Aldığınıza pişman olduğunuz tıraş ekipmanlarınız.
Atom paracalamiyor veya uzay gemisi yapmiyoruz sonucta bu is keyif isi. Gereginden fazla anlam yuklemeden en keyif alinacak sekilde tiras olunmali. Isteyen isterse araba fircasiyla legende kopurtsun sabunu isterse kartuslu kullansin cildi el veriyor ve keyif aliyorsa. Anayasa gibi kaideler olusturum dislama yapmaya gerekyok. O zaman DE makineleride bos verelim celik ustura kullanalim. Plastik sapli fircalari atalim ahsap ceya boynuz sapli firca alalim. Hele ayarli makineler mii tovbe asa.
Demek istedigim bagazi seyleri gereksiz kutsallastirmaya veya yuceltmeye gerek yok. Herkes keyfine baksin.

Not: Sentetik fircam yok.
(11/05/2020, Saat: 13:28)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence size omurgalı geliyor olabilir bu fırça komşum. Kapta köpük yapıp yüzünüzde daha çok badana yapar gibi hareketlerle kullanırsanız daha rahat edebilirsiniz. Bende yaqi tuxedo sentetik var ve yüzde köpürtme yapamıyorum batma ve tahriş oluyor.

Komşum fırçayı ne şekilde denesem bir türlü olmadı, sanki fırçanın içinde köpüğü ve suyu yutan bir canavar var. Zaten yüzde köpürtme yapamazdım çok az sürsem bile aşırı tahriş oluyordu. Son 40-50 tıraşımda bu fırçayı kullandım ne şekil denesem bir türlü olmadı.

@Nazikas komşum fazlasıyla şans verdim bu fırçaya ama olmadı bir türlü. Az daha beni tekrar hazır jel ve köpük almaya yönlendirecekti, forumda yazılanlar sayesinde zor kurtuldum Big Grin Üstelik fırça 1.5 günde falan kuruyor, bence hata olmasa kuruma süresi o kadar fazla olmazdı.
Dear @dearlord komşum. Fırçanızı çok merak ettim. Zahmet olmazsa bir resmini paylaşır mısınız? Daha önceki yorumlarınızdan ve verilen cevaplardan Tuxedo notlu Yaqi olduğunu düşünmekteyim. Ancak son yorumunuz nedeniyle fırçanızı gerçekten merak ettim. Bu nedenle resmini görme ihtiyacı duydum. Ayrıca sizi memnun etmeyen bir fırçaya 40 - 50 defa neden şans verdiniz? Bunu da anlamakta zorlanıyorum. Keyifli tıraşlarınız olsun.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(11/05/2020, Saat: 19:03)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yeni çıkmış olması sentetik fırçaları çöp yapıyorsa tatara lar game changer lar yeni nesil envai çeşit makineler de çöptür Smile görüşünüze saygım var ancak direk alaşağı etmek yersiz bir hamle olmus.

İnsanların herşeyden önce kisisel tercihidir. Kullanana da kullanmayana da saygı duymak lazım.

Geleneksel tıraş; jilet, alet, sabun, fırça ekseninde dönüyor. Şimdi domuz fırça ile ustura kullanan HAS gelenekselci de game changer ile mühle sentetik kullanan az gelenekselci mi Smile

eskisi iyiyse porsugu domuzu geçip at kılına mi dönsek ki Smile

Verdiği his dışında fonksiyon olarak insanlar ne ne tercih ediyorsa geleneksel tırasının parçası olmuştur diye düşünüyorum ben.

Domuz ürünlerine sıcak bakmayan ve forumda paylaşılan porsuk videolarindan etkilenen oldukça fazla insan var ben dahil. Selamlar Smile

Edit: siz tercihlere saygı duymuyorsunuz anlamı çıkarmayın. Fikrimi beyan etmek açısından uzun uzun yazdım. Şahsınıza karşı değilim

+1 Herkesin fikrine saygılı olmakla birlikte kişisel olarak hayvanların keyfi olarak öldürulmesine karşı olduğum için ben de sentetik tercih ediyorum.

(11/05/2020, Saat: 02:11)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum evet benim bahsettiğim bu fırça. Geleneksel tıraşa başladığımdan beri bu fırçayı kullanıyorum ve sürekli denememe rağmen hiç kaliteli bir köpük yapamadım. Cildim kuru olduğu için hep köpüğün olmadığını zannetmiştim ama son zamanlarda şunu farkettim ki fırçayı cildime değdirdiğimde yakıyor değdiği yeri ister ıslak ister kuru olsun. Büyük ihtimal üretim hatası var fırçada. Yakın zamanlar bir komsumdan aldığım domuz kılı fırçam gelecek, onunla karsilastiracagim en kötü bu arkadaşı tıraş seti dışına atarak başka işler için kullanacağım.

Komşum merhaba, ben de geleneksel traşa yeni başladım ve yaqi tuxedo kullanıyorum. Aşağıdaki yazıyı okumadıysan ya da videoyu izlemediysen faydalı olabilir. Bu arada ben aynı zamanda yaqi moka sentetik de kullanıyorum tuxedo dışında. Yaqi Moka daha yumuşak bir yapıda. Ben her iki fırça ile de rahat köpük elde edebildim. Tuxedo kasede, moka ise yüzde daha başarılı deneyimlerime göre.

https://www.razorus.com/sentetik-tiras-fircalari
Imagine all the people Livin' for today. Cool
kesinlikle zehir cocktaili wilkinson kase sabun
düşmanıma bile tavsiye etmem
(13/05/2020, Saat: 01:38)treasurer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1 Herkesin fikrine saygılı olmakla birlikte kişisel olarak hayvanların keyfi olarak öldürulmesine karşı olduğum için ben de sentetik tercih ediyorum.
+1000

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(13/05/2020, Saat: 01:37)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dear @dearlord komşum. Fırçanızı çok merak ettim. Zahmet olmazsa bir resmini paylaşır mısınız? Daha önceki yorumlarınızdan ve verilen cevaplardan Tuxedo notlu Yaqi olduğunu düşünmekteyim. Ancak son yorumunuz nedeniyle fırçanızı gerçekten merak ettim. Bu nedenle resmini görme ihtiyacı duydum. Ayrıca sizi memnun etmeyen bir fırçaya 40 - 50 defa neden şans verdiniz? Bunu da anlamakta zorlanıyorum. Keyifli tıraşlarınız olsun.

Komşum fırça bu https://hizliresim.com/PsthSZ. Neden 40-50 kere denediğime gelirsek de önceden dediğim gibi geleneksel tıraşa daha yeni başladım, o yüzden aslında zamanla keşfettim. Mesela cildimin kuru olduğunu keşfettim bu süreçte, köpük o yüzden olmuyor zannettim veya tahriş tıraş aleti yüzünden oluyor sandım. O yüzden aslında denedim sürekli ama fırçada sorun olabileceği aklıma pek gelmedi. Bir gün hazır köpük kullanmak durumunda kaldım ve o zaman sorunun köpük yapımında olduğunu farkettim. Özet olarak ben hep kalitesiz köpük için cildimi suçladım ama asıl sorun köpükteymiş  Idea
(13/05/2020, Saat: 09:45)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum fırça bu https://hizliresim.com/PsthSZ. Neden 40-50 kere denediğime gelirsek de önceden dediğim gibi geleneksel tıraşa daha yeni başladım, o yüzden aslında zamanla keşfettim. Mesela cildimin kuru olduğunu keşfettim bu süreçte, köpük o yüzden olmuyor zannettim veya tahriş tıraş aleti yüzünden oluyor sandım. O yüzden aslında denedim sürekli ama fırçada sorun olabileceği aklıma pek gelmedi. Bir gün hazır köpük kullanmak durumunda kaldım ve o zaman sorunun köpük yapımında olduğunu farkettim. Özet olarak ben hep kalitesiz köpük için cildimi suçladım ama asıl sorun köpükteymiş  Idea

Keyifli ve tahrişsiz tıraşlarınız olsun komşum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Shark, Derby Usta, Mühle, Rockwell (alet ile beraber geldi almadım) jiletler. Görürsem yolumu değiştiririm. Bir de Yuma var.
(13/05/2020, Saat: 01:38)treasurer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1 Herkesin fikrine saygılı olmakla birlikte kişisel olarak hayvanların keyfi olarak öldürulmesine karşı olduğum için ben de sentetik tercih ediyorum.

Komşum merhaba, ben de geleneksel traşa yeni başladım ve yaqi tuxedo kullanıyorum. Aşağıdaki yazıyı okumadıysan ya da videoyu  izlemediysen faydalı olabilir. Bu arada ben aynı zamanda yaqi moka sentetik de kullanıyorum tuxedo dışında. Yaqi Moka daha yumuşak bir yapıda. Ben her iki fırça ile de rahat köpük elde edebildim. Tuxedo kasede, moka ise yüzde daha başarılı deneyimlerime göre.

https://www.razorus.com/sentetik-tiras-fircalari

Komşum selamlar yazdığınızı daha yeni gördüm. Kendi kullandığım sentetik fırça ile fazlasıyla boğusup, videoları defalarca izleyip forumu hatim ettiğim halde memnun kalmadığım için forum üzerinden Nom marka domuz kılı fırça aldım. O fırça ile tıraş olmaya başladım ve bendeki yaqi sentetik fırçaya göre fazlasıyla mükemmel. Bana gelen fırçanın hatalı üretim olduğundan emin oldum artık. Normalde hayvansal ürün kullanımını pek sevmeyen ve tercih etmeyen birisiyim ama domuz kılı fırça beni tek kelimeyle büyüledi, bundan sonra sanmıyorum sentetik fırça kullanacağımı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,704 Dün, Saat: 12:59
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,160 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,730 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,410 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,367 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 966 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,572 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,299 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,179 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,337 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: