Günün Tıraşı (SOTD)
(18/10/2013, Saat: 11:19)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Steve Woodhead Scuttle
Druida Olive Chubby 30mm HMW
Penhaligon's Endymion SC
ikon OC
Personna Lab Blue
5aoz7a.jpg

Si resme bakinca daha ne olsun diyor insan yanliz benim en cok muh dikkatimi cekti tr icinde boyle bulamazmiyiz acep Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
52cjh2.jpg

Merhaba Arkadaşlar,

Merkur 11C HD, Gillette Bleue Extra
T&H Lavender SC
Vulfix Strand Fırça
Selin Lavanta Kolonyası
Lush Cosmetic Lad Krem

Vulfix strand çok şık bir küçük fırça; kıllar semogue ve omegaya göre daha seyrek yerleştirilmiş, bu yüzden backbone daha zayıf ancak kesinlikle yeterli. Tam olarak kırılmamış olsa da yumuşacık bir dokunuşu var.

T&H Lavender mükemmel bir krem, kokusu ve performansı ile dört dörtlük. Ferah lavanta kokusunu alınca insan gülümsüyor ister istemez.

Çok agresif olmayan bir open comb arıyorsanız Merkur 11C HD' yi tavsiye ederim, rahat ve yakın bir tıraş sağlıyor. Yine de dikkatli olmak lazım, ne de olsa o bir open comb Smile

Herkese iyi keyifli ve huzurlu haftasonları dilerim Smile
(19/10/2013, Saat: 22:37)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Cobra Classic
Kai jilet
T&H 1805 krem
M&F Finest
Zaza Sap
Davidoff Deep AS
Davidoff Echo Edt
2retzz8.jpg

Fotograf cam gibi olmus yine, cok guzel
e mail adresim tipsol@me.com
SOTD:

Nightdiver Honeystick 2Band
Petal Pushers Neroli
Vintage Leresche OC Razor
Rapira Blade
Myrsol Aqua Balsamica

28168sm.jpg
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Günün zaferi Big Grin.

Mühle R41
Gillete 7 o'clock sarı paket (süper bıçak, çok sevdim)
Mühle Aleo Vera sabun
Banat Perfect fırça
Dandik tasım
Adidas after shave (Rebull kullanacaktım unuttum, tüh)
Nivea cool kick balsam

R41 tam da beklediğim gibi. Jileti çok güzel kavrıyor. Orak gibi üstte boşluk bırakıp esneme yaptırmıyor (tasarım ya da kalıp hatası var bu alette). Agresif alet, jileti yüzümde hissediyorum, Orak daha agresifti çünkü koruma barı filan hikaye kalıyordu. R41' in tarağı bu konuda daha konforlu. Hoş bu iki aleti karşılaştırmak ne derece doğru orası da tartışılır. İlk başlarda açıyı tutturmakta biraz acemilik çektim (her traşda alet değişince Smile) lakin traşın sonlarına doğru yine kendimden geçip iyiden iyiye cart curt alıyordum Özellikle ikinci geçiş tersten almama rağmen yağ gibi aldım geçtim (iki perde yaptım, sinek yaklaşabilip konsaydı kayardı ama yaklaşamadı Tongue). Bilmiyorum belki kullandığım jilettendir ki süper bir jilet 7 o'clock. Keskin ve konforlu. Boyunda yine tersten çıkan bölgemde çok ufak noktasal bir iki kanama dışında (orası normal 3-5 bıçaklı aletlerde de arasıra kanar, oraya özel bir teknik geliştirmem lazım) çok güzel bir traş oldu. Özellikle normalde her türlü zorlandığım dudak kenarları ve çene bile muazzam oldu.

Sabuna gelince, sabunu beğendiğimi söyleyemem. Kokusu çok güzel. Biraz sert bir sabun, köpük yapmakta zorlandım. Normal bir sabun işte Undecided. Yani öyle süper bir tarafı yok.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(20/10/2013, Saat: 16:56)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette Fatboy ( Kişinin kilosuna göre tıraş aleti bana uyanda Slim )

Iridium Super (1) (İrrite ediyorumun kısaltması)

Omega 20102 28mm. (Avrupada lisans okumuş başak fırça)

Arko Sabun (Lijun abimin evinde 8 koli var hayvanları sevdiği için avcı fişekliklerine mermi yerine arko taktı)

Zaza Şap (Kutusunu atmayın İHA refill takarız)

Rebul Mandarine Kolonya (Geçen bayram ellerine döktüğü misafirler bu bayram gelmedi)

2lj6jw5.jpg
Makine orak
Jilet permasarp
Fırça lider
Sabun arko stick
Iha şap
Arko aftershave krem

Muhle r89 ve kimson fırça elime geçene kadar temin ettiğim malzeme ile tıraş oldum
Kesik var kan var tahriş var yanma var ne ararsan var : ) geleneksel ıslak tıraşa hoşgeldim...

GT-N7100 üzerinde Tapatalk ile gönderildi
(20/10/2013, Saat: 19:59)metintalha Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makine orak
Jilet permasarp
Fırça lider
Sabun arko stick
Iha şap
Arko aftershave krem

Muhle r89 ve kimson fırça elime geçene kadar temin ettiğim malzeme ile tıraş oldum
Kesik var kan var tahriş var yanma var ne ararsan var : ) geleneksel ıslak tıraşa hoşgeldim...

ama yüzde sakal yok,

bu savaştan bir kez daha galip çıkmanın verdiği gurur da olsa gerek Smile
memleket kurtulana kadar siyah
(20/10/2013, Saat: 20:02)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Jilet permasarp
Fırça lider
Sabun arko stick
Iha şap
Arko aftershave krem

ama yüzde sakal yok,

bu savaştan bir kez daha galip çıkmanın verdiği gurur da olsa gerek Smile

2 yaşındaki prensesim farkı farketti kartuşa elveda. Tecrübe ile ilerde inşallah hem kesik ve tahrişi azaltır hemde sinekkaydı yaptirmaya hak kazanirim : )

Jilet permasarp
Fırça lider
Sabun arko stick
Iha şap
Arko aftershave krem

Hem geçmiş hem sıhhatler olsun Smile. R89' unuza en kısa zamanda kavuşmanız dileğiyle...Gerçekten çok fark ediyor.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,547 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,273 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,547 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,763 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,203 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,025 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: