Günün Tıraşı (SOTD)
(01/10/2014, Saat: 18:42)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: e8bb9c9468552b2afcc8bae16b143c87.jpg
Üstat sihhatler olsun Semogue sanırım fırça.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Semogue best badger
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Semogue badger fircalarda nasıl? Domuz kalitesi var mı?
Bu gün geleneksel ilk traşımdı.

Daha önce Mach serisi ve ağzı kırık Permatik ile traş olan biri olarak yazıyorum;

Ekipmanlar:

Edwin Jagger DE89
Feather
Cella
Mühle HJM Pure Badger
Bloc Zaza Şap
Wilson Moist A/S
Avon Soothing Balsam

Sonuç:

Makina kullanımı oldukça rahat. Jilette herhangi bir çekme yaşamadım.

Traşı üç perdede bitirdim. İlk perde yukarıdan aşağı, ikinci perde dıştan içe. Son perde ise boyun bölgesine ters.

İlk iki perde de hiç sorun yaşamadım. Makina yağ gibi kaydı. Ne tahriş nede kesik. Bu aletle yüzümü kesmek neredeyse imkansız gibi.

Son perde sıkıntılı oldu. Boyunu tersten alınca sırası ile tahriş ve hafif kanama meydana geldi.

Şap ile bir miktar hafiflettim.

Sonuç olarak sinek kaydı traş oldu. Boyunu tersten alımlarda sıkıntım ne kadar sürer, cilt alışır mı yada püf noktası varmıdır bilemiyorum ama geneleksel traş hoşuma gitti.

Dipnot: Porsuk fırça çok kötü kokuyor. Kokuyu çıkarana kadar canım cıktı. Duş jelini köpürtüm epey beklettikten sonra, kokuyu ancak yok edebildim.

Selamlar.
Hocam bladebuffing gibi boyun altını tersten alma gibi durumları yapmazsanız sevinirim. Sakalın çıkış yönüne göre traş etmek daha doğrusu. Sinekkaydı traş olayı ise cildi alışık olanlar içindir. Bana sorarsanız gereksiz bile, saatler olsun daha güzel traşlar diyim iyi akşamlar.
(01/10/2014, Saat: 10:38)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tipsoft fırça
Weishi + Wilkinson Jilet
Palmolive Yeşil Krem
Şap
Watson's Losyon
King of Shaves Balm

======================================

Yuma + Rapira ile tahriş ettiğim boyun bölgesini dinlendirmek için yumuşak bir alet seçtim. Palmolive oldukça kalın bir tabaka köpük oluşturuyor Tipsoft ile birlikte. İki perde WTG + XTG ile sakin bir tıraş oldu. Weishi bazı yerlerde köpüğü bırakıyor ama tahriş, yanma, batma vs olmuyor. King of Shaves balm ilk kez kullandım, yüzde ferahlık ve nemlendirmesinden memnun kaldım. Koruyuculuğu konusunda yorum yapamıyorum.

Bugün saldırganlığın lüzümu yok Smile

(01/10/2014, Saat: 10:14)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde bir adet Coolcut var, arasıra jiletsiz deneme yapıyorum. Aslında rahatlıkla becerebilirim gibi geliyor. Sadece yanları ustura ile almaya başlayarak ufak denemeler yapabilirim.

(01/10/2014, Saat: 12:08)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturaya ben de sıcak bakamadım gitti.

(01/10/2014, Saat: 09:15)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustadim kullanin ustura el alisiyir oyle korkulacak bir durumu da yok bastirmadan yavasca oluyorsunuz

Aedan üstad virüsü bulaştırdı bana,10 yıllık jilet stoğuyla beraber aldım featheri şimdi kamisori alsam mı almasam mı arasındayım...

bugün de ile traş oldum ne kadar hızlı olunuyormuş onu keşfettim
@Atto genel anlamda memnun görünüyorsunuz. Tıraş takımınız da daha önce de yazdığım gibi kaliteli ürünlerden oluşuyor.

Değerli Üstadımız @ihtilaf ın hazırladığı, geleneksel tıraşa başlangıcın başucu derlemesi niteliği taşıyan "Aceminin El Kitabı" bölümünün şu kısmı yaşayabileceğiniz sorunların en aza indirilmesi ve zamanla ortadan kalkması için çok önemli:

(23/06/2013, Saat: 20:41)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Altın kurallar şunlar;
İlk önce ılık yada soğuk suyla ve sabunla yüzünüzü bolca yıkayın,suyu emen sakalların yumuşadığını elinizle hissedersiniz.Sakalları yumuşatmak işin yarısıdır. Tıraş öncesi pre shave oil vs ürünler olsada en iyi ve temel yöntem sabun ve bol su...

EJ 89,Merkur 34C yada Progress'in mild ayarlarını kullanıyorsunuz.Bir yerden en fazla iki defa geçin.
Bastırmayın desemde ilk kullananlar daima bastırır en çok da bastırmıyorum diyenler!
Doğru açıyı bir kaç denemede bulacaksınız.Doğru açı bulunmazsa alet zaten kesmeyecek.
Doğrusal hareketler yapın.Videoları seyredip ilk günden blade buffin,slide,j hook yapmayın.
Eller alışana kadar sakal çıkış yönünde tıraş olun.
Fazla gerdirmek sakalların deri altında büyümesine sebep olur.Mimik ve boyun hareketleriyle yüzünüzü gerdirin
Kısa çekişler yapın.
Alet barının yüzünüze nazikçe temas ettiğinden ve barın yüze simetrik olduğundan emin olun.
En fazla iki perde olun.
Çene kısmı için aşırı rötüşa girmeyin.
Alışana kadar günaşırı tıraş olun.
Ellerin ve cildin alışması zaman alır.Alışana kadar R41,Fatip ve ayarlı aletlerin agresif konumlarından uzak durun.
Temiz alamadığınız bölge varsa orayı en sona bırakın.
Köpüksüz bölgeye rötuş yapmayın.
Jiletleri defalarca kullanmayın,bilemeye çalışmayın.
Açık ve ince tenliyseniz,kısa kesilen sakallar cilt altında haki yani yeşil yeşil görünecek.Boşuna sinek kaydı çabasıyla kendinizi hırpalamayın.

Sıhhatler olsun.
@mavi teşekkür ederim. Konuyu inceleyeceğim. Sanırım bir süre tecrübe ettikten sonra cildime uygun tekniği yakalayacağım.
  • Cella sabun
  • Custom super badger by ihtilaf
  • Puma NO:32 9/16 ustura
  • Avon Active AS balm
  • Aramis Tuscany EDT
Sabaha karşı işten gelip biraz uyuduktan sonra sıcak bir duş ve üzerine soğuk bir tıraş. Yorgunluk Cella' nın acıbadem kokusu ile yavaş yavaş kaybolurken, yumuşacık fırçanın yüze masajı ile Cella köpüğünün tüm yüzü kaplaması; artık yorgunluk yerini keyfe bırakmıştı. Soğuk çeliğin yüze teması ile uykudan eser kalmadı. Avon balm gerilmiş cildi tekrar yatıştırdı. En son Tuscany parfümün taptaze kokusuyla tamamen yenilenmiş vaziyette sabah ritüeli tamamlanmıştı artık.
rwkoyr.jpg
Merhaba Arkadaşlar,

2akhjds.jpg

WSP Prince fırça (2 band badger, gayet yoğun ve yüzde fırçalama için ideal. köpüğü bırakmakta biraz sıkıntı var ama sorun oluşturmuyor.)

UFO elcik ile Weber DE, yeşil Astra ile. Tek kelime ile muhteşem, son 2-3 aydır değiştirmeden bu DE'yi kullanıyorum.

Razorock Napoleon's Violet tıraş sabunu. Şahane bir sabun, öneririm.

Clarins AS. Bunun kokusu ve ilk anda hissedilen ferahlama hissi güzel, ancak ciddi kurutma yaptı bende, nemlendiricisiz kullanamadım.

Güzel ve keyifli bir tıraştı.

Herkese mutlu bayramlar ve iyi tatiller Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,480 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,518 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,281 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,674 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,679 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,937 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,451 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: