Günün Tıraşı (SOTD)
(09/12/2021, Saat: 12:35)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm dostlarımıza sıhhatler olsun. 0e27b58441aef772c698af09ed338f10.jpg

Ustura çok şık ! Sıhhatler olsun
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@"habaz" Çok teşekkür ederim. Bu yıl yeni aldığım usturalardan birisi. Sap Paua deniz kabuğundan imal edilmiş, 7/8 battal boy bir barber notch Böker. Şu an ki döviz kurlarını görünce iyi ki almışım dedirttirenlerden Smile
(09/12/2021, Saat: 12:35)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm dostlarımıza sıhhatler olsun. 0e27b58441aef772c698af09ed338f10.jpg

Güzel ve şık bir usturaymış. Hayırlısı olsun.
Sıhhatler olsun dostlar 7e31141fb23c3446fbbe3047c0c72810.jpg

SM-G985F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tıraş aleti Parker 90R
Derby usta Jileti
Nivea tıraş kremi
İsana porsuk fırça
Yüzdeki kirden tozdan arınmak için ve daha konforlu bi tıraş için yüz yıkama jeli kullanıyorum. İnanın bana faydasını göreceksiniz. Denemenizi önerirm

İş cıkışı eve gelmişim duş alıcam ama dedim önce bi tıraş olayım. Bu aralar yine jilet yorumlarını okuyorum eminin sizdede oluyordur saatlerce yorumları okuyorum kimisi bela okurken kimiside sanke feather gibi övüyordu ve denemeye karar verdim
Türkiye geldiğimde 2 karton almıştım ama bi türlü sıra gelmemişt ve nihayet o büyük gün geldi jileti kutusundan çıkardım 4 yıl önce aldığım parker 90r makineme taktım yüzümü acele bi şekilde yüz yıkama jeliyle yıkadım nivea kremi fırçama sürdüm be yüzde köpürtmeye başladım
Yaklaşık 2 dakika süren işlemden sonra yavaşca tıraşa başladım yanaklarda sıkıntı çıkarmadı yalnız çene altında ve burun altında hafif sakal bırakmıştı. Bence keskinliği gayet yeterli konfor açısından söyleyemem çünkü çok büyük hata yaparak tersten aldım sakalarımı tıraş bittikten sonra polonyadan ısmarladığım ve bugün elime ulaşam proraso şapı yüzüme sürdüğümde aşırı fazla yanma hissettim yüzümde herhangi bir kesik veya kanama olmadı.

Yüzümü duruladım ve duşa girdim duştan çıktıktan sonra yine türkiyeden aldığım rebull aqua kolonyayı yüzüme sürdüm ve yine yüzümde yanma oluştu rossmandan aldığım isana marka sensetiv balsamıda üstüne yapıştırdırdım
Genel olarak güzel bi tıraştı kanamasız ve kesiksiz tek hatam terstem almamdı.
@"Hexciter" Teşekkür ederim Alp hocam.   Ustura  Ustura
@"kasim1" Şap'ın cildinizde yanma yapmasının nedeni kendinizin de tespit ettiği üzere yakın tıraş ısrarınızdan kaynaklanan bir durum. Cildinizin reaksiyon gösterme nedeni de bahsettiğiniz ritüel'e sakallarınızın ve cilt yapınızın alışkın olmaması/veya cilt hassasiyeti. Yani normal rutininizde tersten almıyorsunuz anladığım kadarıyla sakallarınızı. Ayrıca sorunsuz geçen bir tıraş sonrası dahi cilt yapınıza bağlı olarak şap anlık bir ısırma yapabilir ciltte. Yani tıraş sonrası şap testi yapayım, hatalarımı tespit edeyim yaklaşımı her zaman herkes için doğru ve geçerli bir yaklaşım değil. Cilt yapınıza bağlı, cilt hassasiyetinize bağlı her tıraşta da reaksiyon gösterebilir. Reaksiyon şiddeti yapılan hatalara göre aynı olmayacaktır tabi. Tıraş sonrası da normalde açılan cilt gözeneklerinizi kapatıp, yatıştırmanız gerekiyor. Mevsim itibariyle soğuk duş almadığınızı farzederek tıraş sonrası duş uygulaması da çok sağlıklı bir yaklaşım değil. Hassas ciltli biri değilseniz tıraş öncesi duş almanız daha yerinde olacaktır. Buz gibi soğuk suyla duş alıyorsanız birşey diyemem tabi. Almış olduğunuz duş sonrası da iyice hassaslaşan cildinize 80cc yüksek alkollü kolonya tatbiki yine tahriş finali yaşamanızın ana unsurlarından. Akabinde uyguladığınız balsam bu denli yıpranan cildinizin tedavisi adına doğru bir uygulama olmuş. Nacizane tıraşınızla ilgili görüşlerim bunlardır. Sıhhatler olsun.
@"marv" yorumun ve düşüncelerin için teşekkür ederim.
Aslında hep böyle tıraş olurum ama ilk defa böyle oldu burada yaptığım tek hata ise tersten almamdı.
3 gün sonrski tiraşımda bu sefer tersten almayacağım ve sonucu burada paylaşacağım
Bu tıraşımı @ekindgn 'a ithaf ediyorum. Smile

Fırça: Başak namı diğer Ba"Soc" Owners Club
Sabun: Arko,
Ustura: Sedef,
Jilet: Permasharp,
Tıraş Sonrası: İha Şap,
Tıraş Sonrası: Eyüp Sabri Tuncer Çeşme limonu.

Tek perde+düzeltmeyle efsane kadro, efsane tıraş.
cea28488f769977c50c078dcf9f21040.jpg
@"marv" yeterde artar bile Smile sıhhatler olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,816 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,460 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,210 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,396 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,576 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,831 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,291 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,037 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: