fransızca bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
(13/07/2014, Saat: 02:52)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Hocam galiba o aloe vera bitkisinin ta kendisi. Adam direkt bitkiyi sürüyor, epey işe yarıyormuş söylediğine göre.

Bizde konuyu tam donanım haber,araba forumları tadında uzay yapıyorduk Smile

Cildi tıraştan önce '' scrub '' yapıyor demekki.
Amcanın ustura tutuşu çok tedirgin etti beni.Dovo shavette kullandığım günler geldi aklıma.Full gerilim bol aksiyon Cool
(13/07/2014, Saat: 02:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizde konuyu tam donanım haber,araba forumları tadında uzay yapıyorduk Smile

Cildi tıraştan önce '' scrub '' yapıyor demekki.
Amcanın ustura tutuşu çok tedirgin etti beni.Dovo shavette kullandığım günler geldi aklıma.Full gerilim bol aksiyon Cool

Arif'in Manchester'e attığı golü arama misali mi Hocam Smile Hocam eski usturacılardan kim kaldı ki? İhtilaf, Error... Smile
(13/07/2014, Saat: 03:04)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arif'in Manchester'e attığı golü arama misali mi Hocam Smile Hocam eski usturacılardan kim kaldı ki? İhtilaf, Error... Smile

Ben sonradan usturacı oldum.Sinyor terim'in italyancası gibi Smile
Bitkiyi dikenlerinin oldugu kısımdan fleto gibi ikiye bolunce 1 cm lık jöle kıvamında jel yuze surulebilir. Arko sabuna kattıgımda epey faydasıni göruyorum.
2817ajk.jpg
Adam "Aloe Vera (bitki) sureyim onunla çok guzel kayar (ustura) daha iyisi yol, sonra Geo Trumper cremi sureyim" diyor.

Bu arkadas Fransiz ama Ispanya'da yasiyor. Ismi El Breton Andaluz
Kubilay komşu rahat yazabildiğine göre tatilde ve Türkiye de olmalısın öyleyse hoşgeldiniz
Fransızdan etkilenıp aloe vera yı traş öncesi ve sonrası uygulamaya karar verdim: )
Daha önce arko sabuna kariştırip kaba basiyordum, sabunun kurutuculugu azalıyordu.direk yüze surdugumde hafif kaşinti muhtesem kayganlık, yaglar yapışkanlık ve takılma hissi verir bunda öyle bir şey yok hemen kurumuyor, bir sure beklettım, bu arada kestıgim sırada akan sıvıları kasede toplamıstım, edwin jagger sabun ile karıştırarak kopuk hazırladım, kayganlık üst düzey, nemlendirme yatıştıricılık muazzam, aloe verada içeriklerin cilt yenilemede başarilı oldugu bilımsel bir gerçek, son olarak tıraş sonrası uyguladım, hafif kasintı sonrası duruladıgımda hala kayıyordu.tüm sabunlar cildimi kurutur bu bitkinin denedigim en iyi tıraş ürunüm olduguna karar vermiş bulunmaktayım.
Sonuç şaşirtıci derece iyi oldugundan yazmaya karar verdim, her tıraşsever birkez olsun denemeli.

Dalından kestilmiş hali,
19tsux.jpg

Kabugun içerisindeki jöle kivaminda akişkan sıvi,
o6zaft.jpg

Tıraşa hazır hali,
2cdbcys.jpg

Ümugunu sıktıgım hali : )
16a8cao.jpg
20sydl0.jpg
Very nice ama benim bahçede bu bitki yok nasıl yapabiliriz bunun tarımınıSmile
e mail adresim tipsol@me.com
Edwin Jagger Aloe Vera sabun ve krem hatta balm yapıyor. İlgilenenlere duyurulur.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(30/07/2014, Saat: 15:29)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Edwin Jagger Aloe Vera sabun ve krem hatta balm yapıyor. İlgilenenlere duyurulur.

Keh keh keh Smile) bitirdin bizi kardeşim
e mail adresim tipsol@me.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: