Günün Tıraşı (SOTD)
Seiko hocam sadece tek perde wtg olsanız bir süre ?
www.BarbarosRazors.com

Hocam, isterim, ama killar yatik olmasindan dolayi EJ Barley wtg isini benim cildimde pek beceremiyor. Aslinda dun 2 x wtg ile tirasi bitirmek istiyordum. Ikinci wtg-nin yanaklardaki sonucunu gorunce, xtg-ye gecmeye karar verdim.
89 yerine biraz daha agresif bir alet ile tek perde nasıl olur acaba ? Otoriterlerden yanıt bekliyoruz Smile
www.BarbarosRazors.com

Seiko hocam acaba EJ89 u satıp progress mi alsaniz. Ve ya theunnamed üstadın dediği gibi r41 deneyebilirsiniz hatta SE makinaları da araştırın theunnamed komşum yeterince yakın tıraş verdiğini söylemişti sanırım.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
TOBS Jermyn Street sabun
Tipsoft finest fırça
Heartring 5/8 ustura
Aqua Velva Ice Blue AS losyon
Avon Men balm
ea051b3df9eb70b51475202d48e48d5b.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Chinaski ustad, zaten planlarimdan bir tanesi Progres almak, ama su an butce sIkIntim oldugu icin askiya almak zorundayim. Barleyi satmayi dusunmuyorum, sonucta donusumlu olarak kullanacagim.
Sadece artik cildimi bosuna yormadan SAS tiraslarina agirlik vermeyi dusunuyorum.
-Derby Lemon traş kremi
-Jaguar rodeo traş fırçası
-Wilkinson sword makine
-Astra platinum yeşil bıçak
-Totex aftershave Kolonya + Fonex aftershave balm

İlk önce yüzümü buz gibi suyla yıkadım. Fırçayı iyicene köpürte köpürte cildime yedirecek kadar tam 3 dakika sürdüm. Daha sonra 2.perdede sıcak su ile yıkadım. Fırçayı suratıma dairesel hareketlerle tam kıvamında sürdüm. 1.perdede çok rahat bir traş sağladım boyun altındaki kıllarımı aşşağıdan yukarı doğru aldığımda az tahrişli olmayı başardım yani kısaca batık kıl olmadı bu sefer. 2.perdede sivilcelerimin üstünden geçtiğim için ufak bir kanama oldu bittiği zaman bol buz gibi su ile yıkayıp traş işlemini sonlandırdım. Arkadaşlar ne zaman sinekkaydı olabilirim yardımlarınızı bekliyorum Az tahrişsiz olması için. Not: 2.ci geleneksel traşımda hiç tahriş olmadı diyebilirim daha az tahriş yaşadım 1.ciye göre Smile
Pazar tıraşımda bana eşlik edenler
-bence gelmiş geçmiş en iyi- DE alet olan fatboy
- gillette platinium plus jilet( jiletin orta kısmı yanlızca düz yuvalı kelebek aletlere takılıcak şekilde üretilmiş)
-semague owners club fırça
-geo f allmond krem
- biotherm homme emilüsyon
ve ralph lauren polo
İlk perde çıkış yönünde 7. Ayar
İkinci perde çıkış yönünün enine 5. Ayarda

Sanırım geleneksel tıraşta ki zen'lerimden birini yaşadım Smile
Sıfır batık, sıfır kan,sıfır kızarıklık ve oturduğum ve şu satırları yazdığım an muhteşem bir his.
Mühle R89
Rapira
T&H Wellington Super Fırça
Wilkinson Stick
Zaza Şap
Speick Balsam

Günlük tıraş haricinde artık Rapira kullanmayı düşünmüyorum. Elimdekilerde orijinallik konusunda sıkıntı yoksa tabii. Bir aydır elimde olmasına rağmen T&H fırçayı yeni yeni kullanmaya başladım. Suyu tutma özelliği yüksek, kıl kalitesi güzel, performansı zamanla daha yükselecek gibi. Fırçadan genel olarak memnun olsam da knottaki kıllar eşit bir daire şeklinde yayılmıyor. İşçilik zayıf gibi (bu kısım bendeki fırçaya mahsus olabilir). Wilkinson çubuk sabunun performansı fena değil, forumda ilgi görmemesi şaşırtıcı.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Geleneksele yeni başlayan arkadaşlarımız için yegane tavsiyem; hemen çok yakın tıraş peşinde koşmamalarıdır. Öncelliğiniz cildinize ve sakalınıza zarar vermeden tıraş olmanız. Biz milletçe nihai hedefe -yanlış dahi olsa- hemen ulaşma takıntılıyız. Ne yazık ki pratikte bu iş öyle olmamaktadır.
Ve unutmayınız ki hepimizin sakal,cilt ve beklenti yapıları farklı. Benim çok beğendiğim ürün sizi gelenekselden soğutabilir.
Örnek; forumumuzda bi dönem furya olan yeşil astra benim ısrarla denemelerimde hiç memnun kalmadığım çoğunlukla tıraşın ortasında başka jilete geçtiğim bir üründür.
Feather hepimizin malumu zaten, lakin Feather Slant ikilisi bende inanılmaz uyumsuz bir etki bırakıyor. ( keskin jilet+ agresif alet= konforsuz tıraş mı? Her zaman değil croma da keskin sayılabilicek ve konforlu bir jilet ama slantla uyumlu geliyor bana)
Çoğunluğun beğenmediği Derby, Rapira ( berberlerin panpa dediğiSmile) slant ile bana gayet güzel tıraşlar veriyor.
Aynı jiletleri 34c ye taktığımda ise gelenekselden soğuyacak noktaya geliyorum
Çoğunluğun beğendiği sarı 7 o clock ise bana hiç bir alette konforlu bir his veremedi
Bu örnekler böyle akar gider.
İyi kombinasyonlarınızı buldukça ( kezaa fırça,sabun da da bu kombinasyonlarınız şekillenecektir) tıraşınız güzelleşicek ve nihayi hedefinize ulaşıp hem yakın hemde hasarsız sonuçlar yakalayacaksınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,912 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,579 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,295 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,923 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,745 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,972 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,516 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,064 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: