Günün Tıraşı (SOTD)
Öyle demeyin, Salih üstad çok istikrarlı gidiyor Wink.

Tamam resim de koyacağım bundan sonra, inşallah, kısmet, nasip, hayırlısı olsun Tongue
Haydi hayırlı tıraşlar...
SOTD:

Geoff Zebra-Clear- Coco Bolo Brush with 24mm TGN Finest 2Band
Petal Pusher Neroli Soap
Ever Ready Streamline SE Razor
GEM Single Edge Blade
Brut After Shave

2hzhnig.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(11/12/2013, Saat: 23:34)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onurstyle; Üstadım sıhhatler olsun.Bu başlıkta oynamayı bıraktım ama eski göz ağrım Brut'ü tekrar aldıracaksınız bana. Wink

sagolun üstadim. cok hos bir kokusu var. fazla kalici degil ama cildi yakmiyor ve rahatsiz etmiyor. Bence alin yine Big GrinBig GrinBig Grin
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(11/12/2013, Saat: 22:26)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öyle demeyin, Salih üstad çok istikrarlı gidiyor Wink.

Tamam resim de koyacağım bundan sonra, inşallah, kısmet, nasip, hayırlısı olsun Tongue

önemli olan istikrarı sağlamak Big Grin

Merkur Progress
Treet
1305
Cella
Muhle Ardıç lı balsam
Şap
Buz gibi soğuk su

Treet çekiştirdi, diğerleri kompanse etti. Smile

24dnh1g.jpg

Shark Stainless Steel, maalesef beğenmedim. Burada bulabildiğim bir bıçak, iyi olsaydı stok yapacaktım ama fena hayal kırıklığı oldu. İnanılmaz çekiştirdi, özellikle çene bölgesi felaketti. Tersten alırken de fena zorlandım.

FS24 finest, LS26 finesta göre çok daha yumuşak. Dün kırım yapmıştım, bugün direk yüzde köpürtme yaptım. LS26 daha diri kıllara sahip, sabunlar için daha uygun ama bu FS24 finest tam kremler için. İlk kırımda tek bir kısacık kıl döküldü, onun dışında tek kıl dökülmedi. Progress' e de iyice alıştım, daha verimli kullanıyorum artık.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Sıhhatler olsun onlyTNT,

Shark SS jilet, ülkemizde kolayca bulunabilen paslanmaz çelikten mamül ve orta keskinlikte, konforlu olmayan, perma sharp tarzı tahrişe meyilli ve çok ucuz bir jilet. (6 TL/100 adet)..

Tespitiniz çok doğru komşum, shark jilet günlük kullanılası ama asla tersten tıraş olmaya gelmeyen, kanatan ve bu kanatması keskinliğinden değil, iyi honlanmamış olduğundandır, tahriş dahi edebilen dikkat edilecek jiletlerden. Sadece sakal yönüne ve en fazla XTG uygulanacak bir jilet. Her gün sakal yönüne alsanız dahi asla sizi rahatsız etmeyecek, cildinizi yormayacak bir jilet. Kullan at israf olur, 3. cü tıraşını sakal yönüne olduğunuzda sizi ilk tıraş gibi karşılayacaktır. Arko kremleri yeterli koruma sağlamadığındandır ki, oldukça sıkıntı vermiş. Tıraş sonrası yüze alkol uygulamak, sakal diplerinde her tıraşta açmış olduğumuz bir nevi açık alanların, iyileşmesini geciktirir. Balzam tercih edilmeli. Yahut acı badem sütü bu tür sıkıntılı tıraşlardan sonra tedavi niteliğinde olabilir. Saygılarla.
Selamlar

Loccitane cade sabun
TS best badger
Feather ac dx /w std blade ((std blade ile ilk deneme 2 kucuk kesik ve biraz tahris 1)
Osma şap (bayagi yakti)
Loccitane cade balsam

Hergun ustura ile tras cildi yorar mi? Kilit soru
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Ej De89 Barley
Arko Sabun
Rapira
Lider
Şap
Nivea

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
İstikrar devam ediyor. Evde başka makine, fırça vardı da biz mi kullanmadık. Sabredin alacaz bi tane progress yakında...
Fs 26 mm finest
Ej de89 barley
Günlük perma sharp
Tabac sabun
Tıraş sonrası bepanthol krem

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,732 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,370 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,568 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,813 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,259 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,036 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: