Leaf Tıraş Aleti
(16/02/2019, Saat: 22:46)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 bıçaklı ve oynar başlıklı! Bizi bozar.

Komşum sitesinden anladığım kadarıyla ister tek bıçak ister 2 ister 3 bıçak takabiliyorsun.
Deden gibi tıraş ol.
Kullandığımız tek bıçaklı makinelere de oynar başlık yaparlar mı bilemiyorm. Aslında hiçbir anlamı da yok. Sanırım oynar başlık, değiştirilebilir bu tür ürünleri hızlı tıraşı, köpüğü tercih edenler için yaptılar.
(16/02/2019, Saat: 23:14)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sitesinden anladığım kadarıyla ister tek bıçak ister 2 ister 3 bıçak takabiliyorsun.

Evet doğru ama sadece tek bıçak takılabilse kafa tasarımı daha kabul edilebilir bir tasarıma dönüşürdü. Zaten oynar başlıklı olması itici olması için yeterli. Hem niye oynuyor ki? Biz açıyı ayarlayamıyoruz sanki Big Grin
leaf traş aletinin kafası büyük olduğundan ürün ile beraber twig denilen yarım jilet takılabilen bir düzeltici alet de geliyor.. amacı ince işçilik olsada sırf bu aletle tüm traşı yapan bir adamın videosu var.. aslında merak etiğim bu twig denen alete tek bıaklı kullan at traş bıçaklarının şekli verilse yani açılı bir jilet tutuşu yapılsa yorumlarınız ne olur... ben tek bıçaklı da olsa kulla at bıçaklar ile, klasik makineli bıçaklara gre daha konforlu ve yakın bir traş oluyorum..tek bıçak gayet işimi görüyor, iki veya üç bıçaklıları aramıyorum.. eğer tek bıçaklı permatik makineler şeklinde eğiml şekilde yarım jilet bıçağı takabileceğimiz maline olsa idi alıp br şans vermek isterdim. yani niye bütün ısiak traş makineleri bütün bir jilete göre dizayn edilmiş..sonuçta jilet ikiye kırılabilen bir şey.. ve kırık haliyle daha keskin açılar, daha güvenli verilebilir. aslında kafamda böyle bir makineyi 3d bastırmak filan var ama daha bir iki günlük düşünce bu..brada belki d yazıcısı olan veya böyle bir tecrübesi olan böyle bir proje yapabilir..bu gün tek bıçaklı bir permatik 1.5 tl... bir tane yarım jiletlik traş için o kadar masrafa ne gerek var..
https://www.youtube.com/watch?v=IOoBJ4gGt1s&t=214s
(03/04/2019, Saat: 06:51)yeniden11 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: leaf traş aletinin kafası büyük olduğundan ürün ile beraber twig denilen yarım jilet takılabilen bir düzeltici alet de geliyor.. amacı ince işçilik olsada sırf bu aletle tüm traşı yapan bir adamın videosu var.. aslında merak etiğim bu twig denen alete tek bıaklı kullan at traş bıçaklarının şekli verilse yani açılı bir jilet tutuşu yapılsa yorumlarınız ne olur... ben tek bıçaklı da olsa kulla at bıçaklar ile, klasik makineli bıçaklara gre daha konforlu ve yakın bir traş oluyorum..tek bıçak gayet işimi görüyor, iki veya üç bıçaklıları aramıyorum.. eğer tek bıçaklı permatik makineler şeklinde eğiml şekilde yarım jilet bıçağı takabileceğimiz maline olsa idi alıp br şans vermek isterdim. yani niye bütün ısiak traş makineleri bütün bir jilete göre dizayn edilmiş..sonuçta jilet ikiye kırılabilen bir şey.. ve kırık haliyle daha keskin açılar, daha güvenli  verilebilir. aslında kafamda böyle bir makineyi 3d bastırmak filan var ama daha bir iki günlük düşünce bu..brada belki d yazıcısı olan veya böyle bir tecrübesi olan böyle bir proje yapabilir..bu gün tek bıçaklı bir permatik 1.5 tl... bir tane yarım jiletlik traş için o kadar masrafa ne gerek var..
https://www.youtube.com/watch?v=IOoBJ4gGt1s&t=214s

Kardesim tebrikler, Rocnel SE yi yeniden kesfettin. Smile
http://geltir.com/showthread.php?tid=7000
İki arada bir derede kalmış tıraş aleti..Ne geleneksel nede modern..Çok kullanışlı da değil gibi...
SE aletlerin bu kadar zor erişilir olmasının nedeni ne olaki? Kullanma şerefine nail olamadım ama DE aletlere göre daha pratik görünüyorlar.
On yüz milyon kıl dönmesi barındıran bir cilde sahip olmak için ideal bir alet gibi görünüyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(03/04/2019, Saat: 13:05)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardesim tebrikler, Rocnel SE yi yeniden kesfettin. Smile
http://geltir.com/showthread.php?tid=7000

teşekürler..doğrusu bu sektörde bir türk firmasının olması..hemde böyle iddialı girişimlerinin olması beni hem şaşırttı.. diğer ürünlerine de baktım biraz ve kaliteli işçiliğ beni daha da mutlu etti... bense ek bıçaklı permatiğin jiletini çıkarıp yerine yarım jileti bir şekilde sabitledim ve hiç memnun kalmadım sonuçtan... permatiğin koruması kendi jiletine göre ayarlandığından benim uygulamamda sakalrımın boyu ısaldı sadece yani sakallarım sanki bir günlük gibiydi traş snrası..sinek kaydı traş filan ummuştum oysa.. sanırım permatiklerdeki bıçaklar tek bıçaklı olarak üretildiğinden performans açısından da bir fark var.. çift taraflı traş bıçaklarının , tek taraflı traş bıçaklarından farkı olduğu ortaya çıktı.. yakın amanda derby nin tel bıçaklı makinesini deneyeceğiim. onun jiletleri, permatiğin jiletlerinden farklı. kırılmış çift tarfalı jilet gibi kulakçıkları var yanında. belli ki o aletin ergonomisi daha uygun yarım jileti uyagulamaya.. yakın zamanda dener yorumumu yazarım.. derby nin tek traşlı makinesinin performansıdan da memnunum... gayet iiy traş ediyor..bakalım jilet değiimine nasıl sonuç verecek.. yani permatiğin aleti kendi için özel üretilmiş tek taraflı bir jiet kullanıyorken derby nin tek bıçaklı aletinin jileti normal jiletin ikiye bölünmüşü şeklinde.. belki aradığımı bulurum..
(03/04/2019, Saat: 21:25)yeniden11 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekürler..doğrusu bu sektörde bir türk firmasının olması..hemde böyle iddialı girişimlerinin olması beni hem şaşırttı.. diğer ürünlerine de baktım biraz ve kaliteli işçiliğ beni daha da mutlu etti... bense ek bıçaklı permatiğin jiletini çıkarıp yerine yarım jileti bir şekilde sabitledim ve hiç memnun kalmadım sonuçtan... permatiğin koruması kendi jiletine göre ayarlandığından benim uygulamamda sakalrımın boyu ısaldı sadece yani sakallarım sanki bir günlük gibiydi traş snrası..sinek kaydı traş filan ummuştum oysa.. sanırım permatiklerdeki bıçaklar tek bıçaklı olarak üretildiğinden performans açısından da bir fark var.. çift taraflı traş bıçaklarının , tek taraflı traş bıçaklarından farkı olduğu ortaya çıktı.. yakın amanda derby nin tel bıçaklı makinesini deneyeceğiim. onun jiletleri, permatiğin jiletlerinden farklı. kırılmış çift tarfalı jilet gibi kulakçıkları var yanında. belli ki o aletin ergonomisi daha uygun yarım jileti uyagulamaya.. yakın zamanda dener yorumumu yazarım.. derby nin tek traşlı makinesinin performansıdan da memnunum... gayet iiy traş ediyor..bakalım jilet değiimine nasıl sonuç verecek.. yani permatiğin aleti kendi için özel üretilmiş tek taraflı bir jiet kullanıyorken derby nin tek bıçaklı aletinin jileti normal jiletin ikiye bölünmüşü şeklinde.. belki aradığımı bulurum..

Komşum permatiğin bıçağını nasıl çıkardın ve yenisini nasıl taktın? Anlatır mısın.
Deden gibi tıraş ol.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendinden Jelli Tıraş bıçağı mustbe 11 7,158 02/02/2024, Saat: 11:57
Son Yorum: BigHillMe
  MVLTİPLEX 5 BIÇAKLI ISLAK TRAŞ ALETİ yeniden11 1 2,765 13/04/2023, Saat: 23:17
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Shavent Tıraş Aleti Soner 6 4,921 29/10/2022, Saat: 11:39
Son Yorum: Soner
  İnceleme: Yaqi Excalibur SE 50mm Tıraş Aleti marv 6 3,784 27/11/2021, Saat: 22:48
Son Yorum: ati19
  Broman SE yarım jiletli tıraş aleti saintdumas 2 2,515 14/02/2021, Saat: 21:03
Son Yorum: saintdumas
  Farklı tıraş aleti "comet" Devil67 23 13,036 13/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: Devil67
  COLLİNS MEKANİK TRAŞ ALETİ yeniden11 1 3,362 12/05/2019, Saat: 05:20
Son Yorum: donniebrasco
  pen RAZOR > Kalem tıraş aleti mustbe 2 3,456 29/04/2019, Saat: 21:32
Son Yorum: mustbe
  Merkur Moustache - Bıyık tıraş aleti BigHillMe 2 7,022 21/12/2017, Saat: 12:07
Son Yorum: Sonmezturk
  Supply Single Edge (SE) Tıraş Makinesi SumNauta 12 10,488 11/05/2017, Saat: 23:06
Son Yorum: GartBnx

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: