izlenimlerim , kartuşlu bıçaklara göre daha uzun bırakması , zaten ben de bunu istiyordum. Aleti bastırmadan kullandım ve bir geçtiğim yerden bir daha geçmedim. Daha acısız ve konforlu traş oldum tek perdede bitirdim zaten sinek kaydı olsun diye bir takıntım yok . traş sonrası hediye olarak gelen avonun after shave losyonu vardı onu kullandım. İlk izlenimlerim gayet iyiydi.

Foruma gelecek olursak , gerçekten mesajımın yanıtlanacağını hüç düşünmüyordum ama sizin yardımsever tavırlarınız gerçekten dikkatimi çekti. Daha önce hep yabancı forumlarda araştırma yapıyordum konuyla ilgili ancak onlar için ucuz olan herşey bizim için pahalı ve çoğu zaman onlarda olan jiletler bizde olmuyor. O yüzden ülkemizde ulaşılabilir tavsiyeler için Türk forumu aradım karşıma siz çıktınız , iyi ki de çıktınız Smile Aranıza katılmaktan onur duyuyorum .

33js8b6.jpg

nqsdh3.jpg
@kaplan1222 sıhhatler olsun sayın komşumSmile
Sıhhatler olsun @kaplan1222 komşum.
Ürünleriniz fena değil yalnız cildinizin şu an ki durumuna bakacak olursak biraz daha cilt dostu ürünler edinmeniz gerekiyor. Önceki yazımda tavsiye ettiğim ürünleri inceleyebildiniz mi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,384 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,350 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 5,945 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,339 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,420 25/04/2021, Saat: 12:38
Son Yorum: artan09