Günün Tıraşı (SOTD)
(12/12/2014, Saat: 02:13)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jiletli iyi mi ?

Bu jiletli iyi Big Grin
@error... Başkan yakıyorsun ortalığı
www.BarbarosRazors.com

@error... üstat jiletli kullanmışsınız. Sıhhatler olsun Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Lider marka domuz kılı fırça
Proraso Sandalwood sabun
Jaguar Henckels 11/16 Ustura
Bol soğuk su

Çelik usturayla olan ikinci tıraşım. Şunu fark ettim ki çelik usturayla yapılan tıraş sonrasında sakallar gerçekten çok geç çıkıyor. Ayrıca konfor çok üst düzeyde. İkinci tıraşımda ilkine nazaran daha yakın tıraş elde ettim. Elim alıştıkça daha da yakın tıraşlar elde edeceğim, öyle görünüyor. Usturayı çok iyi kayışladım, belki onun da etkisi vardır. Hasıl-ı kelam, çeliğe geçtiğim için ne kadar mutluyum anlatamam. Herkese tavsiye ederim.. WinkUstura
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Aramıza hoşgeldin asymptote, sıhhatler olsun Smile
(12/12/2014, Saat: 11:43)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lider marka domuz kılı fırça
Proraso Sandalwood sabun
Jaguar Henckels 11/16 Ustura
Bol soğuk su

Çelik usturayla olan ikinci tıraşım. Şunu fark ettim ki çelik usturayla yapılan tıraş sonrasında sakallar gerçekten çok geç çıkıyor. Ayrıca konfor çok üst düzeyde. Elim alıştıkça da daha yakın tıraş elde edeceğim, öyle görünüyor. İkinci tıraşımda ilkine nazaran daha yakın tıraş elde ettim. Usturayı çok iyi kayışladım, belki onun da etkisi vardır. Hasıl-ı kelam, çeliğe geçtiğim için ne kadar mutluyum anlatamam. Herkese tavsiye ederim.. WinkUstura
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Teşekkürler Chinaski, hoş buldum. Biraz geç oldu ama sonunda doğru yolu buldum.. Wink
Yukarıdaki kısa notuma ayrıca eklemek istediğim bir husus var:
Çelik usturayla tıraş olmak gerçekten maskulen bir deneyim. Diğer tıraş olma araçları onun yanında çocuk oyuncağı gibi kalıyor.. CoolUstura
@asymptote

Hoşgeldiniz çelik dünyasına =) Jaguarlar, bismarcklar falan nasıl şenlendi "günün tıraşı" başlığı bir anda=)

Çeliğe ilk geçişte dikkatinizi çeken bir şey oldu mu? Ben bu kadar ses çıkmasına çok şaşırmıştım mesela=)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(12/12/2014, Saat: 14:49)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @asymptote

Hoşgeldiniz çelik dünyasına =) Jaguarlar, bismarcklar falan nasıl şenlendi "günün tıraşı" başlığı bir anda=)

Çeliğe ilk geçişte dikkatinizi çeken bir şey oldu mu? Ben bu kadar ses çıkmasına çok şaşırmıştım mesela=)

İlk etapta beni şaşırtan şey çıkardığı ses oldu gerçekten. Resmen şarkı söylüyor bu çelik usturalar Smile Daha sonra, tıraş esnasında ve sonrasında yaşattığı konfor hissi şaşırttı beni, ki inanılmaz Smile
Pek yakın tıraş elde edememiştim ilkinde, ama ikinci tıraşta çok daha iyi bir tıraş elde ettim, öyle ki feather+shavette ikilisini hiç aratmadı diyebilirim. Bir de son olarak sakalların geç uzaması meselesi var ki benim gibi gün aşırı tıraş olan birisi için bu husus çok önemli..
Sonunda sakallarım için doğru aleti buldum. Seneler önce çeliğe geçmeliymişim aslında. Gerçi bu forumla tanışmış olmasam yine de geçmeyi düşünmezdim herhalde. Bu forumun çok büyük katkısı oldu. Yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler.. Smile
(12/12/2014, Saat: 15:52)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk etapta beni şaşırtan şey çıkardığı ses oldu gerçekten. Resmen şarkı söylüyor bu çelik usturalar Smile Daha sonra, tıraş esnasında ve sonrasında yaşattığı konfor hissi şaşırttı beni, ki inanılmaz Smile
Pek yakın tıraş elde edememiştim ilkinde, ama ikinci tıraşta çok daha iyi bir tıraş elde ettim, öyle ki feather+shavette ikilisini hiç aratmadı diyebilirim. Bir de son olarak sakalların geç uzaması meselesi var ki benim gibi gün aşırı tıraş olan birisi için bu husus çok önemli..
Sonunda sakallarım için doğru aleti buldum. Seneler önce çeliğe geçmeliymişim aslında. Gerçi bu forumla tanışmış olmasam yine de geçmeyi düşünmezdim herhalde. Bu forumun çok büyük katkısı oldu. Yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler.. Smile

Bişey deel Tongue
mornetto üstadımın teşvik ve tazyiklerinin usturaya geçmemde etkili olduğunu özellikle teslim etmeliyim.. Çelik ete değecek dedi dedi, sonunda değdirdi. Gerçi kendisi halen meyva pıçaağlan idare ediyor, orası ayrı.. Tongue

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 301,182 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,949 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,626 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 181,971 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 15,419 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 42,832 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 96,257 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,370 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,308 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: