Günün Tıraşı (SOTD)
Belgesel tadında olmuş.
O döneme ait tıraş aleti konfor keskinlik ergonomiyi anlamanın diğer yolu da kartuşlardır.
Vintage nostalji
a6eryjaj.jpg
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
eskiuye3315 i tenzih ederim
Kartuş ve tüp köpük deccal gibi çöktü geleneksel tıraşın üstüne.Hem insanlar sağlıksız tıraş oldu hemde geleneksel tıraşa olan ihtiyaç azaldı.

Soru şudur:
K.Gillette ,Ticari düşündüğü için ilk önce double edge jilet ve DE aletleri piyasaya sürdüğü için pişman olmuş mudur?
Gillette'nin amacı kartuşları üretmekti.
Öyleyse biz ara model hatta başarısız prototip olan DE aletleri mi kullanıyoruz ?
Şimdi en iyi ve en doğru tıraş aleti kartuşlar olduğu halde biz mi kullanmayı beceremiyoruz da dedeler modası olan yaprak jiletlerle nostalji yapıyoruz,ciddi kafam karıştı Smile
Teşekkürler eskiuye3315 Üstad, hepimize sıhhatler olsun.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
İçimizdeki Hollandalılar çıkıyor Smile
Abi sende mi ?
Daha dün bu konuda aynı şişeden şarap içtik şimdi kartuşla mutluydum diyorsun Smile

(10/04/2014, Saat: 14:35)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne yalan söyleyeyim...

Aslında kartuşla onca yıl tıraş oldum.Şikayetim sadece pahallı çözüm olmasıydı.Benim için jiletten daha kötü kıl kestiğini cildimde problem yarattığını söylemek zor.

Uzun yıllar tıraş fırçası kullaıyordum zaten.Ancak nostalji peşinden sürüklenip (babam ve dedem gibi) DEci oldum.(kısa süre jel-köpük kullansam da) İyiki de oldum.Çünkü tıraş artık angarya görev değil bir oyun oldu benim için.

Olaki günün birinde yaprak jiletin de üretimini durdurdular ve ben de hayattayım....anında kartuşlara yeniden adapte olurum.

Allah vergisi problemsiz cilde sahip olmayı, Allah herkese nasip etsin.
(10/04/2014, Saat: 14:56)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maalesef ben de... Blush

Kardeşim şarap sorun değil yine içeriz aynı şişeden.

Ama benim gerçeğim bu.Cilt sorunları yaşadığım için değil, emektar fırçam Butterfly Bristle tüysüz kaldığı için fırça ararken ararken sizleri buldum...

Sonra bütçemde gedik açtınız...Zehirlediniz beni....Big Grin

Anladım Abi
Bu rehabilite merkezine gönüllü katıldın
Kafadan Huniyi çıkarttığın an sivilsin Smile
Sahi inceptum niye yok @eskiuye3315 ustad?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(10/04/2014, Saat: 22:39)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf Üstad'dan da takviye alsan Üstadım...Smile

Takviye lazimsa her turlusunu verelim ustad. @ihtilaf da ihtilaf yapmaz heralde Smile

(10/04/2014, Saat: 22:33)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Izinli hocam disaridan bizi takip ediyor.Smile
Gel diyorum ayartmaya calisiyorum beceremedim .

inceptum degerli bir uyemiz ben bloke oldugunu farketmemistim.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Tez zamanda gelmesi lüzumlu oldu.
Aristokrat yemininin gereği bir el atsın
Forumda anarşi,madde bağımlılığı,kartuş ve alkolle başa çıkamıyoruz.
Ya @inceptum gelir yada belediye hıfzıssıhha burayı mühürler Blush

images?q=tbn:ANd9GcTEgDQejTtkqNSvlrUSp92...uIl_jEr4lw

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,716 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,365 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,567 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,258 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,034 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: