Tıraş Malzemelerinin Bakımı
Bence sterimedendonun zararı yok. Olsaydı benim aletlere olurdu, çünkü bir defasında aletleri sıvıya yatırıp evden çıkmıştım. Yaklaşık 3 saat kalmışlar, hepsi pırıl pırıl oldu. Progress dahil.

Tabi üstte yazdığım tavsiye değildir, unutmasaydim o kadar tutmazdim. Bekleme süresi olarak 15-20dk yeterli sanıyorum.
(28/01/2021, Saat: 20:03)mennan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar tecrübe etmiş biri cevap verebilirse çok seviniri. Ne kadar zaman bekletmeli kireç ve sabun artıklarının çıkmadı için. Ağaç ve progressin altındaki gibi sert plastikler bu sıvının içinde bir zarar görürmü. Sanırım eldiven kullanmak lazım cilde değmesi de zararlımıdır bu sıvının. Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Komsum selam,

Sterimedendo zarar vermedi bendeki alet ve fircalada biraz uzun sure kalmasina rağmen. Çikmayan kirleri eski bir dis fircasi ve saç sampuani ile fircalayarak çikarmayi deneyebilirsiniz.
SterimedEndo aletlerde kireç çözme, dezenfekte namına güzel iş yapıyo. Fırça temizliği meselesine gelince, dün bir domuz bir porsuk fırçamı yatırdım 20 dk.lığına. Temizlemesine güzel temizledi kireci artık sabunu falan ama çok uzun süre durulamama rağmen özellikle düğüm bölgesinden kolay kolay çıkmıyor. Heralde doğal kıl olduğu için kıllar bünyesine emdi solüsyonu. Kimyasal, nispeten rahatsız edici bir kokusu var o da kalıcı baya.

Muhtemelen sadece tıraş aletleri için kullanırım bundan sonra. O da uzun periyotlarda(6 ay-1 yıl). Fırçalar için sirke ya da limon tuzu solüsyonu yeterli olacaktır muhtemelen.
(30/01/2021, Saat: 17:15)Benzodiazepin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SterimedEndo aletlerde kireç çözme, dezenfekte namına güzel iş yapıyo. Fırça temizliği meselesine gelince, dün bir domuz bir porsuk fırçamı yatırdım 20 dk.lığına. Temizlemesine güzel temizledi kireci artık sabunu falan ama çok uzun süre durulamama rağmen özellikle düğüm bölgesinden kolay kolay çıkmıyor. Heralde doğal kıl olduğu için kıllar bünyesine emdi solüsyonu. Kimyasal, nispeten rahatsız edici bir kokusu var o da kalıcı baya.

Muhtemelen sadece tıraş aletleri için kullanırım bundan sonra. O da uzun periyotlarda(6 ay-1 yıl). Fırçalar için sirke ya da limon tuzu solüsyonu yeterli olacaktır muhtemelen.
Limon tuzu kaplamaya zarar verebilir. Ben yumayı limontuzlu suya atmıştım bütün kaplaması çıkmıştı.

https://dolap.com/profil/sohayli
https://beyfendi.org
(30/01/2021, Saat: 17:21)sohayli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Limon tuzu kaplamaya zarar verebilir. Ben yumayı limontuzlu suya atmıştım bütün kaplaması çıkmıştı.

https://dolap.com/profil/sohayli

Doğrudur komşum. Zaten sadece fırça kılları için düşünmüştüm ben de. Krom aletlerde kullanmam zaten.
(30/01/2021, Saat: 17:24)Benzodiazepin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğrudur komşum. Zaten sadece fırça kılları için düşünmüştüm ben de. Krom aletlerde kullanmam zaten.

Ben de sentetik fırçayı 20 dk bırakmıştım dediğiniz gibi düğüm bölgesi fazla köpüklü oluyor ama bunun sebebi bence sterimedendo değil aylarca düğümde biriken sabun artıkları. Uzun bir durulama ile köpük/sabun kalıntısı bitinceye kadar yıkadım. Sonra herhangi bir sabunla köpurtme yaptım tekrar yıkadım. Ne koku ne de düğümde sorun kalmadı bende.
Ben kuruduktan sonra elimle bir süpürme hareketi yapıyorum toz çıkarsa o hafta temizliyorum toz çıkmazsa fırçalara dokunmuyorum.
Aylık temizlik günüm bugün. Sterimedendo ile tüm ürünleri 30 dklık bekletme ve sonra kireçsiz bir suda bekleterek yumuşak diş fırçası ile hafif fırçalıyorum.
Bugün benim üç güzellerin bakımlarını temizliğini yaptım.

c5Vooc.jpg
bulaşık makinesinde yıkıyorum, şuana kadar bir olumsuzlukla karşılaşmadım Big Grin aksine gıcır gıcır temiz çıkıyorlar makineden Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,707 Dün, Saat: 12:59
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,163 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,768 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,457 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,370 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 968 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,575 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,302 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,182 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,338 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: