Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları
Komşular selam,

Bende Thater ve Simpson Porsuk, Yani Tuxedo Sentetik ve en son aldığım Frank Shaving G4 var. Sentetik kullanmaya başladığımdan beri porsukları kullanmıyorum. Su tutmama sorunu yaşamadım sentetiklerde. Sadece köpürtme ortasında biraz daha su ekliyorum fırçaya güzel köpük veriyor. Hatta daha az sabunla daha kıvamlı köpük oluyor sentetiklerde.

Yani Tuxedo Knot gerçekten güzel ve omurgalı, tavsiye ederim. Biraz daha omurgalı ve yüze masaj yapan fırça olsun diye forumda okuduktan sonra Frank Shaving G4 aldım Aliexpressten. Hatta Frank Shaving güzellik yaparak 22mm knotu 24mm ile ücretsiz olarak değiştirip gönderdi (Yani benzeri 70 mm uzunluktaki bir sapa taktılar - Conversational Shaving yazıyor üzerinde). G4 Yani Tuxedodan bir tık daha sert yüzde fazla açılmıyor, güzel köpürtüyor ben beğendim. Yani veya Frank Shaving G4 modellerini öneririm sentetikler için. Simpson ve Razorock sentetik modelleri denemediğim için onlar hakkında bir yorumda bulunamayacağım.

Keyifli traşlar

1209427e1c3941c70f7a23fc24ab7587.jpg

13c9bcd43d47feb8bb23c27cc3445344.jpg
(03/09/2020, Saat: 20:58)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bir konuda daha bahsi gecmisti yine ama, kafamda toparlamaya calistigim konu bu, evo haric populer sentetiklerin bircogunu denedim, muhle 25 degisimden 23 olarak dondu bi abim sagolsun gecici olarak vericek, evoyu hic kullanmadim fikir yurutebilmem icinde en az 15 gun farkli kombinasyonlarla denemek lazim, o yuzden o konuda disardan yardim alicam biraz zaman alir ama toparlanma aşamasinda.

Çok iyi düşünmüşsün İsmet. Sentetikler çok yol kat etti. Şöyle derli toplu bir yazı olması yeni başlayan kullanıcılara yol gösterici olur. Dört gözle bekliyor olacağım.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(05/09/2020, Saat: 19:35)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok iyi düşünmüşsün İsmet. Sentetikler çok yol kat etti. Şöyle derli toplu bir yazı olması yeni başlayan kullanıcılara yol gösterici olur. Dört gözle bekliyor olacağım.

Kadi kizinin kusuru tadinda bisey olmasada abi, biseyler karalamaya calisicam, tabi benim yazdiklarimdan cok konu devaminda gelen yorumlarda asil yol gosterici olacak kisim. Sag ol abi ne zamandir aklimda baslik konu vs zaten surekli banyoda kopuk yapiyorum vakit buldukca. Ve asil biz senin yeni yazilarini dört gözle bekliyoruz abi keyifle defalarca okudum bir cok incelemeni.
Sanırım 1 ay olmuştur sentetik kullanmaya başlayalı. Bu süre zarfında başka fırça kullanmadım.

Yüzde köpürtme yapmayı becerebildiğim tek fırça, suda bekletmeye gerek yok, çok hızlı köpük yapıyor, çabuk kuruyor vb nedenlerle pratik. Lakin yok, her geçen gün yüzümde o "laylon" hissini biraz daha fazla hissediyorum nedense. Porsuğun verdiği hissiyat bambaşkaymış gerçekten...

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Çabuk kuruduğu için seyahate uygun olması veya özel nedenlerden dolayı sentetik kullanan komşularıma, daha önce hiç sentetik fırça kullanmadığım için şunu sormak istiyorum: sadece kullanım açısından (masaj etkisi, köpük yapması, su ve sıcağı tutması vs.) değerlendirecek olursak, en iyi sentetik fırça orta halli bir porsuk veya domuz fırçadan iyi midir?
TemeT NoscE
(05/10/2020, Saat: 18:10)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çabuk kuruduğu için seyahate uygun olması veya özel nedenlerden dolayı sentetik kullanan komşularıma, daha önce hiç sentetik fırça kullanmadığım için şunu sormak istiyorum: sadece kullanım açısından (masaj etkisi, köpük yapması, su ve sıcağı tutması vs.) değerlendirecek olursak, en iyi sentetik fırça orta halli bir porsuk veya domuz fırçadan iyi midir?

Bence çok göreceli bir konu ama benim için 'evet' kesinlikle iyi.
Suda bekletmeye gerek duyulmaması gibi harika bir artısı var.
(05/10/2020, Saat: 18:10)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çabuk kuruduğu için seyahate uygun olması veya özel nedenlerden dolayı sentetik kullanan komşularıma, daha önce hiç sentetik fırça kullanmadığım için şunu sormak istiyorum: sadece kullanım açısından (masaj etkisi, köpük yapması, su ve sıcağı tutması vs.) değerlendirecek olursak, en iyi sentetik fırça orta halli bir porsuk veya domuz fırçadan iyi midir?
Subjektif bir konu muhtemelen ama ben açıkçası sentetik yerine 2 band porsuk tercih ederim her halükarda tıraş keyfi açısından. Hatta porsuk, domuz ve sentetik olarak gider öncelik sıralamam.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Alet, jilet vs gibi fırçaların da kişiden kişiye göre değişebileceği aşikar ama suda bekletmeye gerek olmaması, çabuk kuruması vs. dışında bunlar ile ilgili sıkıntısı olmayanlar için özellikle de cilt sağlığı açısından sentetiğin bir artısı var mı yoksa bu da tamamen göreceli bir durum mu merak ettim. Açıkçası ben hemen her şeyde doğallıktan yana olduğum için özellikle elinde yeterli bir kalitede porsuk fırçan varsa başka bir şeye gerek yok diye düşünüyorum. Çeşit olmasını tercih edenleri, sık seyahat edenleri, seyahat ettiği yerde tıraş olma zorunluluğu olanları bir kenara bırakıyorum.
TemeT NoscE
(05/10/2020, Saat: 18:22)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Suda bekletmeye gerek duyulmaması gibi harika bir artısı var.

En sevdiğim yanı da bu.
So far so good..
Sentetik fırçaların ısı ile arası nasıl acaba? Doğal kıllarla kıyaslandığında daha dayanıklı ya da dayanıksız diyebilir miyiz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi Şarabi 28 mm Tuxedo Sentetik Tıraş Fırçası Alkali 0 8 17 dakika önce
Son Yorum: Alkali
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,292 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,141 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 158,313 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,541 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,351 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,520 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,755 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,574 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,436 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: