Günün Tıraşı (SOTD)
(07/10/2014, Saat: 22:37)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım komşum, açıklama için teşekkürler. Benim usturalar benden iyice nefret edicek valla. Aldığım gibi duruyorlar, bilenmeleri için birine göndermem lazım çünkü hiç biri tıraşa hazır değil hatta birine hiç ağız açılmamış gibi. Kendim de daha taş almak istemiyorum, gemiye çıkınca kendim gidip almak istiyorum, kargo parası çok istiyorlar=) Beğendiğin varsa sana yollayayım dene-kullan =)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Komşum ben de 12k doğal taş var ama onunla ağız açmam bile 1 sene sürer sen o zamana eskiuye3315 olursun Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
9 günlük sakalla MMOC bile baş edemedi Smile
Reve d'or benim için hoş sayılacak bir koku. Tam olarak emin değilim henüz ancak Pitralon Pure ile çok benzer gibi hissediyorum. Sadece pitralonu ilk sürdüğümdeki o muz kokusu yok.

9a3b905feb95269ae0e76e60f755803a.jpg
www.BarbarosRazors.com

2v953e1.jpg

Merkur Futur
Feather jilet
Tipsoft Manchruian fırça
Nivea men after shave losyon
Proraso traş sabunu
Abi biri bana açıklama yapsın allah rızası için İlk traşa başlayanlar tek yıldızlı olan abilerimiz Resmen 5.seviyede yardırıyorlar daha başlangıcım, Benimde sakallarım ben ilk seviyede wilkinson kullanıyorum ?
(08/10/2014, Saat: 03:45)Agressive Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi biri bana açıklama yapsın allah rızası için İlk traşa başlayanlar tek yıldızlı olan abilerimiz Resmen 5.seviyede yardırıyorlar daha başlangıcım, Benimde sakallarım ben ilk seviyede wilkinson kullanıyorum ?
Günaydın hocam, sanırım boyun altı bölgede tahriş yaşıyorsunuz. Önceki mesajlarınızda öyle yazmışsınız. Evet herkes ilk başladığında öyle ya da böyle tahriş yaşıyor. Size onerim sakallarinizin çıkış yönlerini iyi inceleyin ve sakallari çıkış yönünde kesin. Başlarda tersten almak tahriş sebebi olur. Henüz yeni tanıştıysanız jiletli aletlerle baskı ve açıyı tam ayarlamaya alışana kadar bu tahrisler kanamalar doğal. Tıraş videolarını izleyin internetten. Köpük nasıl yapılır onu izleyin. Sakalınızı en rahat kestiğiniz açıyı gözlemleyin. Bu iş belli bir alışma ile oluyor. Önce eliniz sonra cildiniz alışıyor. Sabredin ve konuları okuyun lütfen, arama yapın. Mutlaka o yoldan geçmiş bir üstat vardır forumda. Hatırladığım kadarıyla daha çok yenisiniz. Ekipmanı da yeni aldınız. Bunların hepsine alışacaksınız merak etmeyin.

Bir de burda yıldız sistemi yorum sayısına göre biliyorsunuz ki. Dolayısıyla site ile yeni tanışmış ama yıllardır geleneksel tıraşı benimseyen ustalar olabilir ve ya sorunsuz cilt/sakal kombinasyonu olup rahat tıraş olan yeni forumdaşlarımız olabilir.

keyifli günler
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(08/10/2014, Saat: 03:45)Agressive Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi biri bana açıklama yapsın allah rızası için İlk traşa başlayanlar tek yıldızlı olan abilerimiz Resmen 5.seviyede yardırıyorlar daha başlangıcım, Benimde sakallarım ben ilk seviyede wilkinson kullanıyorum ?
Elbette tecrübeli/tecrübesiz herkes zaman zaman tahriş yaşar. Doğru ekipman seçimi ve gelişmiş teknikle tahrişi kontrol altına alabilir sifirlayabilirsiniz. Cildinize yatkın olmayan bir ürün kullandığınız zaman tecrübe, sadece tahrişi minimuma indirir. Zamanla size uyan ürünleri bularak doğru tekniğiniz ile daha keyifli tıraşlar olacağınıza eminim. Öğrenmek bir süreçtir sabırla uygulama gerektirir. Keyifli tıraşlar diliyorum hepinize.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
20szxnq.jpg
Merkur Futur
Feather SS
Morris & Forndran Blonde Badger
Geltir Scuttle
Proraso Yeşil tıraş öncesi krem
TOBS Lavanta krem
ZAZA Alum
Floid Suave AS
Floid balsam

3 günlük sakal, ama kanlı ilk Feather maceramdan sonra bu defa korkudan her biri 1. ayarda WTG/XTG/XTG... Konforlu ama çok da yakın olmayan bir tıraş oldu. Boyun bölgemi fazla zorlamadığım için tersten bayağı ele geliyor. Mecburen cilt alışana kadar böyle devam edeceğim.
Progress 500
FS Finest
Arko komando tıraş kremi
Perma sharp(4)
Şap
Fonex balsam

Ilk defa bir jileti 4.kez kullandim. Gene pürüzsüz tıraş verdi.
Arkonun bu kremi bir harika. Tam kivaminda nemlendiricilik,koruyuculuk ve kayganlik. Iyi bir ürünün neden üretimi durdurulur?
Progress cok iyi gerçekten. 5. ayar bile tahrissiz, guzel kesim.
Herkese sihhatler olsun.Smile
eefaf1508e103e1335a4b89be6b85aaa.jpg
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,840 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,461 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,212 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,399 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,578 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,832 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,296 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,038 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: