Merhabalar
Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Foruma hoşgeldiniz komşum. Keyifli tıraşlarınız olsun.
Bu samimi karşılamanız ne kadar hoş, terapi gibi oldu düşüncelerin karşılık bulması heyecan verici. Uzun zamandır görmediğim arkadaşlarımı, mahalledeki abilerimi bulmuş gibi hissediyorum. Teşekkür ederim
iJC5pE.jpg

10 puan 10 puan 10 puan

Hoşgeldiniz, sizi tebrik ederim komşum. Köpüğünüz bol, keyfiniz daim olsun.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Samimiyetinizden ötürü teşekkür ederiz. Nice keyifli ve tahrişsiz tıraşlarınız olsun.
Hoş geldiniz komşum, keyifli tıraşlar.
Hoşgeldiniz iyi forumlar.
Komşum hoşgeldiniz.
Deden gibi tıraş ol.
Aramıza hoş geldiniz komşum keyifli forumlar dilerim.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Böyle uzun uzun anlatmayı pek sevmem ama dinliyorsunuz komşularım ne yapayım. Geleneksel tıraşa 7 sene önce  berberimin hediye ettiği arko sabun ve domuz fırça sayesinde adım attığımı yazmıştım.

Bana fırçayı 1 gün boyunca baş aşağı suda birakmamı söylemişti. Kökleri suyu iyice emsin ki sağlam olsun demişti. Ben de öyle yaptım. Alameti farikası var mıdır bilmiyorum. O fırça halen durur. Kılları sağlam ama knotu tak-çıkar Smile Duruyo öyle iyi ki atmamışım. Geleneksel tıraşla tanışdıkça onun da gözümdeki kıymeti arttı. İlk fırçam.

Ben tıraş sabunu olarak arkodan başka bi sabun olduğunu bu forum sayesinde öğrendim. Kremlere göre daha sağlıklı diye hep arko sabun kullandım. Köpük kıvamının ne olduğunu da burada öğrendim. El sabunu gibi köpürtmeye çalıştığım için hep sulu oluyormuş. Bilmiyoruz ki kimse de bilmiyor. Herhalde böyledir. Ne kadar komplike olabilir ki. Göz kararı bi kıvam tuttur, sür geç işte.

Babam bildim bileli krem ve fırça kullanır, ağzı kırık permatik elbette. Acaba köpüğünün kıvamını nasıl yapıyor şimdi çok merak ediyorum. Hiç dikkat etmedim. Pamuk gibi yanağının sırrı tek bıçaklı permatiğiyle, domuz fırçasıyla hazırladığı kıvamlı köpüğü olabilir mi. Ben 3 bıçaklıyla tıraştan sonra yüzüme dahi dokunamazken, o tıraş olur gelir mermer gibi yüzünü mıncıklardık. Karantinadalar şimdi, Allah'ın izniyle bi dolsun gidip elini öpeceğim, gerçi öptürmez ama, benim için bi tıraş olmasını isteyeceğim. Köpüğünün kıvamına, bileğinin dönüşüne, jileti çekişine pür dikkat bakacağım. Ama söylemeden gideceğim. Yakınlar bize. Çünkü torunlarının geldiğini duyarsa sinekkaydısını olur bizi bekler.

Babam gibi tıraş olmak bile gurur veriyor bana. Daha bi baba hissettiriyor kendimi. Bu formu keşfedene kadar koskoca 7 yıl boyunca sadece arko sabun kullandım. Ve 3 bıçaklı. Ondan önce zaten hep jel köpük.

Pek fazla jilet denemem olmadı. Gilette sarı 7 oclock ve Mavi astrayı beğeniyorum. Simdi alet olarak Yuma, WS ve EJ89 um var, Razorock GC 84p sipariş verdim yolda.  FS G4 sentetik fırçam, proraso, arko, derby kremim var. Bir SV sabun alacağım, belki bir de porsuk fırça alırım emin değilim.

Almışken kaliteli olsun, az olsun öz olsun düşüncesindeyim. Ama öyle olmayacağını da biliyorum Smile

@mustbe komşuma saygılarımla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 646 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,679 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 678 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,214 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,691 28/09/2022, Saat: 19:34