İMPA Ticaret
(28/05/2020, Saat: 20:22)hasslinger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O eft bilgilerini girdiğin an akla düşen '25. sabuna gerçekten ihtiyacım var mı?' şüphesi çok alışverişin tadını kaçırdı ya.

Smile Smile Çok haklısınız komsum.

Güleceksiniz belki ben son dönemde kontür yüklüyorum. Hesapta oldukça 50-100 artık ne varsa kesenin dibinde ara ara yolluyorum Mustafa beye. Ay sonunda bakıyorum 200 lirayı gecmisiz. Mustafa kardesim oradan gargara, el sabunu diş macun vs. artık neye yeterse bir liste gonderiyorum. Böyle biri hediye almıs gibi geliyor anlamıyorsun Big Grin Big Grin
Tişikkirlir Sipirmin.
(28/05/2020, Saat: 22:24)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile Smile Çok haklısınız komsum.

Güleceksiniz belki ben son dönemde kontür yüklüyorum. Hesapta oldukça 50-100 artık ne varsa kesenin dibinde ara ara yolluyorum Mustafa beye. Ay sonunda bakıyorum 200 lirayı gecmisiz. Mustafa kardesim oradan gargara, el sabunu diş macun vs. artık neye yeterse bir liste gonderiyorum. Böyle biri hediye almıs gibi geliyor anlamıyorsun Big Grin Big Grin
abi fikir acaip mantikli ben onu cepte kalan bozuklari kasede biriktirme yontemiyle uyguladim, 200 e yaklasti tek sıkıntı gidip bi bakkali tehtid edip butunletmek Big Grin

@hasslinger hocam aksam aksam acaip keyifle gulumsettin beni mevlamda seni hep guldursun.
Kimsenin harcama şekline veya miktarına karışmak gibi bir hakkım olmadığını, yalnızca fikir belirttiğimi söyleyerek başlamak isterim.

Eft ile ödemenin daha az pratik olması ve onay bekletmesi dışında bir sakıncası yok. Avantajları ise çok. Bir kere olmayan paramızı harcamamış oluyoruz. Geleceğimizin bütçesinden çalmamış oluyoruz. Taksit gibi bir saçmalığa bulaşmamış oluyoruz. Tıraş ürünleri ve ekipmanları zaten taksitle alınmaması gereken ürünlerdir, bunları mümkün olduğunca cebimizde var olan paralarla temin etmeliyiz. Borç içindeysek, krediler ve kredi kartı ödemeleri şişmişse, bakiye eksideyse; zorunlu ve en ekonomik alımları yapmaktan ötesi bütçe bilmezlikten başka kapıya çıkmaz.

Bu bağlamda kredi kartıyla rahatça parasını harcadığını belirtip ödeme yöntemi eft olunca 'acaba almasam mı, çok gerekli değil aslında' kafasını yaşayan arkadaşlarımızı görüp hayretler içerisinde kalıyorum. Bu kuruntuları olmayan paramızı harcatan kredi kartı yönteminde yapmamız gerekmez mi?
Ben kapitalizm seviyorum. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(29/05/2020, Saat: 10:52)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kapitalizm seviyorum. Smile

forum olarak kapitalizme sempatimiz vardir, haklisin hocam. Big Grin
(29/05/2020, Saat: 10:38)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimsenin harcama şekline veya miktarına karışmak gibi bir hakkım olmadığını, yalnızca fikir belirttiğimi söyleyerek başlamak isterim.

Eft ile ödemenin daha az pratik olması ve onay bekletmesi dışında bir sakıncası yok. Avantajları ise çok. Bir kere olmayan paramızı harcamamış oluyoruz. Geleceğimizin bütçesinden çalmamış oluyoruz. Taksit gibi bir saçmalığa bulaşmamış oluyoruz. Tıraş ürünleri ve ekipmanları zaten taksitle alınmaması gereken ürünlerdir, bunları mümkün olduğunca cebimizde var olan paralarla temin etmeliyiz. Borç içindeysek, krediler ve kredi kartı ödemeleri şişmişse, bakiye eksideyse; zorunlu ve en ekonomik alımları yapmaktan ötesi bütçe bilmezlikten başka kapıya çıkmaz.

Bu bağlamda kredi kartıyla rahatça parasını harcadığını belirtip ödeme yöntemi eft olunca 'acaba almasam mı, çok gerekli değil aslında' kafasını yaşayan arkadaşlarımızı görüp hayretler içerisinde kalıyorum. Bu kuruntuları olmayan paramızı harcatan kredi kartı yönteminde yapmamız gerekmez mi?

+1
(29/05/2020, Saat: 10:38)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimsenin harcama şekline veya miktarına karışmak gibi bir hakkım olmadığını, yalnızca fikir belirttiğimi söyleyerek başlamak isterim.

Allah’a çok şükür borç harç içinde değilim. Halim vaktim yerinde. Ama kredi kartı kullanıyorum. 5 liralık alışverişimde de kullanıyorum. Karışmak istemiyorum ile başlayan cümleler nedense hep böyle herkese karışarak bitiyor.
Saygılar.

Kredi kartı ile harcama (taksitle ya da peşin), her zaman aile bütçesinden çalmak olmuyor. Bazen kampanyalar sayesinde %10-20 ucuza mal edilebiliyor alışveriş, bu da aslında bütçeye katkı demek. İmpa özelinde bakarsak fiyatları rakiplerine göre uygun, bir de havale ile ödemede %3 indirim oluyor afişe fiyattan. Kredi kartı ile ödeme firmaya ek maliyet getireceği için belki de fiyatları arttırmamak için bu şekilde bir yol izliyor olabilirler. Sonuçta onlar için de ' Nakit Kraldır''
GÖREV OLSA BİZE YAPTIRIRDINIZ!
Mustafa bey selamlar,
Slant transferi var mı yakın zamanda?
@Alfred hocam katiliyorum tespitlerinize. 1998 universite baslangicindan beridir kullanirim kredi karti, pisman olmadim hic duzenli, kontrollu, abartmadan kullaninca aslinda buyuk nimet.

@impa mustafa bey, fiyatlarinin cogu yurtdisi ile yarisir onu biraktim hadi pahalicisin mustafa abi diyelim, ilk basladigim donemde 2 saat 2 saat kac defa aramisligim, muhabbet etmisligim, sormuslugum vardir sabirla hep cevaplamis, dinlemis, basarili yonlendirmeler yapmistir hatta 2 saat muhabbet edip sadece iki paket mavi astra ve bir kutu persona platinium almisligim vardir, ki o da direk abi biseyler aliyim diye inadimdan.
kredi karti konusu bu noktada, bu postta olmamali kanimca.
bu tip konular icin sohbet muhabbet basligimiz var.

mustafa bey bi talebim olsun ayrica kucuk MDC de getirin benim gibi kıl, gıcık, zahmetli sey sevenler kapicaktir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Karabulut Ticaret Fenotip 50 26,006 20/06/2022, Saat: 21:06
Son Yorum: solidas
  İMPA TİCARET FİYAT LİSTESİ impaticaret 17 59,508 25/01/2018, Saat: 13:15
Son Yorum: protti
  Uhuvvet Ticaret laktik 4 10,382 05/12/2015, Saat: 13:51
Son Yorum: anarche

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: