Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı
(07/09/2022, Saat: 16:35)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerinde cep telefonu ile oynamaları konusu farklı bir durum, vatandaş sürekli harıl harıl çalışan memurlar görmek istiyor olabilir, o gün fazlasıyla çalışan bir memur 2 dakika mola verip telefonu eline almıştır ya da işi umursamayan bir memur elinde telefonla uğraşıyor olabilir, bir anlık görüntü aldatıcıdır, o konu amirini bağlar, sonuçta özel sektörde çalışan insanlar da makine gibi sürekli çalışmıyor, önemli olan verimli çalışmaktır, şekle takılan insan her zaman yanılır. Ayrıca, her kamu kurumu aynı değil, bazı birimler ciddi anlamda yoğun çalışıyorlar ve yapılan işin sorumluluğu da ağır. Konumuza dönecek olursak; benim demek istediğim öğretmen, polis, doktor vs. istediği gibi saç sakal bırakıyorsa, hatta dövme yaptırıyorsa kamuda birlik olması adına bu kural bütün kamu kurumları için geçerli olmalı diye düşünüyorum. Ben kamu kurumlarında karşımdaki insanın yaklaşımına ve işimin görüldüğüne bakarım, beni rahatsız edecek derecede bir görüntü yoksa kılık kıyafet saç sakal hiç bir önemi yok. Bu konuda bazı kamu görevlileri için istisnai düzenleme de yapılabilir ama genel anlamda görünüşünün arka planda olduğu kişiler için özellikle de günümüzde bu tip kısıtlamalar çok gereksiz diye düşünüyorum.
Vatandaşı yargılayan adalet personeli veya çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerin sakal bıyık konusunda serbest olması muhattabını şüpheye düşürmez mi? Bence işi şekile takılıp takılmamak olarak görürsek yanlış olur

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(07/09/2022, Saat: 17:26)İskorpit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vatandaşı yargılayan adalet personeli veya çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerin sakal bıyık konusunda serbest olması muhattabını şüpheye düşürmez mi? Bence işi şekile takılıp takılmamak olarak görürsek yanlış olur

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hilal bıyık, top sakal, fazla uzun sakal vb. onlara bir düzenleme getirilebilir. Normal kirli sakal veya bir tutam olacak şekilde çenede sakal (yanları biraz daha kısa olabilir) gibi modellerin herhangi bir görüşü temsil ettiği yok. Ben bu konularda daha özgürlükçü yaklaşıyorum. Eğer mini etek giyen bir öğretmene ses etmeyip başörtüsü olan bir öğretmene ses edilirse orada köküne kadar yobazlık vardır. Ya da tam tersi başörtüsü takan hakimin adaletine güvenen ama açık giyinip biraz da fazla makyaj yapmış hakimin adaletine güvenmeyen kişi de yobazdır. Yasaklama mantığıyla gidersek iş çok uzar. Mesela bazı kadınlar iç çamaşırı hizasında şort giyip üzerinde de sutyen gibi bir badi ile gezebiliyor, erkek bakınca da sapık oluyor değil mi? Bir erkek boxer ve atlet ile gezse yine erkek sapık olur değil mi? Peki burada bir yanlışlık yok mu? Ben aşırılığın her türlüsüne karşıyım. Bir tarafa gelince modernlik, özgürlük, diğer tarafa gelince şeriatçı vs. diyenler ya da tam tersi bir tarafa gelince dinsiz, imansız deyip kendilerine gelince herkes böyle giyinmeli, sakalı kesmek haram vb. fetva veren tipler kadar zararlı bir canlı türü daha yoktur.
TemeT NoscE
İskorpit ve sudüşleri komşularım görüşlerinizi eleştirilerinizi anlayışla karşılıyorum. Ortak noktamızın şu olması gerektiğini düşünüyorum saygı. Bizler Geltir ailesi nasıl tıraş olmak için can atıyorsak ve forumada bu yüzden üye olduk. Devlet dairesi dediğimiz kurumlar çok ciddi müesseselerdir. Karşınızda devleti temsil eden biri var ve vatandaş olarak işinizi görmeye gidiyorsunuz. Nasıl giderken bizler de ciddi bir yere gittiğimiz için tıraş oluyorsak saygıdan dolayı memura değil gittiğimiz kurum devlet kurumu. Benden yaşça küçük belki yarı yaşımda bir memurun karşısında 45 dakika ayakta beklediğimi bilirim ha o bana saygı duymadı ama ben devletime saygı duydum. Onun da sakalları uzundu gerçekten dedim sesimi çıkarmayayım. İnsanların günümüzde ideolojileri para ve kendi çıkarları için nasıl kullandığını görüyoruz. Cep telefonu kullanımına gelecek olursam eğer benim işimi aksatıyor ve beni bekletiyorsa karşıyım kusura bakmasın sosyal medyada dolaşması için vergilerimizden maaş almasın. Şahsen ben karşımda sakalı geçtim top sakallı bir memur görürsem yuh derim dedim de.
(08/09/2022, Saat: 02:32)Johny White Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İskorpit ve sudüşleri komşularım görüşlerinizi eleştirilerinizi anlayışla karşılıyorum. Ortak noktamızın şu olması gerektiğini düşünüyorum saygı. Bizler Geltir ailesi nasıl tıraş olmak için can atıyorsak ve forumada bu yüzden üye olduk. Devlet dairesi dediğimiz kurumlar çok ciddi müesseselerdir. Karşınızda devleti temsil eden biri var ve vatandaş olarak işinizi görmeye gidiyorsunuz. Nasıl giderken bizler de ciddi bir yere gittiğimiz için tıraş oluyorsak saygıdan dolayı memura değil gittiğimiz kurum devlet kurumu. Benden yaşça küçük belki yarı yaşımda bir memurun karşısında 45 dakika ayakta beklediğimi bilirim ha o bana saygı duymadı ama ben devletime saygı duydum. Onun da sakalları uzundu gerçekten dedim sesimi çıkarmayayım. İnsanların günümüzde ideolojileri para ve kendi çıkarları için nasıl kullandığını görüyoruz. Cep telefonu kullanımına gelecek olursam eğer benim işimi aksatıyor ve beni bekletiyorsa karşıyım kusura bakmasın sosyal medyada dolaşması için vergilerimizden maaş almasın. Şahsen ben karşımda sakalı geçtim top sakallı bir memur görürsem yuh derim dedim de.

Komşum devlete olan saygınıza diyecek bir şey yok, biz millet olarak devleti her zaman başımızın üzerinde görürüz, fakat sizin dediğiniz çok ciddi müessese olayı her ortam için geçerli değil. Devlet 10 metrekare odaya 5 kişiyi tıkıyorsa, ayda 1-2 kere temizlik yapılıyorsa, tuvaletlerden bırak kağıt havluyu tuvalet kağıdını bile kaldırıyorsa (son 2-3 yıldır böyle, evden getiriyoruz), vatandaş adı altında gelenlerin yarısı at hırsızı gibiyse (adliye için konuşuyorum) vs. sen o ortamda günde iki kez tıraş olup smokin de giysen olmaz, hatta takım elbise giysen sırıtır yani hasta derler adama. Bu arada her memur da devleti temsil edemez, bunu da belirtmiş olayım. Ayrıca, önünde acil yapması gereken işi olan memurun telefonla oynaması gibi bir durumu zaten kimse savunamaz, benim dediğim farklıydı, yani bazısı sigara içtiği için günde en az 10 kere bahçeye iniyor çıkıyor, bazen aşağıda muhabbete takılıyor, toplarsan günde 2-3 saati böyle yiyor, diğer adam sigara içmediği için odadan çıkmıyor, acil iş olmadığı zamanlarda ara sıra 5 dakika eline telefonu alması çok değil, o arada vatandaş geldi elinde telefon var, adam vatandaşla ilgilenmeyip hala telefonla oynuyorsa tamam ama diğer türlü bir kareye takılıp bir kişi hakkında fikir yürütmek yanlış olur. Kurumdaki çoğu kişi bilir kimin nasıl iş yaptığını, vatandaş dışarıdan gördüğüyle bilemez. Bazı kurumlarda da vatandaşı görmediği ayrı odada çalışan memurlar var. Onların sakal bırakıp bırakmaması vatandaş vs. açısından hiç önemli değil, ancak bu defa diğer memurlar biz de 657'ye tabiyiz neyimiz eksik derler, yani bir kural olacaksa veya kaldırılacaksa herkesi kapsamalı (vali, kaymakam, emniyet müdürü, jandarma komutanı vb. istisnai kişiler hariç), yoksa ayrışmalar çoğalır, huzur kalmaz.
TemeT NoscE

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,670 14,440,367 18/03/2024, Saat: 21:40
Son Yorum: Johny White
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,341 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 286,118 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Tıraş Olma Sıklığı Kalfa 25 24,964 04/09/2022, Saat: 23:59
Son Yorum: cavenaut
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,974 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,570 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,580 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,512 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,661 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: