Feather Proguard
Haftayı Feather proguard ve Hawk ile tamamladım. Performans gayet iyiydi. Proguard 5 tıraşı rahatlıkla çıkardı. Önümüzdeki hafta ara vermeyi düşünüyorum. Diğer ekipmanları ihmal etmek olmaz Big Grin Ondan sonraki hafta aynı jilet ile tıraş olmaya devam edeceğim. Sanırım bir 5 tıraş daha çıkarır.
7 tıraş proguard la baya baya iyiydik 2 perde ve rötusla 2 güne bir tıraş olarak fazlasıyla tatmin etti beni lakin sekizincide hafiften tahriş ve bazı sorunlu bölgelerde kılların farklı yönlerde cıkma etkisiylede pek tadı kalmadı nispeten tatminlar diyebilirim lakin zorlamamak gerek sanırım.
Bu hafta kullanmam demiştim ama dayanamayıp 3 gün daha proguard jilet ve Hawk ile tıraş oldum. Proguard'ın toplamda 8. tıraşıydı bugün. Halen tatmin edici sonuç alıyorum. 2 tıraş daha olurum sanırım ama daha sonrasını zorlar mıyım bilmiyorum.

Bu arada haftanın ilk 2 günü de jiletli ustura ve Rocnel SE ile geçti. Yani geçen haftadan sonra bu hafta da SE takıldım. Önümüzdeki hafta biraz DE yapmam lazım yoksa küsecekler.
Razorock Hawk ile kullandığım Feather proguard jiletin bugün 12 ya da 13. tıraşıydı. Muhtemelen 10 'dan fazla kullanmam diyordum ama baktım iyi gidiyor, ben de aynı jiletle ara ara devam ediyorum. Performans halen güzel. Bunda sanırım sakallarımın gür ve yoğun olmayışı da önemli bir etken.
Feather proguard jileti yaklaşık 20 defa (15 'ten sonrasını saymadım) kullandım ve bugün attım. Demek ki bir jileti 3 hafta içi rahatlıkla kullanabileceğim.
Feather SS ile aynı pro guard jilet ile 12. tıraşımı oldum bugün. Günlük tıraş olduğumdan çok zorlamıyorum aslında ama yine de başarılı. Abartmayıp 10 kere kullansam maliyeti neredeyse kaliteli DE jiletler ile kafa kafaya geliyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Ss club kamisorinin içinde tıraş tan sonra çıkarmadım, Çarşamba geceden pazar akşamına paslanmış ve Usturanın içini pas yapmış, o yüzden içinde bırakmayın sevgili komşularım.
Bu jileti çıkarıp tekrardan dispanserin içine sürebiliyormuyuz? Sürülüyorsa ben mi beceremedim? Fikri olan var mı?
(30/09/2019, Saat: 02:54)daghan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ss club kamisorinin içinde tıraş tan sonra çıkarmadım, Çarşamba geceden pazar akşamına paslanmış ve Usturanın içini pas yapmış, o yüzden içinde bırakmayın sevgili komşularım.
Bu jileti çıkarıp tekrardan dispanserin içine sürebiliyormuyuz? Sürülüyorsa ben mi beceremedim? Fikri olan var mı?

Paslanma sorununu bende yaşadım. Jilet tekrar dispansere olmuyor. Onun için 0.7 kurşun kalem içi aldım içini boşalttım kullanmış olduğum jileti daha sonra kullanmak üzere bu ambalajın içerisinde muhafaza ediyorum güzel oldu.
Sıhhatler olsun.
(30/09/2019, Saat: 06:00)ayçiçeği Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paslanma sorununu bende yaşadım. Jilet tekrar dispansere olmuyor. Onun için  0.7 kurşun kalem içi aldım içini boşalttım kullanmış olduğum jileti daha sonra kullanmak üzere bu ambalajın içerisinde muhafaza ediyorum güzel oldu.
Sıhhatler olsun.

vallahi komşum ,çok iyi fikir gerçekten , bende hemen deneyeyim Smile
Bu veya başka herhangi bir jileti saklamak için alternatif yöntem (Çocukların ulaşamayacağı mesafelerde tabi ki Smile )

Eşantiyon olarak verilen buzdolabı magnetlerinden birisini istediğiniz ebatlara gelecek şekilde kesip, dolap kapağının içine çift taraflı bant ile yapıştırın. Tıraşınız bittikten sonra jiletinizi kurulayıp magnete tutturabilirsiniz. Belki benden önce forumda bir yerlerde yazan olmuştur.
Kokuşmuş bir şeyler var şu Danimarka Krallığında... Çöpü çıkarsanıza hayvan herifler!!!

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: