En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz?
En son berbere 1 sene önce gittim. Eve yeni taşınmıştım, banyo hazır değildi kendi tıraşımı olmam için. Berberde usturayla 2 perde tıraş oldum. Aradan bir gün geçtikten sonra ertesi günü iş yerinde aynaya baktığımda resmen utandım. Sakallarım epey uzamıştı, yüzüm resmen kirli sakal olmuştu. Bu berberde olduğum son sakal tıraşı oldu.
Gün aşırı tıraş olmam için evde kendim usturayla tıraş olmam gerekiyor, diğer türlü çok hızlı uzuyor meret.. Wink
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Bir yıldan biraz fazla olacak berberde sakal tıraşı olmayalı. Yuma+arko+Perma-Sharp kullandığım bir dönemdi. Özel bir yemeğe gidecektim ve berbere damat tıraşı dedim. Eve geldiğimde yüzüm kıpkırmızı ve noktasal kanalamar vardı. Fena yanıyordu ve sakalların yarısı bir günlük gibi kalmıştı yüzümde. Bir daha da gitmedim zaten.
Afrikadayken saçımi da kendim kesiyordum makinayla burda berbere bırakıyorum o işi.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
En son bundan 2 ay önce bir arkadaşın düğününe gitmeden önce oldum. Berberdeyken bu da aradan çıksın acelem var diye oldum. Allahtan benim berberim sakal tıraşında oldukça iyi ama çok pahalı. 15 TL ye ben kendim en az 30 kere tıraş olurum. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Berberde sakal tıraşı olmamayı tercih ettim yaşamım boyunca.
Şimdiki berberime çakma coolcut 4 aldım. Çinden geldiğinde söz verdim sakal tıraşı olacağım. Bakalım nasıl olacak?
Bugün biraz önce oldum..
Saç tıraşı için gitmiştim, sakallar uzamış keselim mi onları da deyince dayanamadım.
Asco jilet kullandı rastgele muameleden bir tıraştı.
Yüzümde iki tane küçük kanama ve bolca tahriş. İkinci perdeye geçirmedim.
Berberde tıraş olmak pek konforlu olmayabilir ama bazen başkasının sizi tıraş etmesi keyifli olabiliyor.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(03/12/2014, Saat: 18:05)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün biraz önce oldum..
Saç tıraşı için gitmiştim, sakallar uzamış keselim mi onları da deyince dayanamadım.
Asco jilet kullandı rastgele muameleden bir tıraştı.
Yüzümde iki tane küçük kanama ve bolca tahriş. İkinci perdeye geçirmedim.
Berberde tıraş olmak pek konforlu olmayabilir ama bazen başkasının sizi tıraş etmesi keyifli olabiliyor.

Abi sence neden berberler böyle jiletler tercih ediyor.Geçen de ben bizim berberin jilet tabağının içinde shark jileti gördüm.Kesin senin kanama ve tahriş de jiletten olablir.Daha kalitelileri varken ucuza kaçıyorlar.Nasıl olsa kullanınca atacaklar.Kimisi de atıyormu onu bile bilmiyoruz.
(03/12/2014, Saat: 19:16)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi sence neden berberler böyle jiletler tercih ediyor.Geçen de ben bizim berberin jilet tabağının içinde shark jileti gördüm.Kesin senin kanama ve tahriş de jiletten olablir.Daha kalitelileri varken ucuza kaçıyorlar.Nasıl olsa kullanınca atacaklar.Kimisi de atıyormu onu bile bilmiyoruz.

Dostum ucuz jiletler kullanmalarını anlarım burada bir şey yok fakat asco ya da shark jiletle ben çok daha güzel tıraşlar olabiliyorum tek perdede. Sıkıntı, onların mesleği bu olmasına rağmen tıraş etmeyi bilmemeleri. Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(03/12/2014, Saat: 19:16)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi sence neden berberler böyle jiletler tercih ediyor.Geçen de ben bizim berberin jilet tabağının içinde shark jileti gördüm.Kesin senin kanama ve tahriş de jiletten olablir.Daha kalitelileri varken ucuza kaçıyorlar.Nasıl olsa kullanınca atacaklar.Kimisi de atıyormu onu bile bilmiyoruz.

Valla benim berberim Perma-Sharp kullanıyor. Tek perdede de güzel bir tıraş çıkarıyor. Yine de dediğim gibi. O paraya ben kaç tıraş çıkartırım. Wink
https://instagram.com/buyukkotukurt/
En son mezuniyete giderken berberde sakal tıraşı oldum sanırım, yakın zaman değil iyi hatırlamıyorum. Ancak geleneksel tıraşa başladıktan sonra dikkat eder oldum, geçen gün saç tıraşı olmaya gittiğimde fırçasının sürekli sabun artıkları olan suyun içinde olduğunu ve pek de iyi görünmediğini farkettiğimde kendime "asla berberde sakal tıraşı olma" diye yeni bir kural edinmem gerekti. Sanırım saç tıraşı için de yeni bir berber edinmeliyim, oysa güzel de kesiyordu Undecided
Acta est fabula, plaudite.
Bende 15 yildir ayni berbere gidiyorum. Iki defa tras oldum ikisinde de yuzum cok kotu tahris olmustu. Klasige gectikten sonra bende ister istemez berberde dikkat ediyorum. Bakiyorum en ucuz rapirayi kullaniyor. Simdilerde yuzumun neden berberde tahris oldugunu daha iyi gordum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 15,162,257 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 12,641 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 299,298 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,850 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,492 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,717 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,678 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,588 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 9,266 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,557 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: