Günün Tıraşı (SOTD)
Ideal Adj.
BIC
Martin amca lavanta/don yağlı
LS 26 finest
Rebul limon
Blueness balm

Çok iyi hazırlık yapmadım. Soğuk suyla, Martin amca sabunu güzelce yükleyerek üç perde yaptım. BIC' i sevmesem de yine kullandım. Önceki tecrübelere göre, bu kombinasyonu da hesaba katarsak beklediğimden iyi bir traş oldu BIC ile.
Haydi hayırlı tıraşlar...
  • MWF sabun
  • Blueness jel
  • Jaguar 236
  • H.Eicker & Söhne 5/8
  • Gillette AS Balm
  • Nivea Silver Protect AS Lotion
Blueness jelin sakalı iyice yumuşattığı yorumlarını baz alarak pre-shave olarak kullandım. Ben pek bir fark göremedim, benim ustura beklediğim gibi akmadı. Ama tahrişsiz bir tıraş oldu. Kararsızım.

28r33vc.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(18/07/2014, Saat: 23:45)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
  • MWF sabun
  • Blueness jel
  • Jaguar 236
  • H.Eicker & Söhne 5/8
  • Gillette AS Balm
Blueness jelin sakalı iyice yumuşattığı yorumlarını baz alarak pre-shave olarak kullandım. Ben pek bir fark göremedim, benim ustura beklediğim gibi akmadı. Ama tahrişsiz bir tıraş oldu. Kararsızım.

Sıhhatler olsun Hocam,
Bluness'in yumuşatma özelliğini göremedim.Forumda beğenenler çok.
Ustura taş ve kayış talimi istiyor Cool Her tıraştan önce kayışla dövün biraz Smile
Ürüne olumlu yorum yazamasam da en kral tanıtım fotosu benden Smile

http://geltir.com/thread-1941-post-82131.html#pid82131

Teşekkür ederim @ihtilaf üstadım. Sizin incelemenizi okumuştum sizin kadar kapsamlı yorumlayamadım ama yürekten katılıyorum Smile
Usturayı geldiği gibi Lord' a gönderdim vakit ayırdı sağolsun. Kayışım var hiç esirgemem vurucam kayışı vurucam kayışı Big Grin Bir adet Barber's Hone alıp ağızı yenileyerek kullanırım sonra tekrar bilenmeye.
  • MWF sabun
  • Blueness jel
  • Jaguar 236
  • H.Eicker & Söhne 5/8
  • Gillette AS Balm

28r33vc.jpg

üstadım ürünü pre-shave gibi sür-yıka tarzı kullandığında bir fark yaratmıyor doğru.
ancak sabunun altına katman olarak sürüldüğünde ki ben bu durumda jelin üzerine sabunu fırçayla değil elle sürüyorum, farkı bariz hissediyorum jilet gerçekten yerinde durmuyor. kartuşlardaki kayganlaştırıcı şerit gibi işlev görüyor ben bu şekilde kullanılmasını nacizane tavsiye ediyorum.
örnek uygulama: http://www.youtube.com/watch?v=1pgWRNsivpg
(19/07/2014, Saat: 00:25)siralexf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım ürünü pre-shave gibi sür-yıka tarzı kullandığında bir fark yaratmıyor doğru.
ancak sabunun altına katman olarak sürüldüğünde ki ben bu durumda jelin üzerine sabunu fırçayla değil elle sürüyorum, farkı bariz hissediyorum jilet gerçekten yerinde durmuyor. kartuşlardaki kayganlaştırıcı şerit gibi işlev görüyor ben bu şekilde kullanılmasını nacizane tavsiye ediyorum.

Ben pre-shave olarak derken yanlış ifade etmişim o zaman üstat. Sürüp sonra durulamadım hocam, sürüp biraz bekledim biraz emildikten sonra üzerine sabunu köpürttüm videodaki gibi ama sanki beklediğim etkiyi alamadım. Daha denemem lazım karşılaştırma için.
Bu arada jelin üstünde sabun tam yayılmıyor yüze sanki burda da aynı durum var?
evet aynen öyle jelin üzerin sabun fırçayla olmuyor aslında her nekadar videoda o şekilde uygulama yapmış olsa dahi,elle sürmek daha doğru.
(19/07/2014, Saat: 00:25)siralexf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım ürünü pre-shave gibi sür-yıka tarzı kullandığında bir fark yaratmıyor doğru.
aaa ne tesadüf bir kaç gün önce ben bu videoyu Blueness Traş Jeli başlığında paylaşmıştım. Cool
  • MWF sabun
  • Blueness jel
  • Jaguar 236
  • H.Eicker & Söhne 5/8
  • Gillette AS Balm

28r33vc.jpg
Böyle fotoları gördükçe çelik usturaya karşı ilgim biraz daha artıyor Smile sıhatlar olsun komşum keyifli tıraşlar.
(19/07/2014, Saat: 03:53)flame2013 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle fotoları gördükçe çelik usturaya karşı ilgim biraz daha artıyor Smile sıhatlar olsun komşum keyifli tıraşlar.
Teşekkür ederim komşum. Ben de öyle başladım bu işe Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,763 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,206 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,378 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,569 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,814 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,263 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,036 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: