SERVET Kokulu Düzce Tütünü Kolonyası
Değerli forum dostları,

Sağ olsun @helliox komşumun Düzce'den gönderdiği Servet Kokulu Düzce Tütünü Kolonyası ile ilgili ilk değerlendirmeyi henüz kimseye ulaşmadan ben yapayımSmile Etkinliğe katılan arkadaşlar kolonya eline ulaşınca birçok açıdan değerlendirme gelecektir mutlaka. Forum üyelerin yorumlarını merakla bekleyeceğim...

İlk izlenimim:

- İçinde gliserin de olsaydı buna kolonya değil losyon derdim. Bu haliyle bile losyon niyetine çok rahat kullanılabilir.

- Tütün kolonyasından hoşlanmayanlar buna hayran kalabilir. Klasik, kokusunu alınca kaçtığımız tütün kolonyaları ile hiçbir alakası yok. Acı, sert bir tütünden eser yok. Çok daha fresh ve tatlı bir tütün var.

- Koku modern esintiler barındırıyor. İlk sürdüğünüzde tütün yerine hafif bir parfümsü nota, daha derinden kokladığınızda ise bildiğimiz kuru tütünün gerçek kokusu geliyor.

- 65 derece etil alkol oranıyla cildi hiç yakmıyor.

- Yapay, parfümsü, her üreticinin neredeyse aynı seri üretim esansı kullandığı günümüz market raflarında satılan kolonyalardan çok uzakta. Kendine has bir formülü var sanırım.

- Kolonyanın şişesine zaten diyecek hiçbir şey yok. Çok şık ve özel.

Normalde tıraştan sonra kolonya kullanmam. Cildimi fena yakar. Ama bugün sn. @Efrasyab komşumun gönderdiği el yapımı lanolinli sabunu ile sadece bu kolonyayı aftershave olarak kullandım. Cildimde hiçbir sızlama ve yanma hissetmedim. Üstelik tıraştan sonra bu kolonyayı kullanırsanız tütünün hoş kokusunu çok daha iyi alabilirsiniz. Birkaç saat geçti ama hala hoş, tatlı bir koku hissediyorum. Losyon niyetine favori ürünüm artık kendisi. Belirttiğim gibi bu bir kolonya, losyon değil.

Ürünle ile ilgili bireysel olumsuz bir değerlendirme bulamadım. Ürünü edinince umarım sizler görüşlerinizi paylaşırsınız. Tek memnun kalmadığım yönü dağıtım ağının azlığı. Bildiğim kadarıyla şimdilik sadece Düzce'deki merkezinde, İstanbul'da Lale Kolonyacısı (Mısır Çarşısının arkası) ile birkaç şehirlerarası güzergahta satışa sunuluyor.

Saygılarımla...
Kısaca bir kaç hususta ben ekleyeyim :

a. Ben tütün kolonyası sevmem ama bu bir tütün kolonyası değil ya da öyle olduğunu unuttu Smile
b. 65 derece'ye güvenip r41 ile çatır çutur girişmeyin, yakar Smile
c. Koku sentetik değil, ağır da değil. Koku zevki göreceli olduğu için yorum yapmıyorum.
ç. Kalıcılık beklememek gerek. Bazı parfümlerin performansları bile ortadayken bir kolonyadan Edp performansı beklemeyin lütfen ama güzel serinletir.
d. Ciltte bıraktığı hissi beğendim. Hafif ışıltılı bir cilt yapıyor.
e. Yerli üretim en nihayetinde. Alın, aldırın, eşe dosta hediye edin.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Arkadaşlar Servet Tıraş Sonrası losyonun içeriğini merak edenler için paylaşıyorum:
85 derece. 100 ml
Ethyl Alkol, Esans, Distile su.

Bu fotoğraf da bugün çekildi. Servet Kolonyalarının Düzce'deki butik dükkanı. Yanılmıyorsam 1960'lardan beri aynı dükkan. Kimbilir buraya Servet Bey'den kolonya almak için kimler geldi kimler geçti...

fotoğraf için @helliox komşuma teşekkürlerimi sunuyorum...

r9if5k.jpg
Dükkanin durusundan bile tarih kokuyor sn @ekilic2 ..iste ben boyle firmalarin en azindan irternet yoluyla ulasilabilir olmasini diliyorum..madem guzel urunlerimiz var bunlar toprak altinda kalmasin..gerci ulasan ulasiyor bir sekilde orasi da var..bilemiyorum vardir bir bildikleri ureticilerinin diyorum artik..en azindan geltir ve sizler sayesinde tanimis olduk markayi.iple cekiyorum kokusunu ogrenmeyi..esmen tütün kolonyasi da fena degil bu arada..
@inter komşum teşekkürler güzel düşünceleriniz için. Umarım, şu etkinlik bir bitsin komşuların talebiyle zamanla daha ulaşılabilir olacak. Güzel bir kolonya. Bana hiç sentetik gelmedi. Tıraş sonrası için Rebul Dark Spice'ı bile bir kenara koydum. Şimdilik ilk sırada.
Kolonya etkinliği sonucu paketimin gelmesiyle hemen denedim. Kokusu klasik tütün kolonyası gibi ağır değil bahsedildiği gibi, pudralı bir kokuyla açıldıktan sonra tütün kokusu geliyor, hafif bir kokusu var. Etkinliğin tüm adımlarını özenle yaptınız @ekilic2 ve @helliox üstadlar, teşekkür ederim.
(02/03/2019, Saat: 14:19)NslashA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kolonya etkinliği sonucu paketimin gelmesiyle hemen denedim. Kokusu klasik tütün kolonyası gibi ağır değil bahsedildiği gibi, pudralı bir kokuyla açıldıktan sonra tütün kokusu geliyor, hafif bir kokusu var. Etkinliğin tüm adımlarını özenle yaptınız @ekilic2 ve @helliox üstadlar, teşekkür ederim.

@NslashA rica ederim komşum. Çok teşekkürler değerlendirmeniz için. Selamlar...
Smile a little be
Denedikten sonra keşke internet siparişi olsaymış dedim. Şişesiyle, metal kapağıyla tam hediyelik. Tıraştan sonra kullanmak için birebir. 65 derecelik alkol oranıyla yakmıyor, kurutmuyor. Hoş, hafif ve bir kolonya için kalıcı bir kokusu var. Bu güzel kolonyayı edinmemize vesile olan etkinlik, benim katıldığım ilk forum etkinliği olduğu için bende ayrı bir kıymeti var. Tekrardan emeği geçen arkadaşlara selam ve teşekkürlerimi iletiyorum.
ekilic2 komşum etkinlik esnasında bu kolonyanın İstanbul Eminönü'nde bulunduğunu bildirdikten sonra, etkinliği şişirmemek adına katılmamıştım.
Dün yolum Eminönü'ne düştü. Lale Kolonyaları işletmesine uğradım ve bir adet Servet Tütün Kolonyası da ben aldım Smile
Kokusu gerçekten çok hoş. Tıraş sonrası henüz denemedim.
İstanbul'da olup da bu kolonya ya ulaşmak isteyen komşularıma adres ve mekan bilgisini de paylaşayım.
Keyifli tıraşlar.

2ahfci8.jpg

rk0g40.jpg

143oy85.jpg
Belki de plansız ve düşüncesiz büyüme hastalığına tutulmadığından dolayı bu kadar güzel ve kaliteli kalabilmiş..

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En Sevdiğiniz Tütün Kolonyası challenger 20 27,310 28/06/2022, Saat: 23:19
Son Yorum: ekindgn
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Golonya Kolonyası krub 8 3,420 25/09/2020, Saat: 19:16
Son Yorum: broraso
  Marmara Berber Kolonyası mimaras 48 30,129 19/09/2020, Saat: 20:16
Son Yorum: marv
  Tariş Tütün Kolonyası ekindgn 2 1,906 05/09/2020, Saat: 17:55
Son Yorum: marv
  TÜRK MALI TIRAŞ KOLONYASI impaticaret 21 21,046 03/11/2019, Saat: 03:12
Son Yorum: Vincent_Lord
  Hafif, tecihen Hindistan Cevizi veya Vanilya kokulu AS atoprak 17 9,044 10/02/2019, Saat: 20:01
Son Yorum: Soner
  Sandal ağacı kokulu after shave Bozturk 14 12,224 08/02/2017, Saat: 23:13
Son Yorum: Nani Kuş
  Tariş İncir Kolonyası koolandgang 5 9,100 07/12/2016, Saat: 02:35
Son Yorum: Infinitum
  Altın Yaprak Hamsi Kolonyası pars 12 20,606 02/08/2016, Saat: 16:40
Son Yorum: teknikcocuk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: