RazoRock Lupo
(27/06/2020, Saat: 00:27)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler arkadaşlar, fikir oluşturduysa amacına hizmet etmiştir.

@fenotip komşum, çelik her alette dengesiz ağırlık anlamına gelmiyor aslında. Örneğin EJ 3one6'da belki sap ve kafa çelik olduğunda orantısız olabilirken alüminyum teecih edilebilir. Çelik Rocca'da ise kafa ve sap ağırlık dengesi yerindedir.

Haklısınız galiba komşum, tıraş aletine göre değişir. Katılıyorum size.
@Sfenks Tahir abi eline sağlık, çok güzel ve bilgilendirici bir inceleme olmuş. Son tahlilde benim gibi günlük tıraşta en korunaklı alet ve jiletle bile tahriş yaşayan hassas cilde sahip insanlar için efektif bir gün aşırı tıraş veriyor bu alet. Benim için bundan iyisi Şam'da kayısı tabiri caizse. Ben yine de çelik olanından da alacağım bir tane. Belki ona da bir inceleme yazarsın. Tekrar eline sağlık.
(27/06/2020, Saat: 03:31)donniebrasco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Sfenks Tahir abi eline sağlık, çok güzel ve bilgilendirici bir inceleme olmuş. Son tahlilde benim gibi günlük tıraşta en korunaklı alet ve jiletle bile tahriş yaşayan hassas cilde sahip insanlar için efektif bir gün aşırı tıraş veriyor bu alet. Benim için bundan iyisi Şam'da kayısı tabiri caizse. Ben yine de çelik olanından da alacağım bir tane. Belki ona da bir inceleme yazarsın. Tekrar eline sağlık.

Lupo kesinlikle kötü bir alet değil. Belki kimisine hafifliğinden dolayı dandik gelebilir, çelik daha çok kalite hissiyatı verecektir, doğru. Ben keyifle kullandım ve bu agresiflikte hafifliğin doğru tercih olarak yorumladım.
(27/06/2020, Saat: 01:44)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerine saglik hocam kut jilet konusu r41le esdegermi acaba?
R41 le shark jiletle bile tiras olabilmistim zamaninda.

Aynen dediğiniz gibi. Jileti çok bükmeyen aletler genelde cilde dik açıyla çalıştığı için küt jiletler gayet güzel iş görüyor.
Komşum inceleme için teşekkürler
Alet çok güzel görünüyor
Keyifle kullanın
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Elinize sağlık komşum, çok güzel bir inceleme olmuş.
ben bu aleti hep mild olarak düşünüyordum, inceleme için teşekkürler
Bu aleti @Sfenks komşumun uyarılarına rağmen feather jiletle denedim. Tahrişsiz sinek kaydı bir tıraş verdi. Bence çok jilet seçen bir alet değil. Tersten(ATG) alırken biraz takılma eğilimi gösterse de sorunsuz ve etkinliği yüksek bir alet.
İncelemenize aynen katılıyorum. Şahsi bir kaç görüşümü de eklemek isterim.

Artisan bir sabun ile denediğim Lupo çok sevdiğim değerli bir kardeşimin. Favori jiletim Feather ile tek perde yetecek kadar etkili bir tıraş verdi. Çok hafif bir alet. Razarock Hawk gibi aluminyum malzemeden yapılmış çok hafif. Hawk oldukça mild iken, bu gayet etkili ve konforlu tıraşa sahip. Jilet açıklığı çok, jileti takar takmaz siyah başlıktan bunu görebiliyorsunuz. 3 perde tıraşta hiç tahriş yaşamadım. Sadece hafif oluşuna alışamadım. 100 gr civarı aletlere alıştığım içindir belki. Bana göre günlük hızlı tıraşlara da gidebilecek bir alet. Farklı jiletlerle karakteri etkilenebilecek bir alet olduğunu düşünüyorum. Açı gerektirmeyen tutuşu nedeni ile benim gibi sakal kenarı düzeltmesinde problem yaşayanlara ideal. Fiyatı da uygun. Rotasyonda veya vitrinde tutulabilecek bir alet bence. Ama alırmıyım, almam. GC gibi bir abisi varken gerek yok. Mild isteniyorsa kesinlikle Hawk V2, etkili ve konforlu alet ise GC 0.84.0e306536833c7d02027558e29d0728da.jpg

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/08/2020, Saat: 10:25)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İncelemenize aynen katılıyorum. Şahsi bir kaç görüşümü de eklemek isterim.

Artisan bir sabun ile denediğim Lupo çok sevdiğim değerli bir kardeşimin. Favori jiletim Feather ile tek perde yetecek kadar etkili bir tıraş verdi. Çok hafif bir alet. Razarock Hawk gibi aluminyum malzemeden yapılmış çok hafif. Hawk oldukça mild iken, bu gayet etkili ve konforlu tıraşa sahip. Jilet açıklığı çok, jileti takar takmaz siyah başlıktan bunu görebiliyorsunuz. 3 perde tıraşta hiç tahriş yaşamadım. Sadece hafif oluşuna alışamadım. 100 gr civarı aletlere alıştığım içindir belki. Bana göre günlük hızlı tıraşlara da gidebilecek bir alet. Farklı jiletlerle karakteri etkilenebilecek bir alet olduğunu düşünüyorum. Açı gerektirmeyen tutuşu nedeni ile benim gibi sakal kenarı düzeltmesinde problem yaşayanlara ideal. Fiyatı da uygun. Rotasyonda veya vitrinde tutulabilecek bir alet bence. Ama alırmıyım, almam. GC gibi bir abisi varken gerek yok. Mild isteniyorsa kesinlikle Hawk V2, etkili ve konforlu alet ise GC 0.84.
...

@tarkaner Tarkan Bey çok teşekkür ederim inceleme için.

Anladığım kadarıyla jilet açıklığı nedeniyle R41 ayarında denmiş. Ama onun kadar agresif değil diyebilir miyiz?

Jilet açıklığı fazla olmasına rağmen GC .84'ten agresif değil galiba. Siz ağırlığının az olmaso nedeniyle mi tercih sebebi rotasyona almak istemediniz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,630 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
  RazoRock Game Changer CK89 206 97,057 30/09/2021, Saat: 01:41
Son Yorum: broraso
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,998 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde
  RazoRock Game Changer Open Comb (Jaws) CK89 11 5,945 20/09/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: sudüşleri
  Razorock Baby Smooth Erdem009 6 4,123 03/09/2020, Saat: 22:31
Son Yorum: Kacak
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,166 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  RazoRock Wunderbar Slant -mali 20 10,320 25/04/2019, Saat: 00:30
Son Yorum: -mali
  Razorock Mission zakayr 11 8,588 15/01/2016, Saat: 01:39
Son Yorum: zakayr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: