Günün Tıraşı (SOTD)
http://www.geltir.com/thread-255.html
Proraso pre Smile
Tobs avocado Big Grin
victoria daxer firca Smile
edwin jagger de89l Big Grin
rapira jilet Angry
dr harris sandalwood as Big Grin
444 Big Grin
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Proraso sandalwood
Fs finest 24 mm
De89barley
Derby jilet
Man's sport tiras kolonyasi

Derby ile sinekkaydi olmasa da konforlu tiras olmaya baslamistim. Prorasonun super sandalagaci kokusunda ve kayganliginda barley'im derby'ye vals yaptirirken ayagi takildi ve dudagimin ustunu son perde-son hamlede kesti. Sap bile fayda etmedi; akacak kan damarda durmazmis. Kurban bayraminda derby'nin tek bicakli plastik makinasiyla yine dudagimi koparmistim; bu iki etti. Tesadufe bakin ki yine derby Smile
Man's kolonyanin kokusu guzel fakat yakti namussuz.
Biraz tahrisliyim bugun kusuruma bakmayin; surc-u lisan ettiysem affola.
İyi aksamlar.
Füme Sabun
Lijun 22mm Finest
Fram 6/8 Ustura
Şap
Papatya Sabunu (Tıraş Sonrası)
Nivea Anti Irritation Balsam

Füme Sabunu çöpe atacaktım fakat son bir şans vereyim dedim. Son şansı olduğunu anladı sanırım Lijun fırçayla bol köpüklü ve güzel bir tıraş verdi. 2 perde de tıraş oldum. Ben de ne çektiysem hep bu 2. perdelerde çekmeye başladım. Ne zaman bir yerimi kessem hep bu 2. perde de oluyor. Usturayı bir kenara bırakmıştım, 2. perde için yüzümü köpükledikten sonra dikkatsiz biçimde usturaya elimi uzattım ve cırt diye baş parmağıma girdi. Neyse dedim tıraşa devam ettim bu seferde boyun bölgesine ufak bir kesik attık. Tövbe edicem en sonunda Smile

Bu arada tıraş sonrası Papatya sabununu tavsiye ederim. Şaptan sonra elinizde köpürtüp yüzünüze sürüyorsunuz, aynı şap gibi biraz beklettikten sonra soğuk suyla duruluyorsunuz. Güzel bir ferahlık hissi veriyor, cildi yumuşatıyor.
tamerkamisli.blogspot.com
nQSodCf.jpg

az evvel Gillette Aristocrat ile ilk tıraşımı oldum

daha önce sürekli kullandığım slim twist ile kıyaslamak istiyorum ancak inanın bana ikisi çok farklı aletler ve kıyaslama yapmak anlamsız

öncelikle şunu söyleyeyim ki korkudan hayatımın en dikkatli tıraşını oldum. zira alet hakikaten çok agresif. tıraş olurken çıtır çıtır sakal sesleri yankılanıyor Smile 4 günlük sakalı tek perde geçtim. ben hiçbir zaman sinekkaydı peşinde olmadım. bu nedenle bu kez de 2. perdeyi geçmedim. doğrusu buna gerek de yoktu. slim twist ile de tek perde oluyordum ama aristocratın tek perdesine kıyasla çenemde ve boyun bölgemdeki sakalların bir kısmı düzgün kesilmiyordu. aristocratta böyle bir sorun kalmadı. tek perde sonunda ele zerre sakal gelmeyen bir surata sahip oldum. yakın tıraş dedikleri bu olsa gerek. ayrıca bu alet sayesinde yakın tıraş peşinde koşan siz geleneksel tıraş tutkunlarını anlamaya başladım [ki bu iyiye işaret değil Undecided ].

işin ilginç yanı alet son derece yakın tıraş sağladığından aynı yerden üst üste geçmeye gerek kalmadı ve slim twistten daha az tahriş yaşadım. ama bunda çok dikkatli tıraş olmamın da payı büyük. tıraş sonrası rebul faslında çok çok az yanma oldu.

sabun olarak arko, fırça olarak FS 26mm finest kullandım.
jilet olarak rapira kullanmama rağmen sonuç mükemmel. alet perma sharp ile tehlikeli olabilir Smile

Selamlar
2209su.blogspot.com
Sovyet dönemi mekanik saatleri üzerine bir blog

www.facebook.com/Leatherworksbyemre
leatherworksbyemre.blogspot.com
Kendi üretimim saat kayışları
Aleti çok iyi tanımıyorum ama benim r41den agresif olmadığını sanıyorum. Rapira jilet ve tek perde ile çok yakın traş almışsınız,benim için mümkün değil...Gerçi 4 günlük sakal iyice kendini bırakmıştır ama anlamıyorum sizdeki sakal ise bendeki ne?Smile
(15/04/2013, Saat: 00:54)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleti çok iyi tanımıyorum ama benim r41den agresif olmadığını sanıyorum. Rapira jilet ve tek perde ile çok yakın traş almışsınız,benim için mümkün değil...Gerçi 4 günlük sakal iyice kendini bırakmıştır ama anlamıyorum sizdeki sakal ise bendeki ne?Smile

üstad dediğim gibi pek fazla alet ile kıyaslama yapacak kadar bilgim yok. dolayısıya slim twist ile kıyasladım ve ona kıyasla çok daha temzi bir tıraş elde ettim. tıraşı duştan sonra oldum. ayrıca sakalım fırça gibi gür değil Smile tüm bu açıklamalardan sonra sanırım daha aydınlatıcı olur yazdığım tecrübe Wink

r41 ile #21'i kıyaslayabilecek biri varsa sevinirim Smile
ben de merak ettim.
2209su.blogspot.com
Sovyet dönemi mekanik saatleri üzerine bir blog

www.facebook.com/Leatherworksbyemre
leatherworksbyemre.blogspot.com
Kendi üretimim saat kayışları
41kopya2.jpg

3 günlük sakala futurla 3-5 derken daldım son ayarda. Sonuç mükemmel. Big Grin
Her şey kontrol altında.Neredeyse sıfır tahriş,bir iki küçük sivilce kesiği dışında gayet güzel Smile

21kh306.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

solingen tuckmar 5/8 ustura
lıjun manchurian fırca
cella
bebak acı badem sütü

arkadaşlar cella ile bebak sütü denemeyen arsa bi denesin derim
bence çok iyi bir kombinasyon

futur faciasından sonra çok iyi gelen bir traş oldu

saygılar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,547 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,273 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,547 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,763 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,203 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,025 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: